Neler yeni
Webien.Net: Webmaster Forumu

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Webmaster Forum

  • Görüntüleme Görüntüleme: 447
  • Son güncelleme Son güncelleme:

  • Günümüz teknolojileriyle gelişen ve büyük bir sektör haline gelmiş olan “bilişim” ve “internet” sektörü, büyük pazarlar oluşturmakta ve bu pazarlara insan çekebilmektedir. Aynı zamanda internetin gelişimiyle doğan internet sitesi açığı da webmasterlar sayesinde kapatılmaktadır. Peki webmasterlar kutsal saydıkları bu bilgileri nerelerden ikamet ettirmektedirler? İşte burada eğitim yuvaları dışında devreye giren nokta; Webmaster forumları ve portalları olmuştur.

    Webmaster forumu, adından da anlaşılacağı gibi birer bilgi paylaşımı, alım-satım alanı ve ekip üyelikleri gibi işlevsellikleriyle webmasterlar için hepsini içinde barındıran bir mecra olarak karşımıza çıkmaktadır. Webmaster forumu, aynı zamanda webmaster ile müşteriyi birleştiren yegane ağlardan en güçlüsüdür. Geleceğin teknolojilerini ve projelerinizi değerlendirebileceğiniz, fikir alabileceğiniz, yardım alabileceğiniz ve etkileşimin sürekli olduğu toplulukları kendi içinde oluşturmaktadır. Aynı zamanda kılavuzlar ve makaleler ile kendinizi geliştirebilir, bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz.

    Türkiye’de sektör hızla büyürken bu tip forumlara ihtiyaç duyulmakta ve bu konuda kökene sahip sitelerde günlük binlerce insan etkileşime geçmektedir. R10, webien, wmaraci ve iyinet gibi sitelerin önderliğini yaptığı sektörde yeniliklerle karşımıza çıkan birçok webmaster sitesi aktif olarak kullanılmaktadır. Ufak bir özet geçmem gerekirse; internet ağının hızla büyüdüğü ve her saniye açılan bir internet sitesiyle desteklenen bu platformda kendini geliştirmek ve hedeflerine ulaşmak isteyen herkesin; karşılaştığı problemleriyle, bilgi isteği ve alışveriş ihtiyacını karşılayan bu ortamların, her webmaster adayının dönüp dolaşıp uğradığı yerler olmuştur ve olmaya devam edecektir. Unutmayın, bu serimizin sonunda eğer gerçek bir girişimci iseniz siz de bir webmaster forumuna sahip olacaksınız !
Üst