Neler yeni

Yandex News

 • Görüntüleme Görüntüleme: 627
 • Son güncelleme Son güncelleme:
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

 • Yandex news (Yandex haberler) haber sitelerinin tekil kullanıcı sayısını arttırmak ve daha geniş bir kiteleye ulaşmak için başvurduğu ve bu sayede arama motorunda daha üstlere çıkabildiği bir platformdur. News kaydı olan siteler, arama motorları tarafından daha fazla değer görür. Çünkü news kaydı alabilmek için SEO açısından birçok kriterin yerine getirilmiş olması gerekir. SEO uyumlu siteler arama motorlarında hızla yükselebilirken, hem SEO uyumlu hem de news kaydı olan siteler daha kısa sürede daha geniş bir kiteleye ulaşabilirler.

  Yandex News'e Nasıl Kayıt Olunur?

  Yandex news de, diğer arama motorları gibi, sitenin düzenli ve istikrarlı oluşu, içeriklerin özgünlüğü gibi birçok kriteri site sahiplerinin yerine getirmesini beklemektedir. Düzenli olarak özgün içerik üretip, bunları sosyal medyada da paylaşan ve birçok farklı alandan kullanıcı çekmeye çabalayan siteler elbette arama motorları için diğerlerinden daha kıymetlidir. Sitenizin içeriklerinde gerekli kriterleri sağladıktan sonra, arama motorlarının sizi daha kolay indexleyebilmesi için Sitemap ve RSS kayıtlarınızın bulunmasını sağlamalısınız. Sitemap ya da rss'i bulunmayan siteler arama motorları tarafından kolay indexlenmeyeceği gibi, news kaydına başvurunuz sırasında da kabul edilmemenize yol açacaktır.

  Yandex News Kayıt Alıyor mu?

  Gelen bilgilere göre yaklaşık iki yıldır Yandex, kendi sistemine yeni haber sitesi eklemiyor. Başvurular daha önceden destek@haber.yandex.com.tr adresine mail atılarak gerçekleştiriliyordu. Eğer siz de bir Webmaster ya da site sahibiyseniz bu adrese site bilgilerinizle birlikte Yandex News'e kaydolma talebinizi mail yoluyla bildirebilirsiniz. Ancak alacağınız cevap Yandex'in bir süredir kayıt almadığı olacaktır. Gelen cevaba göre ilgili kriterleri sağlıyorsanız Yandex aramalarda zaten hızlı bir şekilde üst sıralara çıkacağınızdır. Bunun haricinde yeni bir Yandex kaydı açılmayacağı size bildirilecektir.

  Site sahipleri için news kaydı almak elbette önemli bir gelişme olur ancak sonuç olarak söylememiz gerekir ki Yandex News artık kayıt almıyor ve bu politikasını da ne zamana kadar sürdüreceği henüz belli değil. Dolayısıyla webmasterlar için yapılması gereken, tüm kriterleri hızlı bir şekilde yerine getirip destek@haber.yandex.com.tr'ye başvurmaktır.
Üst