Neler yeni

2020'de Pinterest Trafiğini İkiye Katlamaya Yardımcı Olacak 3 Sır

Ad
Soyad
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
327
Mesajlar
493
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
2020'de Pinterest büyüyor ve her ay milyonlarca kullanıcı kazanıyor . Pinterest kullanıcılarının ortak zihniyeti nedeniyle, bu platform markalar, girişimciler ve etkileyiciler için nitelikli bir hedef kitleye ulaşma konusunda inanılmaz bir fırsat sunuyor.

Instagram ve Facebook genellikle bağlantı, etkinlikler ve sosyal güncellemeler için kullanılırken, Pinterest genellikle ürün ve ilham arayan tüketiciler tarafından kullanılır. Bu kullanıcılar, bir şey için avlanma eğilimindedir ve doğru şey onlara çarptığında satın almaya hazırdır.

İlgili ve popüler bir Pinterest hesabına sahip olmak dijital pazarlama, iş dünyası ve etki alanında bir zorunluluk haline geliyor. Gereklilik gerçek. Sadece bu platformu kullanışlı ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirmek için nasıl yeterli trafik kazanacağınızı bulmanız gerekiyor.

Bununla birlikte, uzmanlar bu yıl Pinterest trafiğinizi ikiye katlamanıza yardımcı olacak en iyi 3 sırrı ile tarıyorlar.

Arama Motoru Optimizasyonu'na Odaklanma

Sosyal medya stratejisti Kylie Francis , insanları SEO'nun önemini gerçekleştirmek için Pinterest'i görsel bir arama motoru olarak düşünmeye teşvik ediyor.

Francis, “Arama motorunun uzun kuyruk anahtar kelimelerine odaklanarak, ideal müşterileriniz platformda etkin değilken sizi aktif olarak arıyor. Pinterest'i Google arama motorunun kullanıcı dostu bir sürümü olarak düşünün. ”

Arama motoru anahtar kelimelerine odaklandığınızda, Google ve Pinterest trafiğini elde edersiniz, böylece aksi takdirde sahip olacağınız trafiği artırırsınız. Francis, kullanıcıları hedef pazarınızın anahtar kelimelerini bulmak için Pinterest'te yönlendirmeli aramayı kullanmaya teşvik eder.

Ayrıca, “sosyal medya platformunuz varsa ve pinterest ile ilgili bir makaleniz varsa pinlerinize ne ad vereceğinizi öğrenmek için rehberli aramayı kullanın. Bunu yaptığınızda, ideal müşterileriniz zaten aradıkları için içeriğinizi bulmalarını sağlar. Kendi içeriğinizi yüklerseniz bu en iyi sonucu verir! ”

Pinterest'e özgün bir şekilde yeni içerik ekleyin

Pinterest stratejisti Guna Meldere , tutarlılığın öneminden bahsediyor. Çoğu sosyal medya platformu algoritma kullanırken, Pinterest yeni içeriğe öncelik verir. Web sitenize eklediğiniz her şey Pinterest tarafından önceliklendirilecektir. İçerik ne kadar yeni ve tutarlı olursa, o kadar öncelikli olursunuz.

Sitenize sürekli olarak daha fazla trafik çekmek için Pinterest'te aktif olmanız gerekir. Yeniden düzenleyin, başkalarını takip edin, içeriğinize öncelik verin, kaliteli içerik yayınlayın. Her hafta en az bir blog yazısı yayınlayın ve oldukça sık yeni ürünler ekleyin.

Meldere, “hesabınızı hareket halinde, taze ve alakalı tutun; Pinterest tarafından önceliklendirilirsiniz ve hedef pazarınız tarafından keşfedilirsiniz. Ayda yaklaşık 5000 kez ve web sitemi ziyaret eden yaklaşık 100 kişiydim. Ancak bunu yapmaya başladığımda ayda neredeyse bir milyon görüntüleme ve web siteme 4000 ziyaretçi geldi. ”

Sürekli olarak repin yapın

Pinterest'i doğru bir şekilde kullanmak için, onu ne olduğunu görmeniz zorunludur; sosyal medya ve arama motoru kombinasyonu. PinMeApp'ın yaratıcısı Joanna Szewczyk , insanlara içeriklerinin görünür olmasını istiyorlarsa, arama motorları aracılığıyla bulunmaları gerekeceğini öğretir.

Arama motorlarında sık sık görünürlük, içeriğinizi sürekli olarak yeniden yayınlamak anlamına gelir. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi yeni içerik oluşturmaya odaklanırken, Pinterest ile amaç içeriğinizi feed'e eklemektir. Bu tutarlı repinning anlamına gelir.

İçeriğinizi düzenli olarak tekrar yayınlamak ve binlerce kullanıcı tarafından görüntülenmek için bir Grup Panosuna katılabilirsiniz . Bu, içeriğinizin sürekli olarak görünür olmasını sağlayarak sitenize daha fazla trafik getirir. Mümkünse, içeriğinizin otomasyon yoluyla yeniden yayınlanmasına izin vermek için üçüncü taraf uygulamalarını kullanın. Bu, pimlerinize ve içeriğinize düzenli olarak bakmanıza gerek kalmadan görünürlük ve trafiğinizin artmasını sağlar.

Szewczyk, repinning'in inanılmaz faydalarından bahsediyor, “ilk ayda, sürekli olarak yeni içerik oluşturmak zorunda kalmadan on iki kat daha fazla trafik aldım. Şimdi Pinterest bana her ay 40.000 görüntüleme ve 20 milyon gösterim getiriyor. ”

Pinterest kullanma

Pinterest hızla büyüyor ve kitlenizi büyütmek için harika bir platform. Kullanımı basittir ve asıldıktan sonra, çok fazla çalışma yapmadan faydaları elde ettiğinizi görebilirsiniz.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.