Neler yeni

Keyword Density

 • Görüntüleme Görüntüleme: 604
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • Türkçesiyle Anahtar Kelime Oranı, bir web sayfasındaki metin içerisinde hedef anahtar kelimenizin ne yoğunlukta olduğunu açıklayan SEO terimidir.

  Anahtar kelime oranı birçok kişi tarafından oldukça önemli kabul edilen kriterlerin başında yer alır. Zira bir yazıda hedef aldığınız konuyla alakalı kelimeyi veya kelime öbeklerini hiç geçirmiyorsanız ve diğer kelimeler bu yoğunluğu engelliyorsa içeriğinizin bir balansa ihtiyacı var demektir. Evet, anahtar kelime oranı gerçekten önemli bir kriter olabilir fakat bu kriteri doğru şekilde uygulamakla bu kriteri ihlal etmek aynı şey değildir.

  Başta Google olmak üzere tüm arama motorları içerik yayıncılarına içerik üretirken botları değil insanları hedef alması gerektiğini belirtir. Dolayısıyla anahtar kelime uyumu sağlamak için bir metin içerisinde defalarca kez aynı kelimeye yer vermek yoğunluğu sağlamayacağı gibi yazınızın spam olarak algılanmasına da neden olacaktır.

  1569782880467.png


  Keyword Density Analyzer
  Anahtar kelime oranını hesaplamak matematiksel olarak oldukça kolaydır ancak bu oranın tam olarak ne olması gerektiğine dair net ve açıkça belirtilen bir kural yoktur. Bazı yayıncılar yüz kelime başına bir anahtar kelimenin uygunluğunu savunurken bazıları ise yüz elli kelime başına bir anahtar kelimenin daha ideal olduğunu düşünür. Bu durumda yazınızın toplam kelime sayısı bölü anahtar kelimeniz matematiksel işlemini takip ederek analizinizi yapabilirsiniz.

  Keyword Denisty Analyzer yani Anahtar Kelime Yoğunluğu araçlarıysa bu işi sizin için yapan basit birer web yazılımıdır. Bu web yazılımlarına içeriğinizin tümünü yapıştırıp anahtar kelimenizi seçerek otomatik olarak hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

  Keyword Density Checker
  Keyword Density Checker’da yine bir üst başlıkta açıkladığımız işlemi otomatik olarak gerçekleştiren araçlara verilen bir diğer isimdir. Aşağıdaki Keyword Density Checker’ları kullanarak içeriklerinizin ideal anahtar kelime analizini yapabilir ve içeriklerinizi optimize etmek için çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz;

  www.live-keyword-analysis.com; Anlık olarak çalışan temel bir anahtar kelime yoğunluğu kontrol etme aracıdır. Siteyi açtıktan sonra analiz etmek istediğiniz içeriği yapıştırıp, Keyword One kısmına anahtar kelimenizi yazabilirsiniz. Anahtar kelimenizi yazdıktan sonra karşısında yer alan Ratio satırında anahtar kelime oranınız yüzde üzerinden gösterilecektir. Bu aracın bir güzel yanı da aynı anda üç farklı anahtar kelime için analiz yapabilme şansı sunmasıdır.

  www.addme.com/keyword-density.htm; Add Me’nin geliştirdiği anahtar kelime yoğunluğu analiz aracı biraz daha farklı çalışıyor. Bu araçta içeriğinizin bir URL’ye sahip olması gerekiyor. Ayrıca sistem dilerseniz otomatik olarak *csv formatında bir dosya olarak da size rapor gönderebiliyor.

  www.seocentro.com/tools/seo/keyword-density.html; SEO Centro’nun aracı da tıpkı bir öteki araçta olduğu gibi çalışıyor. Ek olarak bu araç yazı başlığını ve açıklama kısmını da analiz sonuçlarına dahil edip etmeme opsiyonlarını sunuyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.