Neler yeni
Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
1604823735931.png


Arama motorlarının bazı standartları vardır. İşte bu standartlar sayesinde arama motorları, web sitelerini çeşitli anahtar kelimelerde olması gerektikleri sayfalarda konumlarlar. veya parametreler olarakta söyleyebiliriz. Google web sitelerini 250 civarı farklı metrik kullanarak sıralar.

İyi bir seo için Google’ın web sitelerini sıralarken kullandığı algoritmaları bilmeniz ve SEO çalışması yaptığınız web sitelerini bu algoritmalarca düzenlemeniz gerekir. Seo uzmanları bu konuya çok daha hakimdir. Seo uzmanları sıralamayı çok iyi takip eder ve onu manipüle eder

Peki Site haritası nedir?
Googlenin sitemizi neye göre okuması ve ve taraması gerektiğini işte bu site haritaları sayesinde düzenleyebiliyoruz.

peki şöyle diyelim ben site haritası yapmayım herşeyi google'ye yani akışına bırakayım.

Şimdi bunun olumsuzluklarını sıralayalım

Google, web sitelerinin sayfalarını sol baştan taramaya başlar ve bizim web sitelerimizde sol üstte genelde logo olur. Halbuki, logo yerine mottonuzu ya da sizi tarif eden kısa bir cümleyi sol üstte koymanız her zaman daha iyi olacaktır. Örneğin, e-ticaret sitesiyseniz “Güvenli Alışveriş”, haber siteleri için de “Güncel Haberler”, “En Doğru Haber” gibi metinler düşünülebilir. Hele ki bu metne bir sayfa bağlar yani link verirseniz tadından yenmez. Böylece bir türlü ana sayfanızda geçirmediğiniz bazı anahtar kelimeleri ve içerikleri bu metne bağladığınız sayfa içinde geçirmeniz mümkün olur.

Kendince ve tamamıyla “Hür iradesi” ile web sitesini tarayan Google, elbette site haritasının olduğu senaryoya göre biraz daha geç bitirecektir işini. Çünkü bizler site haritası ile Google’a neyi nasıl tarayıp nerede konumlandıracağı hakkında bilgileri hazır olarak veririz. Site haritası koymadığımızda Google’ın bunu kendi kendine düşünmesi gerecektir, o da biraz zaman alır. Ayrıca site haritanız olmadığında, yüklediğiniz yeni içeriklerin Google’da dizin alması, site haritası olan bir web sitesine göre daha uzun sürecektir. Çünkü site haritaları sayesinde web sitesi sahipleri, Google’a hangi içeriğini ne kadar sıklıkla tarayabileceğini belirtebilirler.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.