Neler yeni
Webien.Net: Webmaster Forumu

Webien'e E-Mail ve Admin onayı olmadan saniyeler içinde kayıt olabilirsin. E hadi ozaman şimdi aramıza katıl...

Youtube’dan Çektiğiniz Videoları Mobil(Responsive) Hale Getirin

761


Merhaba, Bugün sizlere Youtube videolarını sayfanıza çektiğinizde responsive (mobil uyum) problemi yaşamaktaysanız çözümünü anlatacağız.
Bazen sayfanızın herhangi bir yerinde youtube eklediğiniz yada Youtube’da var olan bir video’yu katarak bunu kullanmak isteyebilirsiniz. Gel gelelim bazı durumlarda bu videolar mobil görünümde problemlere yol açabilir.
Telefon’da sitenizi test ettiğinizde video’nun sayfanızın dışına taştığı durumlar ile karşılabilirsiniz. Bu tarz durumlarda Youtube’dan çektiğimiz videonun mobil ayarlarını şu şekilde yapabiliriz.
Sitenizin kodlamasında kullandığınız genel ayarlarınızın bulunduğu style.css dosyanızı açarak şu class’ları css sayfanıza ekleyin ve kaydediniz.
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
Bu kodları ekledikten sonra css dosyanızı kaydedin ve çıkış yapın. Daha sonra iframe olarak youtube videonuzu çektiğiniz bölüme gelip, div oluşturup div’e yukardaki class’ı tanımlayalım. Yani şu şekilde;

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
Kullanımı bu şekilde yapacağız ve kodlarımızı kaydedip sayfamızı yenilediğimizde Responsive olarak video’muzun sayfamıza çekildiğini göreceksiniz.
Anlamadığınız bir yer olursa sormanız yeterli olacaktır.
 

Yorumlar

Üst