Neler yeni

Keylogger Nedir?

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Ad
Soyad
Konular
327
Ticaret - 100%
1   0   0

iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
Keylogger Nedir

Keylogger sizin klavyenizden yaptığınız her hareketi kaydedip bu bilgileri bilgilerinizi çalmak isteyen kişilere gönderen programlardır...

Şimdi adam benim yazdığım şeyi ne yapacak ki havasına girmeyelim... En basitinden Sosyal Medya hesabınıza her girdiğinizde bu bilgiler karşı tarafa gidecek...

Hani ben en kolay şekilde açıkladım karşıdaki kişinin niğeti ciddi derecede kötüyse banka kartı bilgilerinizi dahi bu yol ile çalabilir

Hatta son zamanlarda birçok keylogger yazılımı bilgisayarınızdan görüntü yakalayabilme kabiliyetine sahip... Bu sayede neler yaptığınızı hatta bilgilerinizi nereye yazdığınızı karşı tarafa gönderebiliyor

Keylogger sistem yöneticisinin bilgisi dahilinde de yüklenebiliyor bu yazılımın herhangi bir zararı yoktur hatta sistem güvenliği için çalışır...

Şimdi ben hep yazılım dedim... Peki ya arkadaşım bu keylogger donanımla çalışamaz mı? diye sormanız en doğal hakkınız ki benim de bu soruya vereceğim cevap EVET

Yazılım ile çalışan KEYLOGGER: Sisteme yüklenme ile çalışırlar klavyeniz ile yapılan her hareketi kayıt altına alır.

Donanım ile çalışan KEYLOGGER: Bilgisayara bir donanım ile aktif hale gelir klavyeniz ile yaptığınız her hareketi kayıt altına alır

Şimdi bu güvenlik amacaıyla yüklenen keyloggerler hakkında da bahset diyen arkadaşlar çıkabilir onu da şöyle bir özetleyelim:
Çoğu zaman anne ve babaların çocuklarını koruması için kullandığı programlardır... Daha önceden de belirttiğim gibi sistem yöneticisinin bilgisi ile aktif hale gelir...

Saldırı yapmak amacıyla kullanılar KEYLOGGERLERE gelelim...

Saldırı yapmak amacıyla kullanılan KEYLOGGER: Saldırı amaçlı kullanılan keyloggerler genelde ,bir dosyanın içine yerleştirerek avı etkileyerek açmasını sağlamaktır... Av dosyayı açtığında programın çalıştığını düşünecektir fakat keylogger arkaplanda çalışacaktır... İşin zorlu kısmı bittiğinde yapmanız gereken tek şey avın klavye hareketlerini izlemek olacaktır...

Ad
Soyad
Konular
10
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Detay  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Tecrübe
12
Uzmanlık alanları
Bilgisayar ve Telefon Yazılım Uzmanlığı
Üyelik tipi
  1. Bireysel
KEYLOGGER Sadece Saldırı Amaçlı olarak Tek kulanılmaz Misal Ben Çalıştığım Yerde Bilgisayarıma Yüklerdim Kalktığımda Kimin Benim Bilgisayarımı Kurcaladığını Ve Ne Yaptığını Öğrenirdim Tabiki Bunu ben kendim kodlardım şimdi bu yazdıklarımı okuyup atağa geçen kardeşlerime not internete ve bilgisayarına bulaşan keylogger masum değil bunu unutmayın tıkladığınız harften ziyaret ettiğiniz sitelerden şifrelerden tutun ne yaptıysanız her şey kayıt altında alıp kulanırlar paylaşım için tşk ederim

Yorum

wmgerecleri

webclos.net
Ad
Soyad
Konular
74
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim
Meslek
Grafiker
Detay  
Meslek
Grafiker
Üyelik tipi
  1. Kurumsal
Photoshop   Photoshop
  1. İleri düzey
    90%
İllüstratör   İllüstratör
  1. İleri düzey
    90%
İllüstratör   UI / UX tasarım
  1. İleri düzey
    90%
PHP   PHP
  1. İleri düzey
    90%
PHP   CSS3
  1. İleri düzey
    90%
PHP   JavaScript
  1. İleri düzey
    90%
hey gidi eski keyloggerler ne çok kullanırdık güvelik amaçlıdan tut siber saldırı ya kadar ama en çok index atmayı özledim ha

Yorum

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.