Yandex Türkiye Kapanıyor Mu? | Webien.Net: Webmaster Forumu

Yandex Türkiye Kapanıyor Mu?

Şu anda okunan
Yandex Türkiye Kapanıyor Mu?

Hızlı cevap

wmgerecleri

webclos.net
Kullanıcı
Konular
69
WBN Puanı
183
 Ticaret: - 0%    
0   0   0
Ad Soyad
A*** Ö****
Meslek
Grafiker
Detay  
WBN Puanı
183
Site
webclos.net
0   0   0
Ad Soyad
A*** Ö****
Meslek
Grafiker
Üyelik tipi
Kurumsal

1997 yılında Rusya'da kurulan arama motoru Yandex, Türkiye ofisini kapatma veya devretme dedikoduları ile çalkalanıyor.

Bu iki dedikodunun Yandex tarafında ciddi iki sebebi var olduğu düşünülmekte. Bu dedikoduların en önemli sebebi Türkiye'den yeteri kadar gelir elde edemedikleri.

Bildiğiniz üzere Türkiye'de ciddi bir pazar payı bulunan Yandex Haritalar, başta taksiciler olmak üzere bir çok alanda kullanılmakta. Ancak çok kullanılmanın ötesinde gelirleri kötü olduğu düşünülüyor olabilir. Bu ana sebep yüzünde Yandex Türkiye ofisini kapatmayı düşünüyor olabilir. Yandex mail kurumsal bile bu gelirleri karşılamıyor olabilir.

Diğer sebep ise pandemi süreci ve Türkiye'nin pandemi süreci ile aldığı kararlar. Bu kararlar Rusya merkezli Yandex'i yormuş olabilir. Öyle ki ülkenin medcezirli yapısına kültür gereği ayak uyduramamış olabileceğini düşünüyorum. Ancak çok uluslu bir şirketin tek ana işi vardır. Büyümek. Gelir elde edemediği ve büyüyemediği yerde durur mu? Orası muamma. Bakınız PayPal bu medcezirli yapıdan çıkmak istemişti.

Herhalukarda bunlar dedikodular ve iddialar. Gerçekten kapanacak mı yoksa kapanmayacak mı bilmiyoruz. Bunu zaman gösterecek

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:8) Üyeleri Gör
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
KingAbdullah Yandex de Bu Bölümde Nasıl Sitem Çıkar ? Yandex 1
oxcakmak Satış Telefon Onaylı Yandex Hesapları (Limitsiz Stok) Hesap & Lisans Satışı 0
Soner Yandex Haritalar 'rota optimizasyonu' Yandex 0
tuncayalp Hesap Satış Scripti (Facebook, Gmail, Yandex.Mail, Netflix, Spotify vb.) Satışını Yapın Platin Üye Paylaşımları 23
Soner Yandex Ve Seo Yandex 0
Soner Yandex Neden Başarılı Olmuyor!!! Yandex 3
Soner Yandex Anında Şans Oyunları Sonuçları Yayınlıyor. Yandex 0
S Neden Yandex? Yandex 0
G Global Ekspress Türkiye'nin Yeni Pazaryeri ! Firma Dizinleri 0
SONYAZILIM Satış 🌟 Türkiye'nin En Gelişmiş Kurumsal Scripti 🌟 Tek Panel Sınırsız Tema 🌟 7 Gün Ücretsiz Dene! 🌟 Ücretli Script Satışı 5
C KİRALIK Türkiye Lokasyon SSD Disk VDS 🚀Otomatik Kurulum🚀 Panelden Formatlama🚀Ücretsiz Plesk Panel Sanal Sunucu Kiralama 1
A Koton: Türkiye'nin Öncü Moda ve Giyim Markası Web Site Tanıtım 0
C Satış JokerSMM - Türkiye'nin En Ucuz ve En Kaliteli Servisleri Bizde ⚡ Anlık & Hızlı Servisler 🚀 Instagram (Ticaret) 3
Medyadark Satış MEDYADARK.COM | Türkiye'nin Jet Hızında En Yeni Paneli⚡%100 Türk Takipçi-Beğeni-Ücretsiz İzlenme⚡ Instagram (Ticaret) 2
FiBuHosting Satış Yıllık 4,99 ₺ | 2 GB %100 SSD Disk | Plesk | Linux | %100 CPU | Türkiye Lokasyon | E5-2690v2 CPU Hosting Alışverişi 0
Soner Xiaomi Mi 10 Ultra ve Redmi K30 Ultra Türkiye'ye uğramayacak Xiaomi 0
Soner Alexa Türkiye'nin En Değerli 20 Sitesi Alexa 0
G Türkiye'de Faaliyet Gösteren Bankalar Web Site Tanıtım 0
Soner Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition Türkiye'de Oyun Konsolları 0
Geunes.Int Türkiye de viski satışının en yüksek olduğu ilk 5 yer Gündemdeki konular & Haberler 0
F Türkiye'yeden Güzel Bir Social Proof Hizmeti Web Site Tanıtım 2
V hizmetliler.com Türkiye Hizmetli ve İşçi Toplulugu Web Site Tanıtım 17
H Türkiye Paylaşım Platformu / Türkiye Paylaşım / www.brturkiye.com Web Site Tanıtım 0
Geunes.Int Türkiye Siber Saldırı Altında Gündemdeki konular & Haberler 1
Geunes.Int Türkiye Devleti vatandaşına para yerine IBAN numarası verdi Gündemdeki konular & Haberler 0
Soner Ve Corona Virüsü Türkiye'ye Geldi..... Gündemdeki konular & Haberler 3
Geunes.Int Karantina Sedyesi - Türkiye Sağlık 0
Garfield Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu Açıldı! Fikir ve Projeler 0
Zeki Google Türkiye'den Çekilebilir Google 0
S DİZİN SMM TÜRK - İnstagram Beğeni Satın Al | Smm Panel Türkiye | Firma Dizinleri 0
S Kadın Fan - Türkiye'nin Kadın Sitesi Web Site Tanıtım 0
Zeki Netflix Türkiye'nin ikinci dizisi olan Atiye'nin teaser fragmanı yayınlandı Sinema Haberleri 0
D Satış Türkiye Lokasyon TIER III SSD VDS | 15 TL 'den Başlayan Fiyatlarla | Gelişmiş Yönetim Paneli Sanal Sunucu Kiralama 1
O Türkiye'nin ilk webmaster şarkısı için seslendirme sanatçısı aranıyor! İş Verenler 0
webien Netflix, Türkiye'de Ne kadar Aboneye Ulaştığını Açıkladı Sinema Haberleri 0
O youtube türkiye haberleri Web Site Tanıtım 0
M KİRALIK Türkiye & Fransa Lokasyon Seçenekleri - Yüksek Performans ve Hız - Opsiyonel DDoS Koruma Seçeneği Sanal Sunucu Kiralama 0
G Satış ProxyV6.Com İnstagram Uyumlu İPV6 | İPV4 Proxy Satışı| Türkiye Lokasyon Hosting Alışverişi 0
L ProxyV6.Com İnstagram Uyumlu İPV6 | İPV4 Proxy Satışı| Türkiye Lokasyon Hosting Alışverişi 1
O Türkiye Amerikan Derneği Web Site Tanıtım 0
V Türkiye'nin sinema sitesi - sinedosya.com - Dizi, Film, Sinema, Altyazı Haber Sitesi Web Site Tanıtım 0
O Mobil Korku Uygulamalarında Yeni Trend: Paranormal Türkiye Web Site Tanıtım 0
webien Çinli OPPO Resmi Olarak Türkiye'de Faaliyetlerine Başladı. Mobil Haberler 0