Neler yeni

MS SQL Server

 • Görüntüleme Görüntüleme: 582
 • Son güncelleme Son güncelleme:
 • 1575534515778.png


  Microsoft SQL Server™, verilerin güvenle ve bütünlük içerisinde depolanmasını ve aynı anda birden fazla kullanıcı tarafından erişilmesini sağlayan kurumsal çaplı bir ilişkisel veri tabanı yönetim sistemidir(RDBMS). Birbiriyle ilişkili verilerin sistematik bir şekilde kaydedilmesini ve bu verilerden beslenen uygulamalar tarafından ihtiyaç anında kullanılmasına olanak sağlayarak işletmelerin BT altyapılarındaki veri aktarımını sorunsuz bir şekilde yönetmelerini sağlar.

  SQL Server, işletmeler için kritik önem taşıyan verileri şifreleme, verilere erişim sağlayan kişileri gözlemleme ve erişim kısıtlamaları tanımlama gibi güvenlik özellikleri sayesinde kullanıcılara kapsamlı bir denetim kapasitesi sunar. Yüksek Kullanılabilirlik (High Availability) ve olağanüstü durum kurtarma özelliklerini tek bir çözümde birleştiren SQL Server, hızlı yük devretme ve yük dengeleme desteği ile aksaklık süresini en aza indirir ve güvenli veri akışının optimize edilmesini sağlar.

  Bilişim, sağlık ve finans gibi çeşitli sektörlerde önde gelen şirketler tarafından tercih edilen Microsoft SQL Server, her tip kullanıcının ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen ölçeklenebilen bir yapıya sahiptir.

  Microsoft SQL Server ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Veri işleme ve depolama
  • Veri indeksleme ve sorgulama
  • Veri tabanı yönetimi
  • Veri akışı optimizasyonu
  • Veri raporlama
  • İlke tabanlı veri erişimi
  Şimdi de SQL Server sürümlerine bir göz atalım;

  Microsoft SQL Server Enterprise Edition : En geniş SQL Server sürümüdür. 32 İşlemci deseteği ve 64Gb RAM desteği sağlamaktadır. Yedek sunucu gibi gelişmiş özellikler sunar.
  Microsoft SQL Server Standart Edition : Küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için geliştirilmiş SQL sürümüdür. 32 Tb disk, 4 işlemci ve 2Gb RAM desteği sunar.
  Microsoft SQL Server Personal Edition : SQL Server’ın bu sürümü sunucu yapılı işletim sistemleri dışında Windows 98, Windows XP ve Windows Vista gibi işletim sistemleri üzerinede kurulabilir. En fazla 5 kullanıcı erişimine destek verir.
  Microsoft SQL Server Developer Edition : Sadece geliştiricilerin kullanımına olanak sağlayan bir lisansalama modeline sahip olan sürümdür. Enterprise Edition ile aynı özelliklere sahiptir.
  Microsoft SQL Server Desktop Engine (MSDE) : Desktop Engine en basit SQL Server sürümüdür. İçerisinde diğer sürümlerde bulunan hizmetleri ve özellikleri barındırmaz. En fazla 25 kullanıcı erişimine destek verir.

  Microsoft SQL Server Windows Compact Edition : Windows CE kullanan aygıtlar üzerine kurulabilen, en küçük ve basit veritabanı yönetim sistemidir. PDA ve Cep Telefonlarında çalışan uygulamalar için kullanılır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.