Neler yeni

Citation flow

 • Görüntüleme Görüntüleme: 424
 • Son güncelleme Son güncelleme:
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
 • Citation Flow ve Trust Flow nedir ve nasıl yükseltilir ?​ (yukarı)

  Flow ve Trust Flow terimleri Majestic tarafından ortaya çıkarılmış, web sitelerine ait linklerin güven ve miktarını ölçmeye yaran metriklerdir. Bir sitedeki bir linkin, ona işaret eden linkleri göz önüne alarak, bu linklerinin ne kadar etkili olacağını tahmin etmek için tasarlanmış bir metriktir. Bu bağlamda, nelerin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Sitenizin veya bloğunuzun kapasitesi , bloğunuzun okuyucularını veya sizin nişinizle ilgilenen kişileri etkilemesi için önemlidir.

  Tüm Trust flow ( güven akışı) faktörleri aynı zamanda alıntı akışı (CF) faktörleridir. Eğer Güven akışını (TF) artarsa, alıntı akışı (CF) da artmalıdır. Alıntı akışının, güven akışındaki artışa eşit bir şekilde arttırılması gerektiği konusunda herhangi bir kural yoktur.

  Bununla birlikte, alıntı akışı (CF) artarsa, güven akışının da artması gerektiği gibi herhangi bir kural yoktur. Şunu unutmayın ! Yüksek alıntı akışı (CF) olan bazı siteler sitenize bağlanıyorsa, daha az gelen bağlantıyla yüksek alıntı akışını artırırsınız. Güven akışını da düşünmelisiniz. Yüksek alıntı akışı (CF) alırsınız ama kötü güven akışlı sitelerden linkler, sitenizi olumsuz etkilemekle birlikte, alıntı yapmanızın akışını arttırır.

  Yukarıdaki yazılanları özetleyecek olur isek, eğer siz TF puanı yüksek bir siteden link alırsanız hem TF hem CF artar. Tersi durumda ise CF artar ama TF artmaz ya da az artar...(yukarı)

  Trust Flow (Güven akışı) nedir?(yukarı)

  Linkin ne kadar güvenilir olduğuna karar vermek için tasarlanmış bir metriktir. Siteye işaret eden backlinklerin kalitesi temel alınır. Bir site güvenilirse ve güvenilir backlinkler alıyorsa, Güven akışını (TF) puanı da o kadar büyük olur. Neredeyse her sitenin veya linkin TF (güven akışı), CF(alıntı akışından)’den daha azdır. Peki neden ? Bir sitenin backlinkleri olabilir. Fakat hepsi kaliteli ve Güven akışını (TF) değildir. Kaliteli backlinkleriniz olduğundan emin olmanıza rağmen, çeşitli dizinleri veya diğer backlinkler türünden otomatik olarak üretilen düşük kaliteli backlinkler da olacaktır. Basit bir deyişle, tüm yüksek kaliteli backlinkleri alma şansınız azdır. Dolayısıyla, güven akış, çoğu zaman alıntı akışı (CF) geçemez.

  Ayrıca, bir alanın Güven akışını (TF) ile aldığı organik trafik miktarı arasında doğrudan bir korelasyon olduğu gözlemlenmiştir. Bir sitenin yüksek Güven akışını (TF) varsa, o zaman bunun yüksek kaliteli bir arka bağlantı profili olduğu anlamına gelir. Yüksek kaliteli Backlink Google sıralamalarını güçlendirir.

  Layman'ın terimlerine göre, yüksek güven akışı, Google'a ve diğer arama motorlarına kaliteli içeriğe sahip olmanın açık işaretidir. Güven akışını taşıyan bir siteye daha fazla backlink varsa, sitenin düzgün organik trafik aldığının işaretidir.

  Örnek İnceleme :(yukarı)

  Aşağıda mediaclick.com.tr'ye ait TF ve CF puanları bulunmaktadır. (13.04.2017) :

  1618043407841.png


  Çok fazla rastlanmayan biçimde TF > CF dir. Bu mediaclick.com.tr nin TF puanı yani Google açısından kalitesiz sitelerde çok daha az backlink almış olduğunu göstermektedir. Genelde durum ise bunun tersidir.

  TF (Güven Akışı) ve CF (Alıntı Akış) Oranı(yukarı)

  Bu iki metrik arasındaki oran, sitenin genel güvenini belirlemek açısından çok önemlidir.

  Bir sitenin 40 alıntı akışı (CF) ve 20 Güven akışını (TF) varsa o zaman oran 2/ 1 veya 0.5'tir. Çoğu zaman mümkün olan maksimum oran 0.9'dur. Ancak, Google’ da bir istisna olarak , 98/99 oranı vardır. Oranın 1'e yakın olması arzu edilir. Alıntı akış oranına yönelik ortalama güven 0.50 olmalıdır. Sitenin otoritesi ve güvenilirliği daha fazla, oran daha yüksek olmalıdır. Eğer güven akışı, alıntı akışından çok daha düşükse, sitenin düşük kaliteli backlinklera sahip olduğu açıktır. Backlinkleri arasında kaliteli backlinkleri, yetkili sitelerde daha yüksektir.

  Özetle oranın 1 e yakın olması en ideal durum olarak düşünülür.

  Aşağıdaki metriklerde Referring Domain size link veren domain asayısını, Referring IPs size link veren IP asayısını verir. Farklı IP lere sahip domainlerden link alıyor olmak, linklerin etkisi sıralama ve TF / CF puanlarına etkisi açısından oldukça önemlidir.
  majesctic-3


  1618043466594.png


  Akış Metriklerini Nasıl Yükseltebilirim ?(yukarı)

  • Artan Güven akışını (TF) ana hedef olmalıdır. Sağlıklı oranını korumak için, Güven akışını (TF) daha yüksek olmalıdır. Alıntı akışını artırmak anlamsızdır.
  • Özellikle bloğunuz veya siteniz yeniyse, backlinklerin oluşturulma sıklığı minimumda tutulmalıdır. Dahili bağlantı stratejileri, güven akışını ve alıntı akışını artırmada yardımcı olur. Yüksek akış metriklerine sahip güçlü ana sayfa, ana sayfadan bağlantı verilen sayfaları etkileyebilir. Hem ana sayfaya hem de dahili sayfaya backlink olması, akış metriklerini büyük ölçüde artıracaktır.
  • Gov ve .Edu uzantılı siteler daha fazla güven puanı taşır.
  • Web sitenize backlink sağlayan birinci sınıf forumlara aktif olarak katılın.
  • Sosyal medya sitelerinin içeriğini paylaşmak, güven akışını ve alıntı akışını artıracaktır, çünkü sosyal medya sitelerinin alan adı yetkileri puanı daha yüksektir.
 • Yükleniyor...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.