Neler yeni

Webmaster Forum

  • Görüntüleme Görüntüleme: 670
  • Son güncelleme Son güncelleme:
  • Günümüz teknolojileriyle gelişen ve büyük bir sektör haline gelmiş olan “bilişim” ve “internet” sektörü, büyük pazarlar oluşturmakta ve bu pazarlara insan çekebilmektedir. Aynı zamanda internetin gelişimiyle doğan internet sitesi açığı da webmasterlar sayesinde kapatılmaktadır. Peki webmasterlar kutsal saydıkları bu bilgileri nerelerden ikamet ettirmektedirler? İşte burada eğitim yuvaları dışında devreye giren nokta; Webmaster forumları ve portalları olmuştur.

    Webmaster forumu, adından da anlaşılacağı gibi birer bilgi paylaşımı, alım-satım alanı ve ekip üyelikleri gibi işlevsellikleriyle webmasterlar için hepsini içinde barındıran bir mecra olarak karşımıza çıkmaktadır. Webmaster forumu, aynı zamanda webmaster ile müşteriyi birleştiren yegane ağlardan en güçlüsüdür. Geleceğin teknolojilerini ve projelerinizi değerlendirebileceğiniz, fikir alabileceğiniz, yardım alabileceğiniz ve etkileşimin sürekli olduğu toplulukları kendi içinde oluşturmaktadır. Aynı zamanda kılavuzlar ve makaleler ile kendinizi geliştirebilir, bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz.

    Türkiye’de sektör hızla büyürken bu tip forumlara ihtiyaç duyulmakta ve bu konuda kökene sahip sitelerde günlük binlerce insan etkileşime geçmektedir. R10, webien, wmaraci ve iyinet gibi sitelerin önderliğini yaptığı sektörde yeniliklerle karşımıza çıkan birçok webmaster sitesi aktif olarak kullanılmaktadır. Ufak bir özet geçmem gerekirse; internet ağının hızla büyüdüğü ve her saniye açılan bir internet sitesiyle desteklenen bu platformda kendini geliştirmek ve hedeflerine ulaşmak isteyen herkesin; karşılaştığı problemleriyle, bilgi isteği ve alışveriş ihtiyacını karşılayan bu ortamların, her webmaster adayının dönüp dolaşıp uğradığı yerler olmuştur ve olmaya devam edecektir. Unutmayın, bu serimizin sonunda eğer gerçek bir girişimci iseniz siz de bir webmaster forumuna sahip olacaksınız !

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.