Neler yeni

Description

  • Görüntüleme Görüntüleme: 579
  • Son güncelleme Son güncelleme:
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

  • Description, HTML sayfalarının içerisine yerleştirilen bir HTML meta etiketidir. Bu etiket içerisine sayfanın ne hakkında olduğuyla ilgili açıklamaya yer verilir ve yaygın olarak bu açıklamalar arama motorlarının sonuç sayfaları içerisinde kullanılır. Description'lar bir zamanlar arama sonuçları açısından oldukça önemli faktörlerden biri olarak kabul edilirdi. Ancak 2009 yılında Google tarafından yapılan açıklamayla birlikte Description'ların sıralama üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı rapor edildikten sonra Description'a gösterilen değer de düşmüştür.

    Her ne kadar Google ve diğer arama motorları için artık önemli kriterlerden biri olmasa da Description'lar arama motorlarının sonuç sayfaları (SERP) için oldukça önemlidir. Daha çok tık almak için kullanıcıya yalnızca istediği sayfayı sunmak değil, istediği sayfayı istediği açıklamayla birlikte sunmak da önemli bir konudur. Birçok kaynak tarafından belirtilen ibareye göre bir Description'un ideal uzunluğu 160 karakter olmalıdır.

    Description
Üst