Neler yeni

Google Arama Trendleri ( En Çok Aranan Kelimeler)

sepultura

Kullanıcı
Mesajlar
2
Konum
istanbul
Ticaret puanı - 0%
Google Arama Trendleri
Google arama trendleri aracı, kısaca tüm dünyada veya belirli bir ülkede hangi haberlerin google’da en çok arandığını gösteren bir servistir.

Peki bu servis ne işinize yarayacak?

Birçok içerik ürettiniz ama sitenize gelen giden yok! Ümidinizin kırılması normal çünkü Türkiye’de veya dünyada hangi konuların hiç durmadan konuşulduğu hakkında hiçbir bilginiz yok. Tam da bu sırada karşınıza Google arama trendleri çıkıyor. Bu servis, size hangi konular hakkında yazabileceğiniz hakkında fikir verebilecektir.

Çok konuştum galiba, hemen nasıl yapacağınızı anlatayım

1. Google arama trendleri linkini tıklıyoruz.


2. İlk olarak popüler aramalar sekmesini seçebilirsiniz. Üst taraftadan, ülkenin seçili olduğu menüyü bulun ve burdan Türkiye’yi seçin. (veya sitenize göre başka bir ülkede seçebilirsiniz) Aşağıda da görebileceğiniz gibi gün gün Türkiye’de en çok aranan konular çıkmaktadır.

google-trendler
3. Liste başı grafikler sekmesi, daha çok geçmiş senelerin kesinleşen arama trendlerini göstermektedir dolayısıyla ben bu seçeneği pek de kullanmıyorum açıkcası.

4. Keşfedin sekmesi benim en çok kullandığım seçenek. Bu sekmede, aynı popüler aramalar sekmesinde olduğu gibi ülkeyi seçiyoruz. Ülkeler seçeneğine ek olarak “tüm dünya” seçeneği de kullanabilirsiniz. Ülke seçeneğinin hemen yanında zaman aralığını seçiyoruz, mesela son 7 gün. Son olarak da 25 ana kategori arasından ilgili olanı seçiyoruz, örnek alışveriş. Aşağıda da görüldüğü üzere bu aramayı yaptıktan sonra Google arama trendleri servisi, liste başı ve yükselen arama trendleri aşağıdaki gibi listelemektedir. Belirtilen anahtar kelimeleri kullanarak birçok kişinin Google’da arama yaptığı popüler konuları makalenizde anlatıp uzun zamandır beklediğiniz kullanıcı trafiğine ulaşabilir ve google arama sonuçlarında ilk sayfayı hedefleyebilirsiniz.
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Üst