Yeni Bir Ödeme Sistemi: Rimuut.com | Webien.Net: Webmaster Forumu

Yeni Bir Ödeme Sistemi: Rimuut.com (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
Yeni Bir Ödeme Sistemi: Rimuut.com (1 Kişi içerde)

ferdi

Platin üye
Paylaşım ekibi
Adı
Soyadı
Katılım
9 Eylül 2019
Konum
istanbul
Konular
311
Mesajlar
380
Beğeniler
189
 /
WBN+
183
 Ticaret - 0%    
0   0   0
  
Site
Meslek
webmaster
Detay  
Adı
Soyadı
Katılım
9 Eylül 2019
Mesajlar
380
Beğeniler
189
WBN+
183
Konum
istanbul
 Ticaret - 0%
0   0   0
 Ticaret - 0%
Meslek
webmaster
1604046926143.png


Covid-19'la birlikte uzaktan çalışmanın önemi tüm dünyada artmaya başladı. Artık her işveren ve çalışan, işlerin evden de sorunsuz bir şekilde yürüyebileceğini, dolayısıyla gereksiz iş maliyetlerinin azaltılmasının yeni yolları olduğunu keşfediyor. Uzaktan çalışma düzenin bu denli yerleşik hale geçiyor olması, hayatımızda freelance iş yapanların sayısını da azımsanmayacak şekilde artırdı. Global şirketler farklı ülkelerden istihdam yaratmaya çalışıyor, bunun yaparken de özellikle freelance tercihinde bulunuyorlar. Ancak freelance iş yapmanın en önemli zorlukları olan "faturalandırma" ve "ödeme alma" kavramları, global işlerde bile kişilerin çekincelerinin oluşmasına neden oluyor.

Dün gerçekleşen Webrazzi Arena 2020'de üçüncü olan ve freelance çalışanlar için faturalandırma ve ödeme alma servisi olarak hizmet veren Rimuut, bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Freelance profesyonellerinin şirketleşmeden şirket gibi çalışmalarını sağlıyor
Esen Bulut ve Mert Bulut kardeşler tarafından 2017 yılında Estonya’da kurulan Rimuut, bağımsız profesyoneller için kullandıkları kadar maliyetlerine katlandıkları esnek bir şirketleşme alternatifi. Full time veya yarı zamanlı olarak freelance dijital hizmetler sağlayan profesyonellerin şirketleşmeden şirket gibi çalışmalarını sağlıyor. Aynı zamanda kurumların esnek iş gücüyle çalışmasını kolaylaştırarak, onların daha esnek ve rekabetçi hale gelmesi sağlanıyor. Kurumlar tarafında ajanslardan oyun şirketlerine, uluslararası holding yapılarından startup'lara kadar çok geniş yelpazede bir müşteri portföyüne hizmet veriyor.

150’yi aşkın ülkede lokal regülasyonlarla uyumlu şekilde çalışıyor
Company-as-a-Service modeli sayesinde freelance çalışanlar şirketleşmenin sabit ve düzenli maliyetlerine ve yüksek eforlu evrak işlerine katlanmadan 150'den fazla ülkede kurumsal müşterilerini faturalandırabiliyor; dilediği kur ve ödeme metoduyla ödeme tahsilatı gerçekleştirebiliyor; sözleşme ve diğer yönetim araçlarıyla işlerini daha düzenli ve verimli yönetebiliyorlar. Öte yandan kurumlar hizmet aldıkları esnek iş gücünün takip, yönetim ve ödeme süreçlerini platform aracılığıyla gerçekleştirebiliyor. Rimuut 150’yi aşkın ülkede lokal regülasyonlarla uyumlu şekilde çalışıyor; ana marketi ise Avrupa Birliği'nde bulunan freelancer ve kurumlar.img-0035-999.jpeg


Ödemenin alınmasının ardından en geç 1 iş günü içerisinde freelancer ödemesi gerçekleştiriliyor
Rimuut’a üye olmak ve işlem gerçekleştirmek iki taraf için de çok kolay ve pratik. Öncelikle freelance çalışanların KYC, işletmelerin ise KYB süreçlerinden geçmeleri gerekiyor, platformun güvenliği açısından bu kısım oldukça önemseniyor. Freelance çalışanlarla yapılan hizmet sözleşmesi, Rimuut'a hizmetin kurum tarafına satışı noktasında ilgili hak ve yükümlülükleri transfer ediyor. İşlem için gerekli bilgilerin doldurulması ve proje yönetim/müşteri destek ekiplerinin koordinasyonuyla birlikte kurumsal müşteri ödemesini istediği metod aracılığıyla gerçekleştiriyor. Ödemenin alınmasının ardından en geç 1 iş günü içerisinde freelancer ödemesi gerçekleştiriliyor. Bu adımları mümkün kılmak için Rimuut, onlarca farklı ülkeden onlarca lisanslı ödeme partneri ve lokal danışmanla çalışıyor.

3 yılda, 70’i aşkın ülkede 30 bini aşkın freelancer ve 3 bini aşkın kuruma servis verdi
Rimuut kurulduğu 2017 yılından itibaren 70’i aşkın ülkede bulunan 30 bini aşkın freelancer ve 3 bini aşkın kuruma servis verme imkanı buldu. 2019 yılında yüzde 300 büyüme kaydeden Rimuut çatısı altında en çok öne çıkan 3 hizmet alanı yazılım, kreatif hizmetler ve dijital pazarlama olarak gerçekleşti. Cross-border faaliyetlerde Türkiye’de bulunan freelance çalışanların hizmet ihracatı kümülatif olarak Euro bazında 8 haneli seviyelere yaklaştı. Freelance çalışanların en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, İspanya ve ABD öne çıkıyor.

Gelir modeli: Komisyonlar
Rimuut gelir modeli komisyon-bazlı; işlemlerden alınan komisyonlara dayanıyor. Bu model aynı zamanda freelance çalışanlara ‘kullandıkları kadar ödeyecekleri” şirket modelini mümkün kılıyor. Rimuut, pek yakında hayata geçirecekleri yenilikçi iş eşleştirme platformunun da güçlü gelir kaynaklarından biri haline geleceğini düşünüyor.

Rimuut, 2020’nin ilk 6 ayında, 2019’un ilk ayındaki toplam işlem hacmini 10’a katladı
Rimuut, Covid ile birlikte uzaktan ve esnek çalışma kültürünün önündeki kültürel bariyerlerin artık iyice ortadan kalktığına tanık olduğunu; bu durumun da kendisiyle birlikte bu dikeydeki pek çok girişimin hızlı büyüme kat etmesine neden olduğunu belirtiyor. Rimuut, 2020’nin ilk 6 ayında, 2019’un ilk ayındaki toplam işlem hacmini tam 10’a katladı. Bu trendin ana gerekçeleri yine ekonomik göstergelerde karşımıza çıkıyor; tüm dünyada Covid sonrası artan işsizlik ve ekonomik belirsizlik, iş gücünü alternatif gelir kaynaklarına ve yan faaliyetlerde bulunmaya doğru itmiş durumda. Aynı şekilde kurumların artan belirsizlik ve kötüleşen ekonomik koşullar karşısında daha esnek ve çevik organizasyonlara dönüşme refleksi gösterdiğini ve bağımsız profesyonellerle daha çok çalışmaya başladıklarını görülüyor.

Bugüne kadar herhangi bir nakit desteği olmadan bu ticari modeli sıfırdan inşa ettiklerini belirten Rimuut ekibi, şu an finansal olarak sürdürülebilir noktada olduklarını; fakat kendileriyle birlikte hedeflerinin de büyüdüğünü ve bu büyük hedefleri gerçekleştirebilmek için güçlü finansal partnerlere ihtiyaçları olacağını gördüklerini söylüyor. Bu sebeple aralarında global ölçekte köklü VC’lerin de olduğu bir yatırım turu yapılanması içerisinde olduklarını belirtiyorlar.

Hedef, global iş gücü için devrimsel çözümler üretmeye devam etmek

Rimuut’u freelance ekonomisinin karşılaştığı problemleri ortadan kaldırmak ve iş gücünü daha da özgürleştirmek amacıyla kurduklarını belirten ekip, bu doğrultuda dikeyde ve yatayda çözdükleri problem setini artırmak, freelancer ve kurumların karşılaştığı kritik problemleri baştan uca yenilikçi çözümlerle çözmek istiyor. Hedefi; Türk kurucuların kurduğu global bir girişimin yüksek etki yaratmasını sağlamak ve global iş gücü için devrimsel çözümler üretmeye devam etmek olarak açıklanıyor.

Platform, pek yakında Big Four’dan partneri ile birlikte Türkiye’de de şirketleşme süreçlerini tamamlayarak, Rimuut Türkiye’yi MENA bölgesinin merkezi haline getirmek ve çevre coğrafyalardaki freelance ekonomisinden Türkiye’nin fayda sağlayacağı bir altyapıyı hayata geçirmek için çalışıyor.

kaynak: webrazzi
 

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 4) Detayları gör

Tips
İpucu
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
H Yeni bir site yine bir site Web Site Tanıtım 5
Zeki indirimkodu.haberler.com Yeni Bir Sektör Web Site Tanıtım 0
wmgerecleri yeni domain için nasıl bir proje geliştirmeliyim? Off-Topic 4
designeratakan Yeni bir grup Oluşturuldu - Grafik Tasarımcılar Sosyal Gruplar 0
Freelanceizmir Yeni bir grup Oluşturuldu - Oyun Geliştiriyoruz. Sosyal Gruplar 4
B P. kazanma Maxidax Yeni Global Kâr Oranı Yüksek Bir Masternote Başlıyor! İnternetten Para Kazanmak 0
724MobilOnay Yeni bir grup Oluşturuldu - Webien Konya Şubesi Sosyal Gruplar 0
724MobilOnay Yeni bir grup Oluşturuldu - Mobil & SMS Onay Hizmeti Sosyal Gruplar 0
Soner Samsung Akıllı telefonlar İçin 150MP'lik Yeni Bir Sensör Üzerinde Çalışıyor Akıllı Telefonlar & Tablet 0
D Yeni bir grup Oluşturuldu - YouTube Grubu Sosyal Gruplar 0
BOZKANGAL Yeni bir grup Oluşturuldu - Sosyal Medya Pazarlama Sosyal Gruplar 0
tuncayalp Play Store'a Yeni Bir Alternatif - Aptoide Uygulama Tanıtımı 0
O Netflix'den Yeni Bir Zaman Haberi Gündemdeki konular & Haberler 0
Zeki Elkartre - Yeni ve Ücretsiz Forum Yazılımı (Bi bakın derim) Ücretsiz Scriptler 2
E Alış yeni yazılım alımı acil Web Site Alım & Satım 1
SAKARYALI Satış satılık yeni nesil sohbet platformu Web Site Alım & Satım 0
kadirilgin1453 Yeni Nesil Forum Sitenizi Açalım! Diğer Hazır Sistemler 0
Volkyci Windows 11 sızıntısı yeni kullanıcı arayüzünü, Başlat menüsünü ve daha fazlası Windows 0
Soner YandexFan.Com Yeni Nesil Webmaster Sitesi Firma Dizinleri 0
tolgaakkus Satış SMM ucuz |En yeni tiktok servisleri geldi ⚡|türk yabancı karışık takipçi türkiyede tek 🔥 Hesap Alım & Satım 0
tolgaakkus Satış SMM ucuz |En Yeni youtube Servisleri Geldi ⚡|4000saat izlenme Türkiyede Tek 🔥 Abone Alım & Satım 0
B Yeni Nesil Ücretsiz İlan ve Alışveriş Sitesi Web Site Tanıtım 6
domainmerkezinet Yeni Videolarımız Yayımlandı Youtube 1
Soner Oyuncuların Yeni Gözdesi Logitech G203 E-Spor 0
euphrat 2021 Yeni Nesil Sohbet Web Site Tanıtım 0
Zeki Yeni Yılınız Kutlu Olsun WBN kutlamaları 1
Zeki Yeni sisteme geçiyoruz Duyurular 4
Zeki XenForo 2.2.x İçin Yeni Hızlı Stil XenForo Temaları 10
P ➳ BirTekno Yeni Nesil Teknoloji Dünyası ༄ Web Site Tanıtım 4
O Satış Tekno-Smm.Com ♛ ⚡★⚡Türkiye’nin En İyi Yeni Açılan Smm Paneli⚡★Takipçi⚡★Beğeni⚡★Yorum⚡★İzleme⚡★⚡ Hesap Alım & Satım 0
A PunBB Yeni Türkçe Dil Dosyası Ücretsiz Scriptler 0
farukwp Yeni Kurumsal Script 2020 (Demolu) Ücretsiz Scriptler 5
P Pcshift.net Türkiye'nin Yeni Teknoloji Forum Sitesi! Web Site Tanıtım 0
Z Satış SMM Panel Yazılımı 2020! / API ! / 8 Farklı Şık Tema ! / PayTR, Paywant, Shopier Entegreli ! / Sorunsuz Yeni SMM Panel ! / SATILIK! Ücretli Script Satışı 3
G Redmi Yeni Telefonu K30S'i Duyurdu Gündemdeki konular & Haberler 1
Zeki xenForo Forumunuza Yeni yıl Dekorasyonu Verin XenForo 0
deserto Yeni Logomuz (değerlendirme) Grafik Tasarım 5
G Global Ekspress Türkiye'nin Yeni Pazaryeri ! Firma Dizinleri 0
finansgelir Dolar yeni güne 7,93 seviyelerinde başladı. 14 Ekim Döviz kuru Gündemdeki konular & Haberler 0
Zeki WBN - Responsive Yeni Reklam Alanları Tasarımı Ücretsiz Scriptler 1
Shopinext Satış Shopinext - Yeni Nesil Alışveriş | Dilediğiniz Yerden Satış Yapın, Ödeme Alın! Ödeme Sistemleri 11
D EDİTÖRLÜK Yeni Kurulucak Sitemize Editör Aranıyor - Tüm Reklam Gelirleri Paylaşılacak Editör Arıyorum 1
Medyadark Satış MEDYADARK.COM | Türkiye'nin Jet Hızında En Yeni Paneli⚡%100 Türk Takipçi-Beğeni-Ücretsiz İzlenme⚡ Hesap Alım & Satım 2
jagapps Smm Panel Scripti 2020 // Yeni SMM Scripti Ücretsiz Scriptler 9
EVScreativ Yeni Oyun Tasarımı ve Oynanış Web Site Tanıtım 34
Soner Microsoft Teams Yeni Özellikler Deniyor Teknoloji Haberleri 0
Soner TikTok'dan Yeni Veri Merkezi Tiktok 0
Soner Netflix yeni Türk dizisi Fatma Off-Topic 0
J Türkiye’nin Yeni Ücretsiz Oyun Sitesi Web Site Tanıtım 0
Soner PUBG'nin yeni güncellemesi Oyun Haberleri 0

Benzer konular

Üst