Neler yeni

Google Arama Trendleri ( En Çok Aranan Kelimeler)

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Ad
Soyad
Konular
2
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim
Google Arama Trendleri
Google arama trendleri aracı, kısaca tüm dünyada veya belirli bir ülkede hangi haberlerin google’da en çok arandığını gösteren bir servistir.

Peki bu servis ne işinize yarayacak?

Birçok içerik ürettiniz ama sitenize gelen giden yok! Ümidinizin kırılması normal çünkü Türkiye’de veya dünyada hangi konuların hiç durmadan konuşulduğu hakkında hiçbir bilginiz yok. Tam da bu sırada karşınıza Google arama trendleri çıkıyor. Bu servis, size hangi konular hakkında yazabileceğiniz hakkında fikir verebilecektir.

Çok konuştum galiba, hemen nasıl yapacağınızı anlatayım

1. Google arama trendleri linkini tıklıyoruz.

2. İlk olarak popüler aramalar sekmesini seçebilirsiniz. Üst taraftadan, ülkenin seçili olduğu menüyü bulun ve burdan Türkiye’yi seçin. (veya sitenize göre başka bir ülkede seçebilirsiniz) Aşağıda da görebileceğiniz gibi gün gün Türkiye’de en çok aranan konular çıkmaktadır.

google-trendler

3. Liste başı grafikler sekmesi, daha çok geçmiş senelerin kesinleşen arama trendlerini göstermektedir dolayısıyla ben bu seçeneği pek de kullanmıyorum açıkcası.

4. Keşfedin sekmesi benim en çok kullandığım seçenek. Bu sekmede, aynı popüler aramalar sekmesinde olduğu gibi ülkeyi seçiyoruz. Ülkeler seçeneğine ek olarak “tüm dünya” seçeneği de kullanabilirsiniz. Ülke seçeneğinin hemen yanında zaman aralığını seçiyoruz, mesela son 7 gün. Son olarak da 25 ana kategori arasından ilgili olanı seçiyoruz, örnek alışveriş. Aşağıda da görüldüğü üzere bu aramayı yaptıktan sonra Google arama trendleri servisi, liste başı ve yükselen arama trendleri aşağıdaki gibi listelemektedir. Belirtilen anahtar kelimeleri kullanarak birçok kişinin Google’da arama yaptığı popüler konuları makalenizde anlatıp uzun zamandır beklediğiniz kullanıcı trafiğine ulaşabilir ve google arama sonuçlarında ilk sayfayı hedefleyebilirsiniz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.