Twitter'da Bug Problemi | Webien.Net: Webmaster Forumu

Twitter'da Bug Problemi (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
Twitter'da Bug Problemi (1 Kişi içerde)

Soner

Yönetici
seo danışmanı
Adı Soyadı
 
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
328
Mesajlar
494
Beğeniler
91
Çözümler
0
WBN+
108
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Adı
Soyadı
Katılım
30 Mayıs 2019
Mesajlar
494
Beğeniler
91
WBN+
108
Konum
web master
Ticaret - 100%
1   0   0
Ticaret - 100%
Meslek
Seo Danışmanı
Twitter bug krizi ile çalkalandı
Ancak sosyal medya servisi şimdiye kadar, herhangi bir kullanıcının mesajlarına erişildiğine dair delil bulamadıklarını da açıkladı.

Twitter’a göre, kullanıcıların %96’sı Android işletim sistemi üzerinden sosyal medya servisini kullanıyor. Dolayısıyla Android uygulaması üzerinde yaşanan güvenlik problemi, çok önemli bir mesele.
Açığı kapattığını da vurgulayan Android kullanıcıların artık güvende olduğunu da hatırlattı. Twitter, açıktan etkilenen kullancılara uygulama içinden uyarı göndererek, uygulamayı son versiyona güncellemelerini de hatırlattı.
Twitter’da son dönemde yaşanan güvenlik sorunları ise servisin güvenilirliğini sorgulamaya açtı. Kısa süre önce ise eski ABD Başkanı, Bill Gates ve Elon Musk dahil, çok sayıda ünlü ve zengin insanın Twitter hesapları hack’lenmişti. Bu saldırıyı gerçekleştiren hacker grubunun liderinin ise 17 yaşında ABD’li bir hacker olduğu ortaya çıkmıştı. Söz konusu hacker şu anda tutuklu ve mahkemeye çıkacağı günü bekliyor. Ancak Twitter’daki güvenlik açıkları ardı ardına gelmeye devam ediyor.
Peki siz Android sistemi üzerinde Twitter kulanıyor musunuz? Uygulamadan bu konuda bir uyarı aldınız mı? Uygulamanızı güncellediniz mi? Özel mesajlarınızın okunduğuna dair şüpheli olaylar yaşadınız mı?
 

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 1) Detayları gör

Üst