Neler yeni

Link Değişimi

 • Görüntüleme Görüntüleme: 1,039
 • Son güncelleme Son güncelleme:
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
 • SEO açısından kullanıcıların en çok ve yanlış bilgiler edindiği konu olan link değişimi nedir hakkında birçok yazı yazıldı. Link değişimi isteğinize göre ve rastgele yapılmaması gereken bir işlemdir sitenizin büyük zararlar görmesini sağlayabilir. Sitelerin birbirleri ile yaptığı karşılıklı değişime Link değişimi denir. Asıl amaç arama motorlarına oynamaktır reklam amacı ile fazla kullanılmaz.

  Link Değişimi Yapılmalı mıdır?
  En çok yapılan hatalardan birisi ise “Link değişimi” konusu olduğu için bu konuda dikkatli davranmanız gerekmektedir. Değişim yapmak için gerekli şartların yerine gelmesi gerekiyor, özveri ile çalışıp iyi analiz ettiğiniz yerlerde aldığınız bir link size gereksiz yüz linkten daha çok fayda sağlayacaktır. Şartlara göz atalım ve değişim yapılmalı mıdır sorusuna siz karar verin.

  • Değişim yapmak için sitenizin yeni açılmamış olması gerekiyor. Aksi taktirde en başta yukarı sonra birden dibe düşersiniz.
  • Site kategorilerinin kesinlikle aynı olması gerekiyor.
  Eğer bu kriterler yerine geliyorsa değişim yapmanızda bir sakınca olmayacaktır.

  Link Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?
  Değişim yaparken yaptığımız değişimler ve hatalar sitenin kaderini belirleyecek ve hataları düzeltmek zaman alacaktır. Öncelikle link aldığınız site sizinle aynı kategoride olmalıdır Oyun sitesi ile yemek sitesi değişim yapar ise bunun faydasını görmeyecektir, bunun için siteniz ile alakalı içeriklerin benzer kullanıcı kitlesinin aynı olması gerekmektedir. Değişim yaparken bir diğer önemli kural ise Çapraz Link Değişimidir yapılan değişimler kesinlikle çapraz yapılmalıdır sitelerin birbirini önermesi artık çok fazla etkili olmuyor aynı kategorideki en az üç sitenin kendisine link verene vermeyerek diğerine vermesine çapraz link değişimi denir.

  Link Değişimi Zararlı mıdır?
  Link değişimi, doğru kullanıldığında çok faydalıdır ancak yanlış kullanımda felakete yol açabilir. Sitenin spam olarak algılanmaması için link değişimi yaparken acele edilmemeli her gün onlarca link alınmamalıdır. Aksi taktirde siteniz spam olarak algılanabilir. Değişim yapacağınız sitelerin durumlarını iyi analiz etmeli içerikleriniz in aynı kategoride olduğuna dikkat etmelisiniz.

  Link değişimi yaparken sitenin Domain Authority değerine bakmanız gerekmektedir şuan elimize geçen en iyi araçlardan birisidir kesinlikle. Bu araç sayesinde değişim yapacağınız sitenin sayfa kalitesi ve seo açısından yaptığı hataları görebilirsiniz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.