Vbulletin Kaliteli Forum Sitesi Sahibi Olmanın Bir Kaç Tüyosu | Webien.Net: Webmaster Forumu

Webien webmaster forumlarına Hoşgeldiniz.

* Burada tamamen onaylı gerçek kişiler ile güvenli alışveriş yapın.

* Günde iki defa konunuzu otomatik en başa yükseltin (Ücretsiz)

*  webien tasarımlarını  ücretsiz indirin. Bütün bunlar ve daha fazlası!

Vbulletin Kaliteli Forum Sitesi Sahibi Olmanın Bir Kaç Tüyosu

Şu anda okunan
Vbulletin Kaliteli Forum Sitesi Sahibi Olmanın Bir Kaç Tüyosu

WBN Puanı
78
Ticaret - 0%    
0   0   0
  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
Sorunsuz bir vbulletin forum için ne yapılmalı ?
==========================================
Bu gün bir arkadaşımızın vbulletine tövbe etmesi beni böyle bir konu oluşturmaya itti . Size ne gibi yollar gösterebilir ne gibi ince noktalar tarif edebilirim şu an bilmiyorum aklımda hiç net bir açıklama yok

Yazı aktıkça gelecektir inanıyorum buna

Adım 1
============
Bence ilk olarak forum kurulu olacağı server yada server yöneticisi olan hosting firması yola başlamanın en önemli ayrıntılarındandır .
Eger sunucunuz kendinize ait ise sorun yok her türlü sorunları aşarsınız ama bir hosting firması ile çalışıyorsanız eğer bu firmayı ücreti ile değilde vereceği destek ile araştırın. Personelindeki bilgi,tecrübe ve yetenek sizi her zaman bir adım öne taşır ve ayrıcalığınızı zaman içerisinde görürsünüz.
Bu nedenle forum kurmadan önce HOSTİNG Seçimini iyi yapmalı ve vbulletin ihtiyaçlarını destekliyor mu öğrenmeliyiz.

Adım 2
============
Muhtemelen forum kuracak kişi bu adıma geldi ise forum için ayrıntılı olarak içerik domain gibi adımları geçmiştir ama eğer bu yönde bir çalışma yapmadı iseniz şu adımları tavsiye ederim.
İlk olarak forum içeriği ne olacak ?
Bunu çok detaylı ve dikkatli düşünmelisiniz herkes forum sahibi olabilir ama bu forum ne kadar işe yarar sadece kendi hobilerinizi tatmin etmek için mi yapıyorsunuz yoksa gerçekten amaçlandığı gibi forum mu olacaksınız?
Bu neden ile içerik her zaman forumun temel direğidir.
Öyle bir içerik seçmelisiniz ki tek başınıza bile forumu taşıya bilmelisiniz öyle bir içerik seçmelisiniz ki her forumda bulunmayan özel bir tarafları olmalı v.s v.s diye uzar yani çok özel olmalı çok fazla kapsamlı forumlardan kaçınmanız ve sadece içerik ile domaini bütünleştirmeniz bir kalite işaretidir.

Adım 3
============
Domain ve site içeriği kesinleştirildi şimdi gelelim kuruluma.
İlk olarak en güncel sürüm seçmelisiniz siz bunu okuduğunuzda hangi sürüm olur bilmiyorum ama şu an 4.2.1 kuracağınız sürüm hakkında kısa bir bilgi toplamanızı sorunlarını var mı yada kullanılabilir durumda mı gibi ince olaylara kısa bir göz atmanızda fayda vardır.
Bu adım da kendi dalında oldukça önemli bir adımdır forumda sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız daha stabil daha iyi çalışır durumda olan bir versiyonu seçmenizi tavsiye ederim .

Adım 4
============
Forumu kurdunuz forum içeriğini de artık belirlediniz ve kategorileri dahi oluşturdunuz. Şimdi artık görsel ve sitede kullanılacak eklentilerin sırasıdır .
İlk adım olarak kullanılacak eklentilerde başlayalım burada sizlere tavsiyelerin site içeriğini öne çıkaracak eklentiler var ise bunlara öncelikler vermelisiniz örneğin video ağırlıklı bir video kitaplığı gibi eklenti kullanabilirsiniz.
Bu sadece küçük bir örnek tabi geliştirmek size kalmış burada en dikkat etmemiz gereken hususlar ise.
1. Kesinlikle ihtiyaç fazlası,denemek için yada bunun gibi gereksiz işlemler için foruma eklenti kurmayın. Bunun için kendinize bir localhost oluşturun testlerini orada yapın.
2. Kesinlikle güvensiz sitelerden eklentiler indirmeyin. Eklentinin tam olarak işlemini,görevini bilmiyorsanız kurmayın
3. Her eklenti içinde yüzeysel bir araştırma ve en güncel sürümünü kullanmalısınız.
4. Çok kapsamlı büyük eklentileri kurmadan önce bir kez daha hatta bir kez daha düşünün gerçekten ihtiyacınız var mı ? bunu kendinize sorun local de kurun test edin inceleyin işinize yarayacak mı ayrıntılı olarak görün.
Bunlar şu an aklıma gelenler ilaveler yapabilir daha sonra
.

Adım 5
============
Eklenti kurulumları bitirildikten sonra görsel olarak bir tema mümkün ise site içeriği ile bağdaşan profesyonel ellerden çıkmış grafiksel olarak oldukça cimri olması sizin için her zaman iyi olacaktır hem site hızı hem arama motorları hemde trafik açısından faydalarını görebilirsiniz.

Adım 6
============
Ve şimdi eklenti ve forumun optimizasyonunu yapmalısınız neler yapılabilir bilmiyorsanız google amcama danışmanızda fayda var derim ama size aklıma gelen bir küçük ayrıntı şöyleyebilirim
Kullanıcı yetkileri :Avatar, imzalar, profil alanlarında gerekli olan optimizeler
Optimizede ihtiyaca göre değişiklikler gösterebilir bu sebeple ne yaptığınızı iyi bilin neye ihtiyacını olduğunu iyi bilerek yapın derim

Adım 7
============
Forum içeriği görsellikler vs bitmiş durumdadır artık birazda seo düşünelim vbulletin default seo sistemi çok etkili olmadığı bilinmektedir . Bunun için vbseo adı ile satılan bir seo sistemi mevcuttur. Faydalarının olup olmadığı tartışılmaz şüphesiz faydalı bir sistem ama forum büyüdükçe vbulletin den çok bu seo sizi yoracaktır. Eğer maddi olarak korkunuz yok ise vbseo kurmanız daha hızlı olarak arama motorlarınızdaki yerinizi almanızda yardımcı olabilir.
Ancak şöyle algılanmasın ben seo kurdum ama halen sitem istediğim yerlere gelmedi hada hitim artmadı . Buna dikkat yukarıda da vurguladığım gibi sitenin içeriği her zaman seo dan daha önemli durumdadır sebebi ise öyle bir forum düşün ki genel içerikli bir forum içeriğinde bu gün bir konu açıldı Hayırlı ramazanlar adı ile bu başlık eger size özel değil ise ki böyle bir başlığı aradığınız zaman milyonlarca sayfa çıkabilir karşınıza bu durumda arama motorları ne yapacaktır daha eski oturmuş artık bir kariyer sahibi domainleri öncelikli olarak sunacaktır arama yapanlara.
Ama siz eğer sağlam bir içerik ile sağlam bir başlık açarsanız eğer arama motorlarının bunu es geçme şansı yok ister seo nuz olsun ister ise olmasın.Kısaca özetleyecek olur ise esas seo içeriktir içerik çöp yani kopya ise seo da kursanız ağzınız ile kuşta tutsanız boş ...

Adım 8
============
Artık forum hazır kullanıcılara açılabilir . Kullanıcı kabullerine başladı iseniz tavsiyem gerçek üyeleri forumunu za almanızdır yani orada da bir eleme yapmalısınız nasıl yapabilirsiniz. Örneğin e-posta onay zorunluluğu yada admin onalı üyelik gibi adımlar sayesinde biraz yavaş üye toplarsınız ama kaliteli üyeler bulursunuz.

Adım 9
============
Bütün işlemlerden sonra forumu biraz sosyalleştir meniz de fayda var facebook,twitter gibi sosyal ağlardan faydalanmalısınız .
Adım 10
============
Artık forum içeriği ile ilgilenmeli forumun yönetimine başlamalısınız . Sağlam konu başlıları kullanıcı ilişkileri kullanıcının isteklerine göre değişen bir kariyer ile ilerlemelisiniz mümkün ise yanınızda yardımcıların olaması işinizi kolaylaştırır. Ama hiç bir zaman çok konum,üyem olacak diyerek forumun kalitesinde taviz vermeyin derim.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
tuncayalp vBulletin 3.8.X [AJAX] VietVBB - Türkçe Gelişmiş Forum İstatistikleri vBulletin Eklentileri 1
tuncayalp vBulletin 3.8.12 (PHP 7.2 ve 7.3 Özel Sürümü) vBulletin 6
ExTreMe vBulletin Modern Theme vBulletin Temaları 3
Redmi Mybb vBulletin 3.8.X Teması (Modifiye) MyBB 3
ferdi Webmaster Forumu Açacaklar İçin vBulletin 3.8x xRec Kab10 Teması vBulletin Temaları 0
ferdi vBulletin 3.8.X Maxos.US Teması İndir vBulletin Temaları 1
Redmi Vbulletin vbTürkiye Teması 3.8.X vBulletin Temaları 0
deserto vBulletin Eklenti istekleri vBulletin Eklentileri 0
deserto vBulletin config güvenlik önlemi vBulletin 0
deserto vBulletin Güvenliği - 2019 Güncell vBulletin 0
ferdi vBulletin DeFraction Tema v4.2.2 vBulletin Temaları 0
webien vBulletin Ücretsiz Webmaster Forum Teması 3.8.x vBulletin Temaları 0
webien Vbulletin Turkiye Bayan Teması 3.8.x vBulletin Temaları 0
webien vBulletin TurkHackTeam Teması vBulletin Temaları 0
webien vBulletin 3.8.X Wmaracı Teması vBulletin Temaları 0
webien vBulletin ve facebook entegrasyonu yapılışı vBulletin 0
webien vbulletin 4 Benzer Konuları Panelden Açma vBulletin 0
webien vBuLLetin 4.2.x Orange Tema vBulletin Temaları 0
webien vBuLLetin Windows8 Teması Metro VB 4.x.x Ücretsiz vBulletin Temaları 0
webien vBuLLetin 3.8.x Uyumlu Ücretsiz Tema vBulletin Temaları 0
Soner Youtube'de Kaliteli Videolar Vede İçerikler Yaratmak Youtube Acemi 0
S Tanıtım Kaliteli Promosyon Ürünleri Web Site Tanıtım 0
S Tanıtım Kaliteli ve Güvenilir Sohbet Odaları Web Site Tanıtım 1
backlink Satış ⭐ Sadece 100 TL ✔ Sitenize Özel Backlink Çalışmaları ✔ Kaliteli Kaynaklar ✔ Hızlı Teslimat SEO Hizmet Paketleri 2
Zeki Yüksek Kaliteli 18 Dizin Sitesi Listesi Sosyal Link Borsası 5
deserto Ücretsiz 83 Adet Yabancı Kaliteli Profil Backlink Siteleri Sosyal Link Borsası 1
kralmetin0606 Kaliteli Eticaret Scripti (Webien'e Özel Ücretsizzz) Ücretsiz Scriptler 28
dijitalistasyon Satış Dijitalistasyon.com |⭐ En Kaliteli Servisler ve En Uygun Fiyatlar | Takipçi 2,10TL | Beğeni 1,96TL |İzlenme 0,04TL ⚡ Servis Sağlayıcı 🔥 APİ DESTEĞİ Instagram (Ticaret) 1
Erdy Satış Jenerik 🚀 Kaliteli, Projelik ve Kıymetli Domainler Teklif Usulü Satıştadır Teklif Usulü & Hemen Al Domainler 9
MsqNetwork Satış 🚀 Kaliteli Profesyonel Hosting ⭐ En Uygun Fiyatlarla 🚀 Hosting Alışverişi 0
MsqNetwork Satış En Ucuz Fiyatlarla Kaliteli Hosting Hizmeti - MSQ Network ⭐ cPanel / Reseller / Sunucu Hosting Alışverişi 0
Soner 8 Adımda Kaliteli Bir Web Sitesi Yapma Yeni Başlayanlar 1
ferdi Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Otoriter Siteler Webmaster Genel 0
B Tanıtım En Kaliteli Dijital Reklam Hizmeti Dem Reklam'da! Web Site Tanıtım 0
A Tanıtım Kaliteli Yabancı Dizi İzleme Sitesi: Diziloca.com Web Site Tanıtım 0
ferdi Kaliteli Kişisel Script PHP Ücretsiz Scriptler 7
ferdi Kaliteli ve Güzel Tasarım Kuaför Scripti Ücretsiz Scriptler 0
S 50 kaliteli forum sitesine tanıtım yazısı sadece 50tl fırsatı kaçırma forum tanıtım hizmetleri 0
Zeki Kaliteli Pastane Scripti Ücretsiz Scriptler 0
webien Profil Backlink Alabileceğiniz 10 Kaliteli Site Webmaster Haberleri 0
N İzmir’in En Kaliteli Havalandırma Firmaları Web Site Tanıtım 0
Z Satış Dünyanın en kaliteli ve gelişmiş smm panel scripti Ücretli Script Satışı 1
W 5 Adet Kaliteli seo programı Webmaster Pogramları 0
D En Kaliteli Özgün Makale Satış Sitesi Web Site Tanıtım 0
N En Kaliteli Epoksi Zemin Kaplama Çözümleri Web Site Tanıtım 0
K Aksiyon Filmlerinin En Kaliteli Örnekleri Web Site Tanıtım 0
K Kaliteli Film Keyfi Web Site Tanıtım 0
K Her Türden Kaliteli Yapıtlar Web Site Tanıtım 0
K Kaliteli Filmin Tek Adresi Web Site Tanıtım 0
A Güncel Kaliteli Web Siteleri İle Link Değişimi Link - Banner Değişimi 1