Pinterest için SEO Nasıl Yapılır | Webien.Net: Webmaster Forumu

Pinterest için SEO Nasıl Yapılır (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
Pinterest için SEO Nasıl Yapılır (1 Kişi içerde)

Soner
 • Onaylı
 • Onaylı
 • Soner

  Wadmin
  seo danışmanı
  Adı
  Soyadı
  Katılım
  30 Mayıs 2019
  Konum
  web master
  Konular
  322
  Mesajlar
  480
  Beğeniler
  86
   /
  WBN+
  108
   Ticaret: - 100%    
  1   0   0
  Site
  Meslek
  Seo Danışmanı
  Detay  
  Adı
  Soyadı
  Katılım
  30 Mayıs 2019
  Mesajlar
  480
  Beğeniler
  86
  WBN+
  108
  Konum
  web master
   Ticaret: - 100%
  1   0   0
   Ticaret: - 100%
  Meslek
  Seo Danışmanı
  • Konuyu başlatan
  • Admin
  • #1
  İyi Hazırlanmış Kaliteli Resimler Kullanın
  Pinterest, 600 x 600 piksel ölçüsünde bir içerik resmi yüklemenizi ve profil görüntüsü olarak ise 165 x 165 piksel ölçülerinde bir imaj kullanmanızı önerir. Bu sayede yeniden boyutlanacak olan resimleriniz daha kaliteli bir şekilde gözükecektir.

  Dikey, yüksek kaliteli ve maksimum etkileşim için çok fazla metin içermeyen resimleri yükleyin. Pinterest’in esas olarak görsel bir sosyal ağ olduğunu unutmayın.
  İpucu: Pinterest, içeriklerin iyileştirme konusunda oldukça hassas bir sistemdir. İçeriklerinizin veya resimlerinizin sevdiklerinizle ve diğer ziyaretçilerle paylaşılabilir olduğundan emin olun.
  Anahtar Kelime Araştırması Yapın
  Pinterest sizlere anahtar kelimelerinizi ve siteniz hakkında açıklamanızı yaptığınız metinlerinizi optimize etmenizi tavsiye eder ve bunun için servis sağlar. Peki sizin işinize yarayacak doğru anahtar kelimeleri nasıl bulabilirsiniz?
  Google AdWords Anahtar Kelime Aracını kullanın ve anahtar kelimeler hakkında araştırmalar yapın.
  Pinterest Arama Çubuğuna gidin, işletmenizle alakalı anahtar kelimeler yazın ve insanların neyi aradığını görün.
  Aramalar yapın ve arama sonuçlarına göz atın. En üst sıralamalarda bulunan siteleri ziyaret edin ve kullandıkları anahtar kelimelere göre kendiniz için anahtar kelimeler oluşturun.
  “Hakkında/Hakkımızda” Bölümüne Anahtar Kelimeler Ekleyin
  “Hakkında/Hakkımızda” olarak açtığınız site sekmenize gidin. İşletme türünüz ile ilgili yaptığınız açıklamaya,web sitenizin URL’sine ve yaklaşık 200 karakterden oluşan birkaç anahtar kelime içeren açıklama kısmınıza gerekli tüm bilgileri ekleyin.

  İpucu: Bulunduğunuz konumu da ekleyerek yerel konumlarla ilgili aramalarda da yer alabilirsiniz.


  Pinterest’te Bulunan Pano İsminizi ve Pano Açıklamanızı Anahtar Kelimelerinizle Optimize Edin
  Bir müşteri gibi düşünün, pano ismi olarak ne aratırsınız? Pano isimler konusunda seçici/spesifik davranın.

  Bunu düşündükten sonra çekici bir isimle yola çıkın ve merak uyandıran isimler kullanarak müşterilerin sizi aramasını sağlayın.

  İpucu: Panolarınızı asla silmeyin, onları saklayın.


  “Pin” Yazılarınızı Optimize Edin
  Pin yazılarınızda Anahtar Kelimeler kullanın: 200-300 karakter uzunluğundaki yazılar kullanmanız önerilir; çünkü bunlar daha çok “repin” yani geribildirim alırlar.

  Bir “pin”e en fazla üç hashtag ekleyin.
  Pinlerinizi (İğne Başlıkları/Site Başlıkları) web sitenizin sayfalarına bağlayın. Sayfanıza bağlı olarak bazı ürünlerinizden ve yazı içeriklerinizden bahsetmeyin.
  Resim dosyanızdaki Anahtar Kelimeleri Kullanın.
  Dosya adları: Görüntülerinizi Pinterest‘e yüklemek üzere kaydettiğinizde, üst anahtar kelimenizle birlikte dosya adları kullanın. Alt metinleriniz için de aynı şey geçerli.
  Ürünleri sabitlerken, açıklamanıza ürünün fiyatını ekleyin.
  Sıklıkla Kendinizi Güncelleyin
  Pinterest takipçileri, sayfalarında taze içerik görmek isterler; bu nedenle haberlerinizi, blog yazılarınızı veya genel olarak resimlerinizi günlük olarak yüklemekten çekinmeyin. Düzenli olarak içerik eklemek, müşterilerle etkileşim düzeylerinizi ve toplam görüntülemenizi artırır.
  İpucu: Ne kadar sıklıkla içerik paylaşacağınıza karar verin ve hep aynı sıklıkta içerik paylaşın. Olduğundan fazla içerik paylaşmayın.


  İlgili Pinterest Hesaplarını Takip Edin
  İşiniz ile ilgili ve siteniz için kullanışlı olan Pinterest işletme hesaplarını, hesapların kullanıcılarını ve hedef anahtar kelimeleriniz için işinize yarayacak olan popüler blog yazarlarını takip edin.

  İpucu: Hedef kitlenizin de beğeneceği şekilde, başkaları tarafından oluşturulmuş ve diğer panolara sabitlenmiş ilginç görüntüleri sayfanıza sabitleyin.


  Zengin İçerikler Kullanın
  Zengin içerikler, ürün fiyatı veya ürünün bulunabilirliği gibi konularda ekstra bilgiler içeren yazılardır.

  Altı tür ekstra bilgi içeriği mevcuttur: Uygulama hakkındaki teknik bilgiler, makaleler, mekanlar, ürünler, filmler ve tarifler.

  Bu özellik sayesinde takipçiler, Pinterest Platformun’dan ayrılmadan önce uygulamalarınızı indirmek veya ürünlerinizi satın almak gibi davranışlarda bulunabilirler.

  Unutmayın: Zengin içerikler, arama motorlarında daha iyi yerlerde indekslenirler ve bu içeriklerin bulunduğu sayfalar,, mobil cihazlar için Pinterest tarafından özel olarak optimize edilmişlerdir.


  Pinterest Analytics’e bakın
  Pinterest Analytics Kontrol Panelinize göz atın. Pinterest sayfanızın büyüme hızını, eklediğiniz sayfa başlıklarının görüntülenme performansını, sizleri takip eden ve içeriklerinizi paylaşan müşteri tipini son olarak da web sitenizin tam olarak hangi seviyede olduğunu görün. Bu verilere dayalı olarak strateji oluşturun, erişiminizi ve SEO Performansınızı geliştirmeye devam edin.


  Pinterest SEO’da… Sonuç Olarak
  Pinterest servisine ücretsiz üye olabilirsiniz. İster ünlü bir marka, bir blog yazarı, bir sanatçı veya kar amacı gütmeyen bir organizasyon olsun, onları takip edebilirsiniz.

  Yukarıda bahsedildiği gibi; içeriğinizi, resimlerinizi ve diğer yazılarınızı birleştirerek kendinize mükemmel bir yer edinebilir, Pinterest dünyasında adınızı duyurabilirsiniz.

  İlgi çekici şekilde optimize ettiğiniz Pinterest profiliniz, Google sonuçlarında iyi bir yerde sıralama kapmanızın en güzel yoludur. Düzenli olarak içerik eklediğinizde mükemmel bir profile ve siteye sahip olabilirsiniz.
   

  backlink

  ⭐⭐⭐⭐...⭐⭐⭐⭐
  Platin üye
  Adı
  Soyadı
  Katılım
  29 Nisan 2020
  Konum
  istanbul
  Konular
  2
  Mesajlar
  147
  Beğeniler
  41
   /
  WBN+
  33
   Ticaret: - 0%    
  0   0   0
  Site
  harbiseo.com
  Meslek
  Seo Uzmanı
  Detay  
  Adı
  Soyadı
  Katılım
  29 Nisan 2020
  Mesajlar
  147
  Beğeniler
  41
  WBN+
  33
  Konum
  istanbul
  Site
  harbiseo.com
   Ticaret: - 0%
  0   0   0
   Ticaret: - 0%
  Meslek
  Seo Uzmanı
  Hocam konu güzel ama konu yayınları ile ilgili bazı noktalar var dikkat edilmesi gereken onlara size pm ile paylaşacağım.
   
  Yorum

  Bu konuya kimler baktı (Toplam: 0) Detayları gör

  Tips
  İpucu
  Üst