Neler yeni

Air-Fi

 • Görüntüleme Görüntüleme: 342
 • Son güncelleme Son güncelleme:

Navigasyon

 • Air-Fi Nedir, Wifi Hackleme Yöntemi ile Bilmeniz Gerekenler​ (yukarı)

  Air-Fi bazı kötü niyetli kişiler tarafından bilgisayarınıza sızılarak dosya ele geçirme yöntemidir. Yeni wifi hackleme yöntemidir. İnternet hiç kuşkusuz herkes tarafından olmazsa olmazı haline gelen artık ihtiyaçlarımızın yanında yer almaya başlayan bir teknolojidir. Wifi‘ nin hayata geçmesi ile de hayat çok çok kolay hale geldi. Artık kablolu bağlantılara veda ettiğimizden wifi ile kablosuz olarak internete girmek çok çok daha kolay ve rahat oldu.

  Ancak bu kablosuz harika wifi özelliğinin yanında birde madalyonun diğer yönüde bulunmakta. Wİfi bağlantıları, bazen kötü niyetli kişiler dediğimiz bilgisayar korsanlarınında hassas verilerimize erişmesini sağlıyor. Wifi ayarlarımız herkese açık şekilde ise hacklenmemiz oldukça kolaydır. Genel ağlarda ne yaptığımız ve nasıl yaptığımız konusunda ekstra dikkatli olmamız gerekiyor. Aslında sadece genel ağların savunmasız olduğunu düşünmek haksızlıktır.
  Tüm WiFi bağlantıları genel olsun ya da ev, işyerlerinde kullandığımız özel wifi bağlantıları olsun tümü bilgisayar korsanlığına karşı savunmasızdır. Kendi kullandığımız wifi ağı bile herkese açık olarak ayarlandı ise oldukça savunmasızdır. Ayrıca, hava boşluklu cihazlar artık AIR-FI nedeniyle risk altındadır. Son zamanlarda hızla artan Air-Fi girişimlerine karşı ne yapmalıyız detaylarına geçelim.

  1656402001619.png

  Wifi Hackleme Yöntemi Nedir?​ (yukarı)

  AIR-FI, Wifi Hackleme Yöntemi, bilgisayar korsanlarının bilgisayarlardan veri elde etmesinin yeni bir yoludur. Daha kesin olmak gerekirse, hava boşluklu bilgisayarlar, sistemlerinde WiFi donanımı olmayan cihazlardır. Sistemlerinde WiFi donanımı olmayan hava boşluğu denilen cihazlar risk altındadır. Bu bilgisayarlarda, onları dış ağlara bağlayan ağ arabirimleri (kablolu veya kablosuz) yoktur. Bu, İnternet’e veya İnternet’e bağlanan herhangi bir cihaza bağlı olmadığı anlamına gelir. Fiziksel olarak izole edilmiştir. Bu nedenle, hava boşluklu bir bilgisayardan veri aktarmak için bir flash sürücü veya başka bir fiziksel ortam kullanmanız gerekir.

  Bilgisayar korsanları, hava boşluklu cihazlardaki verilere nasıl erişir dersek hemen yanıtlayalım. AIR-FI, 2,4 GHz WiFi bandında elektromanyetik emisyonları kullanır. Bu emisyonları, korsanlar, kötü amaçlı yazılımı hedef makineye aktarmak için kullanırlar ve bilgisayar korsanları böylece cihaza bulaşırlar.

  Air-Fi Nasıl Çalışır?​ (yukarı)

  Tüm elektronik bileşenler, içinden elektrik akımları geçerken elektromanyetik dalgalar oluşturur. WiFi sinyalleri, 2,4 GHz spektrumunda radyo dalgalarıdır. Bu radyo dalgaları, cihazların ürettiği elektromanyetik dalgalara çok benzer. Bilgisayara sızmak isteyen bilgisayar korsanları, WiFi radyo dalgaları frekansında elektromanyetik radyasyon oluşturmak için hava boşluklu cihazlardaki elektrik akımlarını manipüle ederler.

  Hava boşluklu cihaza yakın bir WiFi anteni olan herhangi bir cihaz daha sonra sinyali tanımlayabilir. Bu, bilgisayar korsanının verilere erişme, kötü amaçlı yazılım yükleme ve bilgisayar sistemini tehlikeye atma fırsatı sunar. Çok karılık ve zor bir yöntem olmasına rağmen bilgisayar korsanları için çok basit bir olaydır.

  Hava boşluklu sistemler, düşünülenden daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Evlerimizde ve ofislerimizde WiFi bağlantısının kolaylığına alışmış olsak da, hava boşluklu sistemler kullanan çok sayıda büyük kuruluş bulunmaktadır. Bunlara devlet kurumları, ordu ve hatta bazı üst düzey şirketler dahildir.

  AIR-FI Saldırıları Nasıl Önlenir?​ (yukarı)

  Uzmanlar Air-fi saldırılarını önlemek, sistemlerinizi ve verilerinizi saldırılardan korumak için proaktif bir yaklaşım kullanılmasını önerirler. Farklı yöntemlerden bir diğeride sinyal sıkışmasını kullanmaktır. Bu, hava boşluklu makineye yakın tüm WiFi sinyallerinin iletilmesini önler. Uzmanlar ayrıca Faraday korumasından da yararlannabilir görüşünü öne sürmektedir. Faraday koruması, elektromanyetik alanların hava boşluklu makineyle tamamen etkileşime girmesini engelleyen veya sınırlayan bir kap türüdür.

  Air-Fi saldırılarını önlemenin diğer bir yolu ise, hava boşluklu makinenin etrafında WiFi özellikli cihazların yasaklanmasını veya çalışma zamanı algılamasının uygulanmasını önermektedirler. Çalışma zamanı algılama, süreçleri izlemeyi ve cihazdaki anormal aktarımları raporlamayı ve denetlemeyi sunacağından saldırıları önlemede etkili olacağı görüşünü belirtmektedirler.

  Son olarak şunu söylememizde yarar var. AIR-FI çoğu insanın kendilerini korumaya ihtiyaç duyduğu türden bir bilgisayar korsanlığı tekniği değildir. Yani bu şekilde hacklenme diğer hacklenmenin yanında daha nadirdir. Kişisel veya hassas verilerimize bilgisayar korsanları tarafından erişilebileceği diğer hack yolları konusunda hepimizin daha dikkatli olması gerekiyor.
 • Yükleniyor...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.