İyi Bir Meta Açıklama Nasıl Oluşturulur? | Webien.Net: Webmaster Forumu

İyi Bir Meta Açıklama Nasıl Oluşturulur? (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
İyi Bir Meta Açıklama Nasıl Oluşturulur? (1 Kişi içerde)

Konular
273
WBN Puanı
183
 Ticaret: - 0%    
0   0   0
Site
webien.net
Detay  
WBN Puanı
183
Site
webien.net
0   0   0
  • Konuyu başlatan
  • Admin
Google, arama sonuç sayfasında iyi sonuçlar elde edebilmeniz için daha iyi meta açıklamalarının nasıl oluşturulacağı ile ilgili bazı öneriler yayınladı.
Buna ek olarak, Google, meta açıklamalarının nasıl oluşturulduğuna ilişkin önemli bir güncelleme yaptı ve bunu blog sitesi aracılığıyla duyurdu.

Google Meta Açıklamaları Nasıl Oluşturur?
Google, bir arama sonucunun snippet’inde hangi bilgilerin görüntüleneceğine karar vermeden önce sayfanın içindeki içeriğe yönelecek ve en alakalı bilgileri çıkaracaktır.
Bir sayfanın içeriğinde kullanıcının sorgusuna dayalı uygun bir kaynak bulunamadığında, Google, el ile yazılan meta açıklama bölümünü dikkate alacak ve arama sonuç sayfasında bunu gösterecektir.
Önceden, sayfa içeriği, bir snippet oluşturmak için en uygun kaynak değilse ve meta açıklama yoksa, Google DMOZ’dan bilgi çekerdi. DMOZ’un kapanmasıyla beraber Google’da bu işlemi devre dışı bıraktı.
Her zaman söylemişimdir. Google yükselmenin ilk yolu meta açıklamadan geçer. Google’da blog sitesinde aşağıdaki gibi bir açıklama yaparak benim söylemiş olduğum cümleyi resmen onaylıyor.

“İyi meta açıklamaları, sayfanın içeriğini doğru olarak tanımlayan kısa reklamlardır. Yazacağınız meta açıklamalar kullanıcılara sayfanın tam olarak aradığı şey olduğuna ikna edici tarzda olmalıdır.”
Site sahiplerinin meta açıklamalar konusunda en sık yaşadığı sorunların başında meta açıklamaları boş bırakması geliyor. Meta açıklama bölümü arama motorlarına özel bir alan olduğundan dolayı çoğu web sitesi sahibi bunu gözardı edebiliyor. Bir başka konu ise, site genelindeki tüm sayfalar için aynı meta açıklamayı kullanıyor olmalarıdır. Diğer sorunlar; konuyla alakasız veya düşük kaliteli meta açıklamalarının yazılmasıdır.
Google, meta açıklamalar için teknik olarak herhangi bir karakter sınırlaması olmadığını ancak görüntülenmekte olan cihazın genişliğine uyacak şekilde kesileceğini söylüyor.

Son düzenleme:

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 0) Detayları gör

Tips
İpucu
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
Zeki İyi Bir Veri Tabanı Nasıl Olmalı? 10 Maddede Sıralayalım Veritabanları 0
Zeki İyi Bir CSS Kodu Yazmak İçin 8 İpucu HTML - CSS - XML 0
N Vaynat: İyi Bir Gelecek Web Site Tanıtım 0
webien İyi bir seo çalışması nasıl yapılır? SEO İpuçları 0
webien İyi bir web site nasıl olur? İşte öneriler. Ahrefs 2
Zeki İyi bir web site için yapılması gerekenler HTML - CSS - XML 0
Zeki En İyi 18 Magento Teması 2021 Magento 0
EVScreativ EVScreativ Web Sitesi Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Satış Paketleri 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Sosyal Medya Danışmanlığı 0
EVScreativ EVScreativ Twitch Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Takipçi Alım & Satım 0
EVScreativ Satış EVScreativ Facebook Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ YouTube Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Abone Alım & Satım 0
EVScreativ Satış EVScreativ İnstagram Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ Twitter Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Takipçi Alım & Satım 0
EVScreativ Satış EVScreativ TikTok Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Hesap Alım & Satım 0
A Eniyises - Artık En Kaliteli Ürünler, En İyi Ses'te Web Site Tanıtım 1
ferdi Ücretsiz En İyi 10 WorPress Teması Wordpress Temaları 0
O Satış Tekno-Smm.Com ♛ ⚡★⚡Türkiye’nin En İyi Yeni Açılan Smm Paneli⚡★Takipçi⚡★Beğeni⚡★Yorum⚡★İzleme⚡★⚡ Hesap Alım & Satım 0
Soner En İyi Pinng Siteleri (Ücretsiz) Yeni Başlayanlar 0
tuncayalp Wordpress Siteniz İçin En İyi Duyuru Eklentileri WordPress 1
Zeki İyi, Kötü, Çirkin Filmi Bilmedikleriniz TV, Sinema ve Dizi Yorumları 0
SenatorWebien En İyi Arabada Dinlenecek Yabancı Şarkılar! Müzik Haberleri 2
Gökhan (AlgıEtkisi) Kendinizi İyi Tanıtın. (İletişim) Kişisel Gelişim 3
ferdi Bedava Hosting Veren En İyi 10 Şirket Hosting Genel 11
Soner En İyi Ekranlı Telefon Seçilen OnePlus 8 Pro Akıllı Telefonlar & Tablet 0
Zeki Ücretsiz Ses Efektleri İndirebileceğiniz En İyi Siteler Hazır Ses Efektleri 0
Soner Aamir Khan'in En İyi Filmleri TV, Sinema ve Dizi Yorumları 0
Soner Wordpress En İyi Seo Eklentileri WordPress 2
Soner Asgari Ücret İle Alınabilecek En İyi Telefonlar Telefon Önerileri 0
ferdi En İyi 100 Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi (2020 Güncel) Dizinler 0
farukwp Bilgisayarsız Root Atmak İçin En İyi 11 Android Uygulaması Off-Topic 1
Soner En İyi Bloglar Yeni Başlayanlar 0
tahaaysan Smm Panel - Sosyal Medya Paneli - En İyi Smm Panel - SmmPanelcim Firma Dizinleri 0
Redmi Udemy En İyi Ücretsiz Online Java Kursları ve Eğitimleri Yeni Başlayanlar 0
wmgerecleri En İyi 3 Tarayıcı Off-Topic 4
tuncayalp En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları (Android & İos) Uygulama Tanıtımı 1
jdsezer Sevgiliye Uzun İyi Geceler Mesajları WBNGeyik 0
tuncayalp 2020 Yılında Sahip Olmanız Gereken En İyi 10 Android Mobil Uygulama Uygulama Tanıtımı 0
Redmi En İyi İnstagram Takipçi Paneli Yenilerden Ücretsiz Scriptler 30
Zeki Programlamada En İyi 10 Yazı Tipi Fontlar 0
Zeki Ücretsiz En İyi MyBB Temaları MyBB 0
webien En İyi Yüksek Çözünürlüklü Stok Fotoğraf Siteleri Fotoğrafçılık 0
N İyi Beslenme – Sağlıklı beslenme ve Diyet listeleri Web Site Tanıtım 0
webien 2019 En İyi Domain (Alan Adı) Kayıt Firmaları Webmaster Genel 0
Zeki 2019 En İyi Domain (Alan Adı) Kayıt Firmaları Webmaster Genel 1
webien Gmail'i Daha İyi Kullanmak İçin 10 Chrome Uzantısı Google 0
Zeki Duyuru Webien'e Hover Menü ve Bir Kaç Özellik Daha Eklendi Duyurular 0
Zeki indirimkodu.haberler.com Yeni Bir Sektör Web Site Tanıtım 0
Zeki Whatsapp'ın Gizlilik Politikası ile İlgili Küçük Bir Anket WhatsApp, Skype, mIRC 0
deserto Header HTTP: kullanıcılar için bir genel bakış Yeni Başlayanlar 0
deserto AuthCode: Bir alan adının meşru sahiplik kanıtı Yeni Başlayanlar 0