Neler yeni

İyi Bir Meta Açıklama Nasıl Oluşturulur?

Ad
Soyad
Katılım
29 Kasım 2018
Konum
#
Konular
263
Mesajlar
453
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
webmaster
Detay  
Meslek
webmaster
Google, arama sonuç sayfasında iyi sonuçlar elde edebilmeniz için daha iyi meta açıklamalarının nasıl oluşturulacağı ile ilgili bazı öneriler yayınladı.
Buna ek olarak, Google, meta açıklamalarının nasıl oluşturulduğuna ilişkin önemli bir güncelleme yaptı ve bunu blog sitesi aracılığıyla duyurdu.Google Meta Açıklamaları Nasıl Oluşturur?
Google, bir arama sonucunun snippet’inde hangi bilgilerin görüntüleneceğine karar vermeden önce sayfanın içindeki içeriğe yönelecek ve en alakalı bilgileri çıkaracaktır.
Bir sayfanın içeriğinde kullanıcının sorgusuna dayalı uygun bir kaynak bulunamadığında, Google, el ile yazılan meta açıklama bölümünü dikkate alacak ve arama sonuç sayfasında bunu gösterecektir.
Önceden, sayfa içeriği, bir snippet oluşturmak için en uygun kaynak değilse ve meta açıklama yoksa, Google DMOZ’dan bilgi çekerdi. DMOZ’un kapanmasıyla beraber Google’da bu işlemi devre dışı bıraktı.
Her zaman söylemişimdir. Google yükselmenin ilk yolu meta açıklamadan geçer. Google’da blog sitesinde aşağıdaki gibi bir açıklama yaparak benim söylemiş olduğum cümleyi resmen onaylıyor.“İyi meta açıklamaları, sayfanın içeriğini doğru olarak tanımlayan kısa reklamlardır. Yazacağınız meta açıklamalar kullanıcılara sayfanın tam olarak aradığı şey olduğuna ikna edici tarzda olmalıdır.”
Site sahiplerinin meta açıklamalar konusunda en sık yaşadığı sorunların başında meta açıklamaları boş bırakması geliyor. Meta açıklama bölümü arama motorlarına özel bir alan olduğundan dolayı çoğu web sitesi sahibi bunu gözardı edebiliyor. Bir başka konu ise, site genelindeki tüm sayfalar için aynı meta açıklamayı kullanıyor olmalarıdır. Diğer sorunlar; konuyla alakasız veya düşük kaliteli meta açıklamalarının yazılmasıdır.
Google, meta açıklamalar için teknik olarak herhangi bir karakter sınırlaması olmadığını ancak görüntülenmekte olan cihazın genişliğine uyacak şekilde kesileceğini söylüyor.
 
Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.