Neler yeni

TrustRank

 • Görüntüleme Görüntüleme: 552
 • Son güncelleme Son güncelleme:
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

 • SEO çalışmasının siteler için giderek önemli hale geldiği zamanımızda, SEO açısından kaliteli bir siteye verilen değeri ifade eden Trustrank, otoriter site olduğunuz anlamına gelir. Bugün spam yapan siteleri belirlemek açısından ortaya atılan Trustrank, sitelerin SEO adına yaptıkları kötü davranışları ve ihlalleri takip etmektedir. Bu bakımdan sitenizin Trustrank değerinin, yani güvenli ve kaliteli bir site olduğunuzu ifade eden puanınızın yüksek olması için doğru SEO çalışması yapmanız gerekir.

  Nasıl çalışır?
  Arama motorlarının algoritması çok karmaşık olsa da, Trustrank puanının nasıl belirlendiğini anlamak pekte güç bir olay değil. Bu anlamda, en iyi siteler belirlenir ve kayıt altına alınır. Bu sitelerin tavsiye ettiği siteler de iyi olmaktadır. Kötü sitelerde belirlenir ve kayıt altına alınır. Bu sitelerin tavsiye ettiği siteler de kötü sitelerdir. Bu şekilde bir mantıkla çalışan Trustrank, yüzden sıfıra kadar puanlama değerine sahiptir. Yüksek puanlı bir siteden başka bir siteye link çıkışı yapıldığında, o siteye verilen puan her zaman çıkış yapılan sitenin puanından düşük gerçekleşir.

  Bu değeri arttırmak için ne lazım?
  Trustrank değerini arttırmak için yapılması gereken SEO çalışmasının kesinlikle doğru olması gerekir. Arama motoru algoritmasına takılacak bir çalışma, Trustrank değerini arttırmak bir yana, sitenizin Google dizininden silinmesine bile sebebiyet verebilir.

  Sitenizin güven ve kalitesini arttırıcı çalışmaların birinci kaynağında, özgün olan içerik çalışmasının yapılması başta gelir. Eğer sitenize başka sitelerden kopyalanmış içerikleri girerseniz, bu sitenizin değerinin düşmesine sebep olur. İçerik çalışmasından sonra kaliteli referanslar almanın yolu aranmalıdır. Kötü sitelerden alınan Backlink, Trustrank mantığına göre sizin sitenizin de aynı derecede kötü olacağı anlamına gelir. Bu nedenle referans çalışmalarınızı kendi kategorinizde yayın yapan kaliteli sitelerden almanız da fayda vardır.

  Domain yaşının ve tescil senesinin de sitenize atfedilen değerin artmasında önemi bulunmaktadır. Google uzun vadeli çalışmaları daha çok dikkate almakta ve bunların kalite puanını yükseltmektedir. İsim tescil ederken bu hususu dikkate almanızda ve en azından 3 senelik isim hakkının satın alınmasında fayda vardır.

  Takipçilerinizin ilgisini çeken ve sosyal medya hesaplarında paylaşacakları içeriklerin üretilmesi de, önemli bir puan arttırıcı etkidir.

  Web sitenizin trustrank değerini öğrenmek için tıklayın.
Üst