Neler yeni

Pinterest

Ad
Soyad
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
327
Mesajlar
493
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
Pinterest Nedir?

Pinterest, yemek tarifleri, ev fikirleri, stil ilhamları ve daha fazlasını bulmada kullanılan bir görsel keşif motorudur.
Pinterest'teki milyarlarca Pinin arasından her zaman size ilham verecek Pinler bulacaksınız. Sevdiğiniz Pinleri keşfettiğinizde, fikirlerinizi düzenli ve kolay bulunabilir hale getirmek için panolara kaydedin.

Ana sayfa akışı

Ana sayfa akışınız, son etkinliğinize göre beğenebileceğinizi düşündüğümüz Pinleri, kişileri ve markaları bulacağınız yerdir. Size ayrıca takip etmeyi seçtiğiniz kişilerden, konulardan ve panolardan Pinler de gösteririz.
Arama kutusuna anahtar sözcükler yazarak da Pin arayabilirsiniz. Kamp yemekleri, yanınıza alınacak eşyalar listesi ve köpeğinizle kamp yapma konularında fikirler görmek için arama kutusuna "kamp" yazmayı deneyin.

Pinler

Pinler Pinterest'teki kullanıcıların internette oluşturduğu, bulduğu ve kaydettiği fikirlerdir. Pine tıklarsanız, Pindeki şeyin nasıl yapılacağını veya nereden satın alınacağını öğrenmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sevdiğiniz Pinleri keşfettikçe, panolarınıza kaydetmek için kırmızı Kaydet düğmesine tıklayın.
Bir Pini denediğinizde, deneyiminizi Pinterest'teki insanlarla paylaşabilirsiniz. Mükemmel bir ızgara tarifi mi denediniz? Pine kamp ateşinde yaptığınız ızgaranın bir fotoğrafını ekleyin, nasıl sonuçlandığına dair bir not yazın veya denemek isteyebilecek kişilere yardımcı olabilecek ipuçları ekleyin.
Bazen bir arkadaşınızın seveceğini düşündüğünüz bir Pin bulabilirsiniz. Başkalarına ilham vermek için Pinleri doğrudan bir arkadaşınıza veya gruba bir mesajla gönderin. Bir Pin paylaşmasanız da, arkadaşlarınızla sohbet etmek için Mesajları kullanabilirsiniz. Mesajlarınızı bilgisayarınızda simgesine tıklayarak veya mobil cihazınızda simgesine ve Gelen Kutusu'na dokunarak görebilirsiniz.

Panolar

Kaydettiğiniz Pinler panolarınızda kayıtlı durur. Panolarınıza ad verin ve profilinizde istediğiniz gibi düzenleyin. Daha da fazla fikir bulmak için Pinterest'teki diğer insanları Grup panolarında işbirliği yapmaya davet edin.
Panolar içinde Pinlerinizi düzenlemek için pano bölümleri oluşturun. Benzer fikirleri aynı yerde tutmak için Kamp panonuza "Çadır" veya "Kamp" ipuçları bölümü ekleyin. Kural yok; Pinlerinizi sizin için nasıl anlam ifade ediyorsa öyle düzenleyin!
Pinlerinizin gizli kalmasını tercih ediyorsanız veya kamp gezinizin bir sürpriz olması gerekiyorsa, panonuzu gizli pano yapabilirsiniz. Yalnızca siz ve davet ettiğiniz kişiler gizli panolarınızı görebilir.

Profil

Kaydettiğiniz Pinlerin, oluşturduğunuz panoların ve denediğiniz Pinlerin tümünü profilinizde bulabilirsiniz. Ayrıca sizi ve takip ettiğiniz panoları, konuları ve kişileri kimlerin takip ettiğini görebilirsiniz. Profilinizi herkes görebilir ancak gizli panolarınız görünmezdir. Gizli panolarınızı kendi profilinize baktığınızda görebilirsiniz.
Profiliniz sevdiğiniz fikirlerin bir koleksiyonundan öte, kim olduğunuzu yansıtır. Geçmişteki, şu andaki ve gelecekteki projeleriniz için tüm fikirlerinizin ve ilhamlarınızın bulunduğu yerdir. Kaydettiğiniz her Pinle sizin gibi büyümeye ve gelişmeye devam eder.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.