Neler yeni

SICAK BİR GÜLÜMSEMEYLE BAŞLAYAN SAHTEKÂRLIK

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon

Serkandagli360

Webien EDİTÖR
Ad
Soyad
Konular
17
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim
Meslek
muhasebe
Detay  
Meslek
muhasebe
Tecrübe
05544628929
Uzmanlık alanları
Anadolu Üniversitesi işletme mezunuyum. Aynı zamanda uzun zamandır turizm sektöründe Barmen olarak çalıştım. Açtığım web sitemde çeşitli makaleler yazıyorum. politik, sağlık, spor, bilimsel yazılar, esrarengiz olaylar ilgili yazılarım var. Aynı zamanda Özgür düşüncelerin mücadelesi adında bir kitap yazıyorum.. Kitabım yakında bitecek ve yayınlayacağım.
Diğer sitelerim
https://www.kolayvideo.xyz/
Üyelik tipi
  1. Bireysel
Enpara   Hesap
1202523707
Photoshop   Photoshop
  1. Başlangıç düzeyi
    30%
İllüstratör   İllüstratör
  1. Orta düzey
    50%
PHP   PHP
  1. Orta düzey
    50%
PHP   CSS3
  1. Orta düzey
    50%
PHP   JavaScript
  1. Orta düzey
    50%
SICAK BİR GÜLÜMSEMEYLE BAŞLAYAN SAHTEKÂRLIK

Korona virüs sonrasında Türkiye’de birçok popüler iş ilanları veren sitelerde silahlı veya silahsız güvenlik görevlisi adı altında çaresizce iş arayan insanlara iş bulma fırsatı verdiklerini vaat eden cazip iş ilanları birçok insanın dikkatini çektiği söylenebilir. Bu popüler sitelerden bazıları ise şöyle ( Eleman.net iş, yenibiriş.com ve kariyer.net gibi iş ilanları veren siteler ) Elbette, bu popüler sitelerde her iş ilanlarının güvenilir olduğu söylenemez. Kendi sitemden herkesi uyarıyorum sizi aptal yerine konulmanıza izin vermeyin lütfen çünkü cebinizden kaybedeceğiniz paradan ziyade dolandırılmak gerçekten insanı kötü hissettiren bir deneyim oluyor. Bende geçen yıl temmuz ayının sıcak günlerinde böyle kötü bir deneyim yaşadım. Başımdan geçen sıcak bir gülümsenin arkasındaki sahtekârlığı anlamak istiyorum. Geçen yıl temmuz ayında yanlış hatırlamıyorsam eleman.net ya da yenibiriş.com sitelerinden birçok silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi ilanları gördüm. İlanlar oldukça cazip görünüyordu. Zaten başka bir seçeneğim de yoktu tüm kafeler ve barlar korona yüzünden iş bulmak oldukça zor hale gelmişti. Gördüğüm bir iş ilanında şöyle yazıyordu. İstanbul’un popüler AVM’lerinde silahlı veya silahsız güvenlik görevlisi elemanları alınacaktır. Hemen iş garantili ve güvenlik sertifikalı veya sertifikasız olarak yazıyordu. İlanda birçok danışman kadının telefon numaraları vardı. Bende bu danışmanlardan birini aradım. Şimdi adını hatırlamadığım danışman kadın bana şöyle dedi.
‘’Eğer güvenlik sertifikanız yoksa silahlı veya silahsız güvenlik sertifikası kursuna kayıt olduktan sonra ilk taksit olan 400 Türk lirasını kredi kartı ya da nakit olarak ödeme yaptıktan sonra devlet hastanesinden sağlık raporu ve kişisel belgeleri tamamladıktan sonra SSK yapıldıktan sonra işe hemen başlayacaksınız ve 3 ay sonra kurs tamamlandıktan sonra güvenlik sertifika sınavına gireceksiniz. Bu süreçte ücretin kalan kısmını taksitler halinde maaşınızdan kesileceğini söyledi. Aynı zamanda güvenlik sertifikasını aldıktan sonra maaşınızın da artacağını söyledi.’’
Bu teklifte bana oldukça cazip geldi. Bende düşünmeden randevu aldım. İstanbul’un göbeğinde yani Mecidiyeköy’de bulunan ofislerine gittim. Bu cennet adasında danışman kadınların güler yüzlü ve sıcak gülümsemeleriyle karşılandım. Bu danışman kadınlardan biride Gökçe Hanım’dı. Aslında Gökçe Hanım, daha önce telefonda konuştuğum danışman kadının söylediklerinden farklı bir şey anlatmamıştı. Şık bir ofisin içinde güller yüzlü danışman kadınların ikna edici konuşmaları esnasında içimde bir huzursuzluk ve şüphelerim vardı ancak başka bir seçeneğimde yoktu. Gökçe hanım şöyle dedim. Benim gözlerim biraz rahatsız bu nedenle hastane raporu alamazsam kurs için vereceğim para yanacak. Gökçe hanım ise hayır dedi. Eğer hastane raporu olumsuz olduğu takdirde ücret iadesi yapıyoruz. Fakat Kredi kartı ile ödemede alıyoruz ama hastane raporu olumsuz olursa ücret iadesinde zorluk olmaması için nakit ödeminiz daha iyi olur demişti. Bende o zaman ben hastane raporunu aldıktan sonra gelsem olmaz mı diye sordum. Gökçe Hanım ise kayıtlarımız yakında bitecek. Şimdi nakit olarak ödeme yapıp kayıt olmanız sizin için daha iyi olur demişti. Bende tamam o zaman bankadan nakit avans çekip ödeme yapacağımı söyledikten sonra ofisten ayrıldım. Ancak içim çok huzursuzdu. Çaresiz kalmış bir insanın davranışını ortaya koydum. Belki de Gökçe Hanım’ın sözlerine güvenmiştim. Ancak içim hiç huzurlu değildi. Şüphelerim çok güçlü olmasına rağmen yine de bankadan borç avans çekip bu kurs için kayıt oldum. Ancak yaklaşık 3 hafta sonra Devlet hastanesinden aldığım rapor olumsuz oldu. Gökçe hanım ise söylediği sözlerinin arkasında durmamak için direniyordu. Adını hatırlamadığım ofis sorumlusu bir kadın ücret iadesinin yapılacağını ve banka IBAN numarasını bırakıp bir ay sonra ücret iadesi olabileceğini söylemişti. Takvimler 2020 yılının temmuz ayının sonlarını gösteriyordu. Gelinen süreçte ise 2021 yılının Mart ayına girmek üzerindeyiz. Günler ve aylar geçti ancak bana hala ücret iadesi yapmadılar. Bu ara dönemde birkaç kez aradım muhasebeden onay beklediğini söyleyen Gökçe Hanım tarihler 26 Şubat 2021’i gösterdiğinde, yani bugün Gökçe Hanım’ın aynen sözlerini aktarıyorum. ‘’ Neden aramadınız? Eğer, ayın 24’inde arasaydınız. Geçen ayın 25 ile 30’u arasında 5 kişiye ücret iadesi yapıldı.’’ Gerçekten de Gökçe Hanım’ın bu sözlerini hatırlamıyorum. Diyelim ki, Gökçe Hanım bunu gerçekten söyledi. Evet, Bende bunu gerçekten hatırlamadım diyelim, Ancak Neden bunu hatırlamam gerekiyor ki, veya Neden Gökçe Hanımı tekrar tekrar aramam gerekiyor ki, bu tam bir saçmalık çünkü ben 7 önce bir bankanın IBAN numaramı vermiştim ve 1 ay sonra bankaya yatıracaklarını söylediler. İlginç olan durum şu, haksız yere aldıkları ücretin iadesini zaten 7 ay önce yatırılması gerekiyordu. Arkadaşlar bu tür iş ilanlarına başvurmadan önce birkaç kez düşünmenizi tavsiye ediyorum. Ancak özellikle Mecidiyeköy’de bulunan ‘’K.B.C. Sosyal Hizmetler Güvenlik Organizasyon’’ ofisinden ve Gökçe Hanım’dan hiç düşünmeden uzak durursanız kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacağına emin olabilirsiniz. Çünkü dolandırıcılığın cinsiyeti yoktur.
Bu firmanın patronu olduğunu söyleyen Yaşar adında biri beni aradı ve ilk önce 30 Mart 2021 tarihinde ücret iadesinin kesin olarak yapılacağını söyledi. Muhasebeye bile ücret iadesini yapılması için direktif verdiğini söylüyordu. Ancak ücret iadesi 25 Nisan 2021 tarihine gelindiğinde kesin olarak yapılmadı. Beni aradığında görkemli işyeri ünvanlını coşkuyla söylüyordu. Elbette, benden çarptıkları 400 TL ile zengin olacak hali yok. Fakat benim gibi kaç kişiyi dolandıklarını Tanrı bilir. Tekrar uyarıyorum. Mecidiyeköy’de bulunan ‘’K.B.C.’’ Sosyal Hizmetler Güvenlik Organizasyon’dan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda adresleri de dekont da yazıyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-02-26 at 12.33.47.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-26 at 12.33.47.jpeg
    84.3 KB · Görüntüleme: 239

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.