Neler yeni

Cpanel SSL Kurulumu

 • Görüntüleme Görüntüleme: 550
 • Son güncelleme Son güncelleme:
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

 • cPanel SSL Kurulumu
  İnternetin hızla gelişmesi ve e-ticaret hacminin artması ile birlikte e-ticaret siteleri başta olmak üzere veri aktarımı gerçekleştirilen tüm sitelerde güven problemi yaşanmaktadır. SSL Sertifikası, web site (verici) ile karşı sunucu (alıcı) arasında gerçekleşen veri transfer işlemlerinde, gönderilen verileri şifreleyerek veri güvenliği sağlamaktadır.

  SSL


  SSL sertifikamızı kullanabilmek için internet sitemizin özel bir ip adresinde çalışması gerekmektedir. hosting saylayıcımızdan alım yaparken özel ip adreside istemeyi unutmayınız. Kuruluma başlamadan önce SSL key doğrulamalarımızı yapabilmemiz için admin@ozgurciftci.com.tr adında bir mail hesabı oluşturmamız gerekmektedir.

  ssl2


  Kuruluma başlamak için ilk key’mizi “Sertifika İmza İstekleri (CSR)” seçeneğinden oluşturuyoruz.

  ssl3


  Etki alanımızı eksiksiz ve doğru yazmamız gerekmektedir. Yanlış olduğunda düzeltme gibi bir seçenek bulunmamakta, formu tekrardan doldurmamız gerekecek. Etki alanımızı www olarak oluşturabiliriz böylelikle www veya www olmadan da ssl sertifikamız çalışmış olacaktır. Şirketimiz var ise ilgili alanları doldurabiliriz yok ise boş olarak geçemiyeceğimizden etki alanımızı yazabilir.

  ssl4


  Oluşturduğumuz mail adresimizi yazıyoruz. (NOT) Farklı bir mail adresi yazarsak doğrulama maili gelmeyecektir. Alt kısımda bulunan “oluştur” seçeneği ile CSR key’mizi oluşturuyoruz.

  ssl5


  CSR oluşturduktan sonra SSL sertifikası sağlayan firmamızdan key alımında bulunabiliriz.
Üst