Neler yeni
Webien.Net: Webmaster Forumu

Bir dakika'da kayıt ol. İkinci dakika'da paylaş ve yayınla...

Windows Hosting ile Linux Hosting Arasındaki Farklar

webien

yönetici
Katılım
29 Kas 2018
Mesajlar
386
Tepkime puanı
7
Windows Hosting

ASP Classic
ASP.NET
MSSQL
MYSQL
Visual Basic Development
C#
PHP (Eklenti Aracılığıyla)

Yazılım ve uygulamalarını Windows sunucunuz içinde çalıştırabiliriz. Windows hostingler’de PHP yazılımlarını belirli eklentiler ile kullanabiliriz.Linux Hosting

SSH
PHP
MySQL
Phyton
Perl
HTTP
E-Mail Server

Yazılım ve uygulamalarını Linux hostingimizin içinde çalıştırabiliriz. Linux hostingler PHP tabanlı yazılımlar için ideal ortama sahiptirler.Hangi Hostingi Seçmeliyiz?


Yani ben Windows kullanıyorum bu yüzden Windows alayım demeyin. Sonuç olarak Filezilla gibi FTP araçlarıyla dosya transferinizi yapabilirsiniz. Aynı şekilde Linux kullanıyorsunuz diye Linux işletim sistemli sunucu kurmanıza gerek yoktur.
Ayrıca yönetim için ise cPanel yazılımlarıyla işler artık daha kolay.CPanel Nedir?

C-Panel, gelişmiş bir dosya yönetim sistemine sahiptir. Buradaki dosya yöneticisi sayesinde Filezilla gibi FTP programlarına gerek duymadan dosyalarınızı transfer edebilirsiniz. Site eklentileri için bu transfer programını kullanabilirsiniz

Bu yazılımın amacı sunucu üzerindeki bazı ayarların daha kolay değiştirilebilmesini sağlamak, istatistik ve her türlü Log (geçmiş kaydı) gibi bilgilere daha rahat ulaşmak için tasarlanmış icon tabanlı yani grafiksel bir arayüzdür.
 

Bu Kategorideki Diğer Konular

Üst