SEO’ya Uygun İçerik Ekleme | Webien.Net: Webmaster Forumu

SEO’ya Uygun İçerik Ekleme (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
SEO’ya Uygun İçerik Ekleme (1 Kişi içerde)

Cowex
 • Onaylı
 • Onaylı
 • Cowex

  Süper WMod
  Grafik tasarımcı
  Adı
  VOLKAN
  Soyadı
  KAYMAK
  Katılım
  23 Kasım 2019
  Konum
  Bursa
   /
  Yaş
  36
  Konular
  14
  Mesajlar
  76
  Beğeniler
  14
   /
  WBN+
  8
   Ticaret: - 0%    
  0   0   0
  Site
  www.volkankaymak.com.tr
  Meslek
  Tekniker
  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
  • #1
  Sitenin Ana Mantığı ve Google İlişkisi

  Dünya'nın en büyük arama motoru şüphesiz Google. Peki biz projelerimizi ne için yapıyoruz? Asıl hedefimiz ne? Amacımız sadece Google'da üst sıralara çıkıpta para kazanmak mı? Eğer öyleyse web dünyasına 1-0 yenik başladınız demektir. ..

  Az önce bahsettiğimiz dünya'nın en büyük arama motoru Google aslında bizi uyarıyor ve diyor ki " Arama motorları için site açıp içerik eklemeyin, böyle bir şey yaptığınızı tespit edersem sizi spam olarak algılarım." Yani Google uyarıyor fakat biz kendimizi onun için site yapmaktan alamıyoruz...

  Peki, ne yapmamız gerekiyor ?

  Genel içerikli bir site açıyorsanız Google tarafından fark edilmeniz zor fakat imkansız değildir. Sabit içerikli siteler ise tek bir konuyu ve ya kategoriyi ele aldığı için vereceğimiz yöntemler ile fark edilmesi genel içerikli sitelere göre daha çabuk olacaktır...

  Google bizi nasıl fark eder ?
  • Kesinlikle girdiğimiz içerikler Google'ın da sevdiği türden yani özgün olmalı.
  • Genel bir siteniz var ise her bir kategori için ayrı şekilde seo çalışması yapılmalı.
  • Sabit içerikli siteler ise site konusu üzerinde kelime bazlı yazacağı özgün makaleler ile kolayca fark edilir.
  Google'ın biz webmasterlara söylediği diğer şey ise "İşinize bakın" Evet, yanlış okumadınız bize aynen öyle diyor. Çünkü Google, "İşin ne ise onu yap. Manav da kalem kağıt, kırtasiye de meyve satma." diyor esnafça anlatmak gerekirse. Eğer ki olur da bütün konuları baz alıpta genel bir site açacaksak "Bütün sektörlerin olduğu bir avm açıyorsun, emek sarf et." diyor.

  İçerik Ekleme

  İçerik eklerken neye dikkat etmeliyim ?

  Sitenize içerik eklerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey seo açısından şudur ; Arama motorlarında aratıldığında kolayca ulaşılabilecek yazılar olması. Konu içeriğinin ilk 3 satırıda konunuzu description gibi özetlemeniz gerekmektedir. (Description, sitenin özeti demektir. Maximum 20 kelimeden oluşması tavsiye edilir.) İçeriğiniz ne olursa olsun, önemli ve dikkat çekmesini istediğiniz kelimeleri kalınlaştırarak yayınlarsanız hem google'ın hem de ziyaretçi'nin daha çok dikkatini çeker ve google bu bölgeleri önemli olarak algılayarak belirttiğiniz kelimelere değer vermektedir.

  Google içerik sonuçlarına link verin.

  Google içerik sonuçlarına link vererek sayfanızın daha hızlı indexlenmesine yardımcı olabileceğinizi bilmiyormuydunuz?
  Kod:
  Örnek olarak ;
  
  Konu Başlığı : SEO'ya Uygun İçerik Ekleme
  SEO'ya Uygun İçerik Ekleme olarak gözükecek ve google arama sonuçlarına yönlenecek. Böylece Google sitenizi daha hızlı indexleyecek.

  Başlıklarınızı Aramalara Göre Belirleyin

  Sayaç gibi sayaç sitelerinde ziyaretçileri ve nerelerden geldiğini kontrol ettiğiniz de ilginç arama sonuçlarından sitenize ziyaretçiler geldiğini göreceksiniz.
  Kod:
  Örnek olarak ;
  
  Webien.Net'e tanıtım bir yazı yazacaksınız, başlığı Webien.Net Haberleri yazdığınız takdirde hem Webien.Net kelimesinden, hem haber kelimesinden hem de haberleri kelimesinden avantajlı olacaksınız.
   

  Bu konuya kimler baktı (Toplam: 2) Detayları gör

  Tips
  İpucu
  Üst