10 Siber Güvenlik Hatası | Webien.Net: Webmaster Forumu

10 Siber Güvenlik Hatası

Şu anda okunan
10 Siber Güvenlik Hatası

Konular
278
WBN Puanı
78
Ticaret - 0%    
0   0   0
  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
İnternet çok kullanışlı bir araç; anca karanlık ve ürkütücü bir yer haline dönüşme potansiyeline de sahip. Siber güvenlik kuruluşu ESET, yeni yıla girmişken bazı uyarıları gündeme getiriyor. ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, 2020’de uzak durması gereken siber güvenlik hatalarını sıralıyor.
Hedef Olabileceğinizi Düşünmemek
İnternette, bir güvenlik ihlalinin sizi doğrudan etkileyip etkilemeyeceğini öngörmeniz mümkün değildir. Tüm olasılıkların farkında olmanız ve online güvenliğiniz için bazı önlemler almanız
gerekir.
Şüpheli Bağlantılara Tıklamak
İstenmeyen e-postalar artık günlük yaşamımızın bir parçası haline geldi. İçerik her ne olursa olsun, içinizde en ufak bir şüphe varsa bağlantıya tıklamayın.
Yama Yüklemeyi İhmal Etmek
Bilgisayarınızı güncellemeyi ertelediğiniz her saat tehlikedesiniz. Cihazınızı her zaman güncelleyerek, yayımlanan en son yazılım sürümünü kullanmalısınız. Bu sayede, uzun vadede daha büyük sorunlarla karşılaşmayı önlersiniz.
Parolalarınızı Tekrar Kullanmak
Kişiler bazen aynı parolayı veya şifreyi kullanır, şifredeki birkaç karakteri değiştirir ya da aynı şifreye bazı yeni karakterler ekler. Bu kaçınılması gereken bir uygulamadır. Kötü niyetli kişiler bu sayede diğer parolalarınızı da tahmin edebilir.
İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Kullanmamak
İki veya çok faktörlü kimlik doğrulaması (2FA veya MFA) hesaplarınıza fazladan güvenlik katmanı eklemenin basit bir yoludur. En yaygın iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi ise, telefonunuza mesaj yoluyla doğrulama kodu
gönderilmesidir.
Modem Ayarlarınızı Yapmamak
Ev internet bağlantısı söz konusu olduğunda evinizin kalbi modemdir. İnternet bağlantısı olan tüm cihazlarınız buna bağlıdır. İnternette güvenle gezebilmek için her zaman modeminizin güvenliği için gerekli adımları atmalısınız.
Güvenliği Zayıf Genel Wi-Fi Ağı
Kullanmak

Genel Wi-Fi ağları, gizli verilerinizin çalınmasına veya cihazınızın bilgisayar korsanlarının saldırısına uğramasına neden olabilir. Özellikle bu ağlarda finansal işlemler yapmayın.
VPN’e Önem Vermemek
İş yerinizin sunucularına bağlanırken Sanal Özel Ağ (VPN) kullanıyor olabilirsiniz; ancak kişisel hayatınızda da VPN’den yararlanmak iyi bir fikir.
Güvenlik Yazılımları Konusunda Cimrilik Yapmak
Her zaman saygın güvenlik yazılımları kullanarak verilerinizi korumalısınız. Antivirüs ve internet güvenliği yazılımları, siber tehditleri size ulaşmadan durduran birkaç katman sağlar.
Yedekleme Ve Şifrelemeyi Hafife Almak
Hassas verilerinizi ve yakın zamanda üzerinde çalıştığınız şeyleri her zaman yedekleyin. Bu sayede, cihazınızı kaybetmeniz gibi bir talihsizlik yaşandığında sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz. Şifreleme için de
aynısı geçerlidir. Saldırıya uğrarsanız veya cihazınız çalınırsa verilerinize kimse erişemeden uzaktan silebilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
Soner Siber Korsanlar Bu Sefer Canon Hedef Aldı Teknoloji Haberleri 0
Soner 10 Adımda Yapılan Siber Saldırılar Teknoloji Haberleri 0
Geunes.Int Türkiye Siber Saldırı Altında Gündemdeki konular & Haberler 1
Soner Php Cloudflare Api ile Güvenlik Önlemi PHP 1
tahaaysan Bilgisayarımda Güvenlik modunda kaldım giriş yapamıyorum yardım Windows 7
B Project SECURITY v4.1 – Web Sitesi Güvenliği, Spam Koruycuu Güvenlik Duvarı Scripti Ücretsiz Scriptler 2
Soner PHP Bütün Güvenlik Önlemleri Güvenlik 0
kralmetin0606 Güvenlik Kamera Sistemleri Scripti Ücretsiz Scriptler 0
Geunes.Int Güvenlik kameralarını izleyin Çok Eğlenceli :) İlginç Siteler 1
Soner Corona Virüs Nedeni İle Firmaların Uzakdan Çalışmadaki Güvenlik Risklerine Karşı 5 Önlem Gündemdeki konular & Haberler 0
E ★Wordpress Kurulum, Tema Kurulum, Seo Ayarları, Hızlandırma İşlemi, Güvenlik Ve Daha Fazlası 40 TL★ Ücretli Wordpress İşleri 8
Zeki WordPress'de Bu Güvenlik Önlemlerini Kesinlikle Alın! WordPress 0
ferdi WordPress'de Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri WordPress 0
S (Üyelere Özel) Sitenizdeki Güvenlik Açıklarını Bulun!!! PHP 9
ferdi Güvenlik Kamera Sistemleri Scripti Ücretsiz Scriptler 1
tuncayalp Php'de Güvenlik Kodu Yapmak PHP 0
deserto vBulletin config güvenlik önlemi vBulletin 0
M Tanıtım Tez Güvenlik Sistemleri Web Site Tanıtım 0
soznakliyat Renault ve Dacia’dan Kış Güvenlik Servis Kampanyası . Araç 0
A Tanıtım Tez Güvenlik Sistemleri Web Site Tanıtım 0
F Güvenlik Kamerası ve Kameralar - Guvenlik-kamerasi.net Web Site Tanıtım 0
D WBN Light Pro Radyo Scripti V1 admin girişi hatası Ücretsiz Scriptler 0
Zeki kullanıcı adı uzun olan üyelerimizin profil kayma hatası düzeltildi Duyurular 0
Onur Mybb Google Seo 404 hatası MyBB 0
C WBN (One Page) Scripti Yönetim Paneli Yönlendirme Hatası Yardım Yeni Başlayanlar 11
S http den https ye yönlendirme hatası Yeni Başlayanlar 29
Zeki Scriptlerde Beyaz Sayfa Hatası Alanlar Konuya Baksın Ücretsiz Scriptler 4
webien T.C Onay hatası hakkında Duyurular 0
I ads.txt ve 404 hatası Çözümü Google Adwords 1
webien WordPress Fatal Error: Maximum Execution Time Exceeded Hatası Nasıl Çözülür? WordPress 0
webien Google Arama Konsolu Hatası Webmaster Genel 0