Akıllı telefon pazarında dengeler değişiyor | Webien.Net: Webmaster Forumu

Akıllı telefon pazarında dengeler değişiyor

Şu anda okunan

Konular
278
WBN Puanı
78
Ticaret - 0%    
0   0   0
  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
2020 yılının hemen başında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında Çin geliyor. Kısa bir sürede dünya geneline yayılan bu salgın başta teknoloji ve sinema olmak üzere pek çok sektörü derinden etkiledi.

Dünyanın işleyen dinamolarından biri olan Çin’de fabrikaların bir çoğu salgın nedeniyle kepenk indirince pek çok cihazın üretimi de durma noktasına geldi.
Akıllı telefonların üretim tarafındaki durgunluğu satışlara da yansıdı. Çin’de açıklanan rakamlara göre 2020’nin ilk yarısında akıllı telefon satışları yüzde 15.2 oranında azaldı.
Yayınlanan son rapora göre, Çin’de akıllı telefonların satışları önemli ölçüde azaldı. Buna rağmen ülkedeki satışlarda yükü çeken firmalar değişmedi. Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi Çin’de satılan her yüz telefondan 82’sine imzasını attı. Geri kalan telefonlar ise Lenovo, Apple, Samsung, LG, Elephone, ZTE, OnePlus, Ulefone gibi markalar tarafından satıldı.
Görünen o ki Çin’deki akıllı telefon pazarı 4 firmanın eline geçmiş durumda. Muhtemelen bu tablo önümüzdeki dönemde de pek değişmeyecektir. Malum ABD’nin baskısı yüzünden Huawei’ye Çin’den büyük bir destek söz konusu.
Yani Huawei satışları Avrupa’da dibi görmüş olsa da Çin’de zirvede yer almaya devam ediyor. Bir diğer flaş isim Xiaomi ise hem iç, hem de dış pazarda etkinliğini önemli oranda arttırmış durumda. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:4) Üyeleri Gör
Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
Soner Samsung Akıllı telefonlar İçin 150MP'lik Yeni Bir Sensör Üzerinde Çalışıyor Samsung 0
ferdi Google Arama Sonuçlarında Akıllı Telefonların Etkisi Nedir? SEO 0
soznakliyat İşte yeni Mercedes A Serisi'nin akıllı teknolojisi. Araç 0
webien Dünyanın En Güçlü Bataryalı Akıllı Telefonu: Energizer Power Max P18K Pop Mobil Haberler 0
webien Dünyanın En Güçlü Bataryalı Akıllı Telefonu: Energizer Power Max P18K Pop Mobil Haberler 0
Soner Android 11 Yüklenecek Telefon Modelleri Akıllı Telefonlar 0
phpEcho Satış MobilOnayKodum.com | Telefon Onay Sistemi | Sosyal Medya Hesaplarınız İçin Telefon Numaraları Ödeme Sistemleri 0
Soner En İyi Ekranlı Telefon Seçilen OnePlus 8 Pro OnePlus 0
Geunes.Int Complete Phone Tones Pack - Telefon tonları sesi Hazır Ses Efektleri 0
N Satış manuel açılmış telefon onaylı gmail hesapları satılıktır. Hesap & Lisans Satışı 4
kralmetin0606 Radio Frekans Telsiz Telefon Dinleme İlginç Siteler 4
N Satış Numaraonay.com | Telefon Onay Sistemi | Sosyal Medya Hesaplarınız İçin Telefon Numaraları Ödeme Sistemleri 5
celalyesil 1000TL telefon önerisi Telefon Önerileri 7
SrdL Telefon ekranını bilgisayara nasıl aktarabilirim Sorum Var 1
Z Tanıtım Telefon Aksesuarı Web Site Tanıtım 0
R Tanıtım Acil Telefon ve Tablet Veri Kurtarma Web Site Tanıtım 0
K Tanıtım Telefon Tamiri Web Site Tanıtım 0
N Tanıtım Kişiye özel hediyelik telefon bölmeli deri cüzdan Web Site Tanıtım 0
M NASIL TELEFON ALMAYALIM? Telefon Önerileri 1
L Deritel Telefon Aksesuarları Web Site Tanıtım 0
L Deritel Deri Ürünleri ve Telefon Aksesuarları Web Site Tanıtım 0
L Deritel Deri Ürünleri ve Telefon Aksesuarları Web Site Tanıtım 0
turan Fiyatı 2000TL - 3000 TL Arası Telefon Önerileri Telefon Önerileri 0