Sosyal medyada iyi içerikler oluşturmak için gerekli eylem planları | Webien.Net: Webmaster Forumu
World Of Wars Türkiyenin Uzay Strateji Oyunu

Sosyal medyada iyi içerikler oluşturmak için gerekli eylem planları (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
Sosyal medyada iyi içerikler oluşturmak için gerekli eylem planları (1 Kişi içerde)

webien  

Wadmin
Adı
Soyadı
Katılım
29 Kasım 2018
Konum
#
 /
Yaş
38
Konular
272
Mesajlar
598
Beğeniler
203
 /
WBN+
183
 Ticaret - 0%    
0   0   0
  
Site
webien.net
Detay  
Adı
Soyadı
Katılım
29 Kasım 2018
Mesajlar
598
Beğeniler
203
WBN+
183
Yaş
38
Konum
#
Site
webien.net
 Ticaret - 0%
0   0   0
 Ticaret - 0%
 • Konuyu başlatan
 • Admin
 • #1
Tutarlı ve değerli içerik hazırlamak büyük bir başarıdır.
Sosyal medya hesaplarınızda nasıl paylaşımlar yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bir strateji ve planlama çıkaramıyor musunuz? Sizin için hazırladığımız 30 günlük sosyal medya içerik fikirlerini mutlaka incelemelisiniz. İddaa ediyoruz, bu içerik sayesinde yönetmiş olduğunuz markaların sosyal medya hesapları için birbirinden güzel fikirler üreteceksiniz.
 • Çalışma Alanınızın Fotoğrafını Çekin


Bu durum, yani insanlara perde arkasını göstermek, takipçilerinizin işinizi tanımasına ve onları bir müşteriye dönüştürmek için ihtiyaç duyduğu güven duygusunun oluşmasına olanak tanır.
Önerilen Kanallar: Instagram, Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn
 • Bir Soruyu CevaplayınMüşterilerin her gün sorularına cevap vermek sosyal medya kanallarının başarısı ve istikrarı için oldukça önemlidir. Facebook ve Twitter gibi sitelerde yaptığınız güncellemeleri takip eden birçok insan aynı zamanda soruları da beraberinde getirir! Soruları mutlaka cevaplayın.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Google+, YouTube, LinkedIn
 • Sosyal Medya Hesaplarınızda Yeni İşe Başlayanları Tanıtın
İnsanlar, işinizi veya organizasyonunuzu mükemmel yapan kişileri görmekten hoşlanırlar. Sosyal medya, yeni çalışanları tanıtmak ve daha insani bir ilişki kurmak için mükemmel bir yerdir.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, YouTube, LinkedIn
 • Popüler Bir Şeyler Paylaşın
Mağazanız, organizasyonunuz veya web sitenizde popüler olan bir şey varsa, sosyal medyada da popüler olacak. Farklı sosyal ağlarınızda en popüler varlıklarınızı vurgulamak için hemen harekete geçin.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, LinkedIn, Instagram
 • Müşteriyle Röportaj Yap
İnsanlar, bildikleri, sevdikleri ve güvendikleri insanlarla iş yaparlar. Bu güveni oluşturmanın en iyi yollarından biri gerçek insanların ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kullanıp, bunlardan bahsetmesiyle gerçekleşir.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Google+, Instagram (video), YouTube (video)
 • Boşluk Doldurun
Boşluk doldurma tarzında sorular sosyal medyada çok büyük ilgi görür. Aynı zamanda çok eğlencelidir. Bu, takipçilerinizin sizinle etkileşime girmesine ve fikirlerini paylaşmasına teşvik eden harika bir yoldur.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Instagram
 • Bulunduğunuz Bölgeyi İlgilendiren İçerikler Paylaşın
Çevrenizle bağlantı kurmak, yerel sohbetin bir parçası olmak ve yerel takipçilere ulaşmak için fırsatlar arayın.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Pinterest
 • Komik Bir Şey Paylaş
Eğlence, insanların ilk etapta neden sosyal medyaya geldiklerinin büyük bir kısmıdır. Hayranlarınız ve takipçilerinizle eğlenmek için fırsatlar arayın.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest
 • Hikâyenizi Paylaşın
Her iş ve organizasyonda bir hikâye vardır. Bu hikâyenin parçalarını paylaşma fırsatlarını araştırın.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, Instagram, LinkedIn
 • Başkasının İçeriğini Paylaşın
İşte size iyi bir haber: Her içeriği sıfırdan yaratmak zorunda değilsiniz. Aslında, başkalarının içeriğini paylaşmak, işiniz için iyi ilişkiler kurmanın harika bir yoludur ve sayfanızı yararlı bilgi kaynağı olarak konumlandırmanıza yardımcı olabilir.
 • Bir TBT Paylaşın
TBT: Kullanıcıların Perşembe günleri daha eski bir zamana ait olan herhangi bir görüntüyü paylaştığı sosyal medya trendine verilen isimdir. Herhangi bir sosyal ağa geçmiş dönemlerde çekinmiş olan bir resmi #TBT hastagını kullanarak ekleyebilirsiniz. TBT özellikle Instagram’da popülerdir ve son dönemlerde takipçilerinizle kişisel bağlantı kurmanın harika bir yoludur.
Önerilen Kanallar: Instagram, Twitter, Facebook ya da Pinterest
 • Mevsimlik Bir Şeyler Yayınla
Değişen mevsimleri yansıtacak şekilde sosyal medya yayın takviminizi ayarlayın. Sıcak bir yaz günüyse soğumanın bir yolunu sunun. Eğer sonbaharı dört gözle bekliyorsanız, okula geri dönmek için bazı tavsiyelerde bulunun. Bu, hayranlarınızla ve takipçilerinizle daha kişisel bir ilişki kurmanın harika bir yoludur; ürünleriniz hakkında hala paylaşım yapıyor olsanız bile.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest
 • İlham Veren İçerikler Paylaşın
Sana ne ilham verir? Ekibinizin bir resmi, çevrimiçi okuduğunuz bir makale ya da söz veya kitlenizin bağlantı kuracağını düşündüğünüz bir teklif olabilir. Kâr amacı gütmeyen bir sayfaysanız, ilham vermen bir söz, bir makale ya da ekibinizden bir resim paylaşabilirsiniz.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Google+
 • Müşterilerle Alakalı Paylaşımlar Yapın
Müşterilerinizle ya da takipçilerinizle konuşmakla yetinmeyin; Müşterileriniz hakkında paylaşımlar yapın! Ayda bir, bir özel müşteri veya destekçiyi seçin ve onunla ilgili paylaşım yapın. Müşteriniz bir takipçiniz ya da sayfanızı beğenen bir kişiyse onları etiketlemeniz bu durumdan haberdar olmasını sağlar. Bu durum etkileşimi artırır.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Twitter
 • Son Zamanlarda Katıldığınız Bir Olay Hakkında Bir Şeyler Paylaş
Zaman zaman bulunduğunuz yerden çıkıp bir etkinliğe katılmanız gerekebilir. Bu durumda not almanız ya da herhangi bir resim çekmeniz ve bunları paylaşmanız ilgi çekebilir. Ayrıca kitlenizin ilgileneceğini düşündüğünüz etkinlikle ilgili herhangi bir makale veya blog yazısı gördünüz mü? Paylaşın ve insanlara neler yaptığınızı görmelerini sağlayın.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Google+
İpucu: Yerel bir olay hakkında bir şeyler paylaşmak, işinizle ilgili bir olay olmasa bile doğrudan topluluğunuz ile etkileşim kurmak için harika bir yol olabilir. O etkinlikte neyin iyi çalıştığına dikkat edin ve işletmenizin veya kuruluşunuzun başarılı bir şeyleri nasıl barındırabileceğini düşünün.
 • İnsanların İlgisini Çekebilecek İstatistikler PaylaşınEndüstrinizle alakalı ve insanların ilgisini çekeceğini düşündüğünüz ilginç bir istatistik veya yeni bir çalışma okudunuz mu? Paylaş! İstatistikler, kişilerin dikkatini çeker ve paylaşılabilir içeriğin mükemmel bir biçimidir.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+
 • Kitlenize Çoktan Seçmeli Bir Soru Sorun
Hayranların girdilerini çoktan seçmeli bir soru ile sunmasına izin verin. Bu, etkileşimi artırmanın ve izleyicilerinize fikirlerini paylaşma şansını vermenin harika bir yoludur.
Önerilen Kanallar: Facebook, Google+
İpucu: Çoktan seçmeli soruları farklı şekillerde birçok kez kullanabilirsiniz. Hayranlarınızdan, en sevdikleri ürünler ya da en çok beğenilen performans gösterisi gibi eğlenceli şeyler hakkında sorular sorup geri bildirimler isteyebilirsiniz!
 • İşletmenizdeki Kişileri veya Ürünleri İçeren Bir Video Oluşturun
Video oluşturma ve paylaşma hiç bu kadar kolay olmamıştı. Akıllı telefon ile hızlı bir video çekebilir ve Facebook, YouTube, Insagram veya Twitter gibi sitelerde otomatik olarak paylaşabilirsiniz. Mağazanızdan veya ofisinizden paylaşılabilir bir 15 saniyelik video oluşturmak için Instagram’ın video özelliğini kullanın.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, Pinterest, Google+, YouTube
 • İşe Yarayan Bir Gönderiyi Tekrar Paylaşın
Geçmişte paylaştığınız içeriklere göz atın. Birçok beğeni alan Facebook gönderisi ya da yazısı yoksa Instagram’da onlarca yorum alan bir fotoğraf var mıydı? Tekerleği tekrar icat etmeyin. Benzeri bir şey oluşturmayı ve tekrar paylaşmayı deneyin.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram, Google+
 • En Son Gönderdiğiniz E-Posta Bülteni ya da Duyurularınızı Paylaşın
İşletmeniz düzenli olarak e-posta haber bültenleri veya duyurular gönderiyor mu? Eğer öyleyse, zaten harika bir içerik oluşturmak için zaman harcadınız demektir. En yeni e-postanızı sosyal medyada paylaşın ve takipçilerinize neler kaçırdıklarını gösterin.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+
 • Kitlenizin İlgi Duyacağı Bir Bilgi Grafiği (infografik) Paylaşın
Bu günlerde, her konuda bir bilgi grafiği bulabilirsiniz. Hedef kitlenizin ilgi duyabileceği bir bilgi grafiğine ulaşmak için Google görsel ya da Pinterest aramalarını kullanabilirsiniz.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Google+
 • Mevcut Bir Resmi Düzenleyin ve Paylaşın
Çevrimiçi araçlar sayesinde mevcut resimleri düzenleyerek daha güzel ve paylaşılmaya değer bir içerik elde edebilirsiniz.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Google+
 • Endüstrinizle İlgili Yaygın Bir Yanlışı Düzeltin
Eğitim, çevrimiçi ilişkiler kurmak için güçlü bir araçtır. Hedef kitlenize sanayiiniz hakkında bilmediği, hatta yanlış anlaşılan bir şeyler öğretmeye çalışın. Bu, uzmanlığınızı paylaşmanın ve takipçilerinizin etkileşime geçmesinin en kolay yollarından biridir.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+
 • En Sevdiğiniz Kitabı veya Okuma Listenizdeki Bir Şeyi Paylaşın
Son zamanlarda iyi bir şeyler okudun mu? Sosyal medyada bu konuda konuşun. Bu, sattığınız ürünler veya sunduğunuz hizmetler hakkında konuşmaktan ziyade takipçilerle iletişim kurmanın harika bir yoludur.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Google+
 • Yararlı İpuçları Paylaşarak Uzmanlığınızı Gösterin


Kitlenizin seveceği pek çok ipucu ve püf noktası biliyor olmalısınız. Sağladığınız belirli bir ürüne veya hizmete ilişkin faydalı ipuçlarının bir listesini paylaşın. Müşterilerden ipuçları bile alabilirsiniz. Onları paylaşın ve mesajınızdaki müşteriden bahsettiğinizden emin olun.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Google+, Instagram
 • Organizasyon Kilometre Taşı, Başarısı veya Kutlamalarını İçeren Gönderiler Paylaşın
Facebook sayfanızdan hoşlananları hayran olarak adlandırmanın bir nedeni var. Bu insanlar başarınızı gerçekten önemsiyorlar ve kutlamak için sayfanızı beğeniyor ya da hesaplarınızı takip ediyorlar. Organizasyonunuzla alakalı başarıları, kutlamaları ve benzeri içerikleri paylaşmaktan çekinmeyin.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Google+, Instagram
 • Sosyal Kanallarınızı Çapraz Tanıtın
Son zamanlarda yeni bir sosyal hesap oluşturdun mu? Sosyal ağlardaki içeriği paylaşmak, sosyal medya kitlelerinizi bir araya getirmek için harika bir yoldur.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Google+, Instagram
İpucu: Eğer Pinterest kullanmaya başladıysanız, kolayca Facebook ya da Twitter gibi diğer sosyal ağlar üzerinde bir Pinterest bağlantısını paylaşabilirsiniz. Bu, birden fazla içeriği bir kerede tanıtmak için harika bir yoldur.
 • Takipçilerinizden Posta Listesine Katılmalarını İsteyin
Kitlenize daha da etkin bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, onları posta listesine katılmaya teşvik edin. Ne ve ne sıklıkta gönderdiğinize açıklık getirin, böylece neye kaydolduğunu bilirler ve bu durum onlara güven vererek katılım oranını artırır.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+
 • Destekleri İçin Müşterilerinize Teşekkür Edin
Müşterilerinize sizin için ne kadar çok şey ifade ettiklerini bildirmek hiç kötü bir fikir değildir. Onlara destekleri için teşekkür edin.
Önerilen Kanallar: Facebook, Twitter, Instagram
 

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 0) Detayları gör

Tips
İpucu
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
A Satış Medyafoni.com 😍 Kısa Sürede Sosyal Medyada Fenomen Olun! 😍 7/24 Canlı Destek 👑 Tam Otomatik Gelişmiş Kullanıcı Paneli 👑 Hesap Alım & Satım 2
A Sosyal Medyada Siz de Var Olun Web Site Tanıtım 0
eroluysal Alış Sosyal Lens Tanıtım Yazısı Alım & Satım 0
S Güvenilir ve Yüksek Hızda Sosyal Medya Paneli Web Site Tanıtım 0
ferdi WordPress Sosyal Paylaşım Teması Wordpress Temaları 0
kizloji Sosyal İçerik Platformu / kizloji.com Firma Dizinleri 0
xdemre SMM Ice | SMM Panel & Sosyal Medya Bayilik Paneli Firma Dizinleri 0
xdemre Sosyal Medya Hizmetleri - SMM İce Web Site Tanıtım 1
ertunc_58 Sosyal Paylaşım Portalı Web Site Tanıtım 0
C Satış Sosyal Medya Paneli | SMM Panel | En Uygun Fiyatlar | Anlık Servisler | FluSMM.com Takipçi Alım & Satım 1
sosyalmediavm SosyalMediAvm.com Instagram ve Sosyal Medya Etkileşim Hizmetleri Instagram 2
jansey Sosyal İçerik Platformu Web Site Tanıtım 1
Zeki Bootstrap Sosyal Simgeleri: Saf CSS Simgeleri ve Düğmeleri Hazır Kodlar 0
EVScreativ Satış EVScreativ Facebook Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ Satış EVScreativ İnstagram Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ Twitter Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Takipçi Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ YouTube Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Abone Alım & Satım 0
EVScreativ Satış EVScreativ TikTok Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ Twitch Hizmetleri En İyi Hizmet 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Takipçi Alım & Satım 0
Zeki xenForo' da Sosyal Ağları Mesaj Alanında Gösterin XenForo 0
EVScreativ EVScreativ Sosyal Medya Hizmetleri 🏆🔥 | Sosyal Paketler 🏆🔥 | Garantili Paketler 🏆🔥 | Opsiyonel Paketler 🏆🔥 | Telafili Paketler 🏆🔥 Abone Alım & Satım 0
EVScreativ Sosyal Medya Kategorisine twitch alanı Öneriler 1
Darknoyan 🎁 Çekilişle Türk Organik Takipçi Sosyal Marketiniz 👑 Instagram 0
trankmedya Satış TRanK Medya'dan Sosyal medya da sizi öne çıkaracak tasarımlar. Ücretli Tasarım Satışı 4
ferdi Socially Viral – WordPress Sosyal Medya Teması Wordpress Temaları 0
ferdi WordPress Sosyal Medya Teması Wordpress Temaları 0
T Satış Sosyal Medya Paket Satış Sitesi | Döviz ile para kazanmak isteyenler Web Site Alım & Satım 5
İKE A Sosyal Dayi Web Site Tanıtım 0
Redmi PHP Sosyal Medya Hesap Satış Scripti (Ücretsiz) Ücretsiz Scriptler 1
trankmedya Satış TRanK Design | Yenilikçi Tasrımlar | Konu Tasarımı - Logo Tasarımı - Sosyal Medya Tasarımları Ücretli Grafik işleri 1
H Sosyal Medya İçin Fabrika Tanıtım Filmi Çekimi Web Site Tanıtım 0
Soner Sosyal Medyadaki Gizli Tehlike Facebook 0
B ⭐ Ozelmedya sosyal medya hizmetleri ⭐ Ozelmedya.com ⭐ Instagram 0
B Satış ⭐ Ozelmedya sosyal medya hizmetleri ⭐ Ozelmedya.com ⭐ Hesap Alım & Satım 0
B Satış EN UYGUN FİYATLARLA ⭐ Ozelmedya sosyal medya hizmetleri ⭐ Ozelmedya.com ⭐ Hesap Alım & Satım 0
N NoXo Sosyal paylasım uygulaması Android Uygulama Geliştirme 0
N facebuuk sosyal paylasım uygulaması Android Uygulama Geliştirme 0
N sosyal paylasım sıtesı Firma Dizinleri 0
phpEcho MobilOnayKodum.com | Telefon Onay Sistemi | Sosyal Medya Hesaplarınız İçin Telefon Numaraları Mobil Onay Alım & Satım 0
N sosyal paylasım scrıpt %100 calısan scrıpt Ücretsiz Scriptler 0
Zeki Opensource Ücretsiz Sosyal Ağ Scipti Ücretsiz Scriptler 0
Zeki Humhub Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti Ücretsiz Scriptler 1
ferdi PHP Sosyal Medya Paket Satış Scripti Full Otomatik 2020 (Şimdi Ücretsiz Oldu) Ücretsiz Scriptler 122
Geunes.Int Nickinizin sosyal medya veya alanadı müsait mi? İlginç Siteler 4
tahaaysan Smm Panel - Sosyal Medya Paneli - En İyi Smm Panel - SmmPanelcim Firma Dizinleri 0
MsqMedia Yeni Sosyal Medya Sitemiz | Sosyolizm.eu Web Site Tanıtım 13
kralmetin0606 Ücretsiz PHP Sosyal Medya Paket Satış Scripti Full Otomatik Ücretsiz Scriptler 5
N Satış Numaraonay.com | Telefon Onay Sistemi | Sosyal Medya Hesaplarınız İçin Telefon Numaraları Ödeme Sistemleri 5
Soner Bing Web Yöneticisi Araçları için Sosyal Ağlar Girişi yahoo 0
kaolin Sosyal Medya Uzmanı - Sosyal Medya Yönetimi Web Site Tanıtım 0

Benzer konular

Üst