Neler yeni

TrustRank

 • Görüntüleme Görüntüleme: 711
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

 • SEO çalışmasının siteler için giderek önemli hale geldiği zamanımızda, SEO açısından kaliteli bir siteye verilen değeri ifade eden Trustrank, otoriter site olduğunuz anlamına gelir. Bugün spam yapan siteleri belirlemek açısından ortaya atılan Trustrank, sitelerin SEO adına yaptıkları kötü davranışları ve ihlalleri takip etmektedir. Bu bakımdan sitenizin Trustrank değerinin, yani güvenli ve kaliteli bir site olduğunuzu ifade eden puanınızın yüksek olması için doğru SEO çalışması yapmanız gerekir.

  Nasıl çalışır?
  Arama motorlarının algoritması çok karmaşık olsa da, Trustrank puanının nasıl belirlendiğini anlamak pekte güç bir olay değil. Bu anlamda, en iyi siteler belirlenir ve kayıt altına alınır. Bu sitelerin tavsiye ettiği siteler de iyi olmaktadır. Kötü sitelerde belirlenir ve kayıt altına alınır. Bu sitelerin tavsiye ettiği siteler de kötü sitelerdir. Bu şekilde bir mantıkla çalışan Trustrank, yüzden sıfıra kadar puanlama değerine sahiptir. Yüksek puanlı bir siteden başka bir siteye link çıkışı yapıldığında, o siteye verilen puan her zaman çıkış yapılan sitenin puanından düşük gerçekleşir.

  Bu değeri arttırmak için ne lazım?
  Trustrank değerini arttırmak için yapılması gereken SEO çalışmasının kesinlikle doğru olması gerekir. Arama motoru algoritmasına takılacak bir çalışma, Trustrank değerini arttırmak bir yana, sitenizin Google dizininden silinmesine bile sebebiyet verebilir.

  Sitenizin güven ve kalitesini arttırıcı çalışmaların birinci kaynağında, özgün olan içerik çalışmasının yapılması başta gelir. Eğer sitenize başka sitelerden kopyalanmış içerikleri girerseniz, bu sitenizin değerinin düşmesine sebep olur. İçerik çalışmasından sonra kaliteli referanslar almanın yolu aranmalıdır. Kötü sitelerden alınan Backlink, Trustrank mantığına göre sizin sitenizin de aynı derecede kötü olacağı anlamına gelir. Bu nedenle referans çalışmalarınızı kendi kategorinizde yayın yapan kaliteli sitelerden almanız da fayda vardır.

  Domain yaşının ve tescil senesinin de sitenize atfedilen değerin artmasında önemi bulunmaktadır. Google uzun vadeli çalışmaları daha çok dikkate almakta ve bunların kalite puanını yükseltmektedir. İsim tescil ederken bu hususu dikkate almanızda ve en azından 3 senelik isim hakkının satın alınmasında fayda vardır.

  Takipçilerinizin ilgisini çeken ve sosyal medya hesaplarında paylaşacakları içeriklerin üretilmesi de, önemli bir puan arttırıcı etkidir.

  Web sitenizin trustrank değerini öğrenmek için tıklayın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.