Youtube tamamen HTML5 Geçti

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Ad
Soyad
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
327
Mesajlar
493
Beğeniler
91
 /
WBN+
108
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
Youtube sitesi hakkında öne sürülen iddialarda birçok kez tamamen HTML5 yazılıma geçeceği söylentileri dolanıyordu. Youtube ise sahip olduğu ziyaretçilerini düşünerek düşük internet hızına uygun hızlı video izleme özelliği bulunmadığından HTML5’e geçiş yapmıyordu.

HTML5 bünyesine ABR teknolojisini de ekleyince Youtube tarafından duyurulan bir haberde tamamen HTML5’e geçiş gerçekleşti. Artık internet hızı nasıl olursa olsun daha hızlı video izlenmesi sağlanıyor.

Akıllı telefonlar içinde gerçekleştirilen bu güncelleme ile daha önceden flash desteklemeyen telefonlar üzerinden video izlenemezken şu dakikadan itibaren HTML5 ile izlenilebilecek. Özellikle akıllı telefonlarda büyük bir sorun haline gelen Youtube üzerinden video izleyememe problemi de ortadan kalkmış oldu.

Adaptive Bitrate özelliği sayesinde daha az internet tüketimi ile daha hızlı video izleme teknolojisi de hayata geçirilmiş oldu.
 
Üst