YKS 2020 Konuları - TYT AYT 2020 Konu Dağılımı | Webien.Net: Webmaster Forumu
SEO Eğitimi

YKS 2020 Konuları - TYT AYT 2020 Konu Dağılımı (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
YKS 2020 Konuları - TYT AYT 2020 Konu Dağılımı (1 Kişi içerde)

Adı
Soyadı
Katılım
21 Mart 2019
Konum
Ankara
Konular
19
Mesajlar
19
Beğeniler
0
 /
WBN+
3
 Ticaret - 0%    
0   0   0
  
Site
Detay  
Adı
Soyadı
Katılım
21 Mart 2019
Mesajlar
19
Beğeniler
0
WBN+
3
Konum
Ankara
 Ticaret - 0%
0   0   0
 Ticaret - 0%
İlk olarak sınavı genel hatları ile açıklayarak temelimizi oturtalım. YKS Oturumları 2’ye ayrılıyor. Temel Yeterlilik Testi olarak bilinen TYT ve Alan Yeterlilik Testi olan AYT şeklinde. İsimlerinden de anlayacağınız üzere ilk sınav genel konuların yer aldığı ve tüm bölümlerin sorumlu olduğu sorulardan oluşurken, ikinci oturumda ise alanınız ile ilgili konular karşınıza geliyor.

Temel Matematik sorularında genel olarak aranan, kavramları doğru ve yerinde kullanabilme, prensipleri ve işlemleri özellikle gündelik hayata rahatlıkla sokabilme gibi amaçlar güdülmüş durumda. Kısacası bu testte matematiği olabildiğince basit anlamda göreceksiniz. YKS Soru Dağılımı bakımından kesinlikle önem verilmeli.

Öğrencilerin merak ettiği bir diğer konu TYT’de bulunan 150 barajı. İlk açıklamalarda 180 olarak belirtilse de daha sonra düzenlemeye giden ve 150 olarak sabitlenen bu baraj değerini geçmeniz için yapmanız net sayısı ortalama olarak bellidir.

Geçtiğimiz senelerde LYS için ders ders sınavlara giriyorduk. İki haftasonunda yapılan sınavda her gün bir dersin soruları ile karşılaşıyorduk. Girmek istediğimiz oturumlara da kendimiz karar veriyorduk. Bu sene ise her iş tek oturumda tamamlanacak. Karşınıza gelen soru kağıdında tüm dersler mevcut olacak ve size verilen zaman diliminde ister kendi alanınızın sorularını isterseniz tüm alanları çözebilme imkanına sahip olacaksınız.

 

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 0) Detayları gör

Tips
İpucu
Üst