Neler yeni

Duplicate content ( Yinelen içerik )

 • Görüntüleme Görüntüleme: 289
 • Son güncelleme Son güncelleme:
Bu alanda resimli text reklam vererek yer alabilirsiniz.

 • Kopya İçerik Sorunu​ (yukarı)

  Arama motorları kullanıcılarına en doğru bilgiyi verebilmek için algoritmalar geliştiriyor. Bu algoritmaların ana ve alt maddeleri olmak üzere yüzlerce kriter bulunuyor. Kriterlerin en başında Duplicate Content gelebilir çünkü arama motorları arama yapan kullanıcılara aynı içeriği göstermek istemiyor. Kopya yazılar yayınlandıkça kendisini bitirirken orijinal yazının olduğu site ise güç kazanıyor ilk yazılan yazı arama sonuçlarında üstlere çıkarken yazıyı kopyalayan site ise arama sonuçlarında en son sıralara geriliyor.

  Duplicate Content Nasıl Anlaşılır?​ (yukarı)

  Bunun cevabı farklı durumlara göre cevaplandırılacağı için bunları maddelere ayırmakta fayda var.

  1. Yeni bir yazı yazarken yayınlamadan önce böyle bir yazı var mı? ve yazdığınız yazını önceden yazılmış yazılar ile benzerliği veya aynı yerleri var mı? bunları kontrol etmeniz gerekiyor aksi taktirde yazınız “yinelenen içerik” olarak algılanacaktır.
  2. Eğer yazıyı siz yazmıyor ve editörlerin yazılarını kontrol etmek çok da zor değil internette bulunan Duplicate Content test araçları ile yazıları kontrol edebilirsiniz.
  3. Sitenizin içerisinde yüksek içerik akışı var ise aynı içeriği bir kaç kez yayınlanma durumu olabilir bunun için çözüm geliştiren google search console site içerisinde yinelenen içerikleri bize gösteriyor. bunun için izlemeniz gereken adımlar ise şöyle Arama Görünümü > HTML Geliştirmeleri Açılan sayfada yinelenen meta açıklamalar kısmından Duplicate Content damgası yiyen içerikleri bulabilirsiniz.
  1618045584975.png


  Yinelenen İçerikler İçin Çözüm Önerileri​ (yukarı)

  Yazı içerisinde kullanmanız gereken bir kesit veya bilgi var ve bu içerik başka sitede önceden yayınlanmış ise o içeriğin küçük bir kısmını “Alıntı” olarak sitenize yerleştirmenizi Arama Motorları yinelenen içerik olarak algılamayacaktır. Bir diğer önemli çözüm ise eğer arama konsolunda etiketlerin olduğu sayfa çok fazla çıkıyor ise etiket sayfasına noindex etiketini uygulamakta fayda var.
 • Yükleniyor...
Üst