SEO'da Yüksek Rekabet & Düşük Rekabet Konusunu Açıkladım. | Webien.Net: Webmaster Forumu

Webien webmaster forumlarına Hoşgeldiniz.

* Burada tamamen onaylı gerçek kişiler ile güvenli alışveriş yapın.

* Günde iki defa konunuzu otomatik en başa yükseltin (Ücretsiz)

*  webien tasarımlarını  ücretsiz indirin. Bütün bunlar ve daha fazlası!

SEO'da Yüksek Rekabet & Düşük Rekabet Konusunu Açıkladım.

Şu anda okunan
SEO'da Yüksek Rekabet & Düşük Rekabet Konusunu Açıkladım.

keyword-rekabet-seo-1.jpg
şimdi seo konusunda yapılan çalışmalar belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda uygulanır. yani hangi kelimeyi yazsınlarda ben çıkayım durum bu
şimdi anahtar kelimeler gruplara ayrılıyor rekabeti yüksek ve az rekabetli

herkez rekabeti yüksek kelimelerde çıkmak ister tabi örneğin film siteniz var googleye film izle yazıldığında benim site ilk sayfada çıksın istersiniz. haklısınız fakat bu çok zor bişey
film izle anahtar kelimesi rekabeti yüksektir. çoğu insan googleye ben şu filmi izleyim diye girip yazmaz film izle yazar ilk çıkan sitelere girip yeni filmlere bakar hoşuna gideni izler
yani bu anahtar kelimedeki sitelerde kaç senelik siteler almış başını gitmiş. sizin yeni açtığınız film sitesi bu rakiplerinizle rekabet edebilirmi hayır.

o yüzden ben senin siteni ilk sayfada rekabeti yüksek kelimede çıkartacam diyen seocuların yalanlarına kapılmayın. bunu söyleyen zaten bu işi bilmiyordur arkadaşlar.
Bu işi bilenler zaten yüksek rekabetli anahtar kelimeler kullanmanızı istemez. tam tersi rekabeti düşük anahtar kelimeler söylemenizi ister
yani emeklemeden yürümeye çalışmaya gerek yok

önce düşük başlanır belli bir potansiyel yakalandıktan sonra yüksek rekabete geçilir. bakın gerçek hayatta da firmalar pazar rekabetini bu şekilde yapıyor.

peki düşük rekabetli nasıl olacak derseniz yine film sitesi örneğini vereyim.

ne demiştik film izle anahtar kelimesinde çıkmanız zor. peki herkez googleye film izle mi yazıyor? Hayır 1080P izle yazan var 720P izle yazan var yada fullhd film izle yazanda var
1080p izle
720p izle
fullhd film izle

yada hd film izle
bakın yukarıdaki 4 anahtar kelime rekabeti düşük anahtar kelimelerdir. önce bunlarda kendinizi kanıtlayın. bu anahtar kelimelerde ilk sayfada çıkmanız daha kolay. buradaki rakipler büyük değil diğerlerine nazaran.

siteniz bu anahtar kelimelerde ilk sayfada çıkıyorsa süper yolun yarısını kattedtiniz.
şimdi devler ligine oynayabilirsiniz.

Artık rekebeti yüksek anahtar kelime olan film izle konusunda çalışmalar yapabilirsiniz.

geçende bi nakliyat firmasının sahibiyle konuştum ben diyor bursa mudanyada mudanya evden eve nakliyat yazdıklarında ilk sayfada çıkıyorum dedi yahu mudanyada kaç nakliyatçı var heralde çıkarsın dedim rakiplerin az doğru diyorsun dedi:) bakın bu düşük rekabet
bir soru sordum ona bursa evden eve nakliyat yazılınca ilk sayfada çıkıyonmu yok abi diyor 7. sayfada çıkıyorum. senin bursa genelindede çıkman lazım dedim zaten hedefim o dedi işte buda yüksek rekabet arkadaşlar

sonuç olarak bu süreç böyledir arkadaşlar

Son düzenleme:

Yorumlar

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
Soner Pinterest için SEO Nasıl Yapılır Pinterest 1
Soner SEO Uyumlu Makale - Meta Etiketler Nasıl Olmalı? SEO 0
Soner SEO Uyumlu Makale - Görsel Nasıl Olmalı? SEO 0
Soner Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır SEO 0
Zeki 120 ADET Dünyada En Etkili SEO METAGLARI (2020) SEO 2
Soner Danışman 🏆Webien.net Üyeleri İçin Özel İndirim Seo Hizmetleri🏆 Sosyal Medya & SEO Danışmanlığı 1
Soner Wordpress En İyi Seo Eklentileri WordPress 2
Soner WordPress SEO Dostu Kalıcı Bağlantı Ayarlarını Nasıl Yapılır. WordPress 0
ferdi Celilcan Topçuoğlu - Ayhan Karaman SEO (Eğitim Video) SEO 0
Soner Google Asistan 2020 Seo Stratejisi SEO 0
Soner 23 Adımda Seo Çalışması SEO 1
Soner Seo Hosting SEO 0
Soner Seo'nun Önemli Kuralları SEO 0
Erdy Yerel Seo Hizmeti Hk. Domain Genel 1
Soner Yandex Ve Seo Yandex 0
Zeki SEO Konusunda Bu Hataları Yapmayın SEO 5
Zeki SEO Rehberi Online Okuyun (PDF) SEO 6
Oneyazar Ewebot v1.0.7.2 – Marketing SEO Digital Agency Wordpress Temaları 11
Soner Ücretsiz SEO Analizi SEO 3
Soner 5 adımda etkili blogger seo ayarları ve ipucları! Yeni Başlayanlar 1
deserto İlan Seo çalışma ödemeleriniz yapılır Genel İlanlar 0
Soner Youtube Seo Youtube 0
Zeki Ayhan Karaman'ın SEO Kitabı çıktı SEO 0
Soner MSN ve Yahoo için SEO İpuçları Yahoo, Bing ve Diğerleri 0
A ★ Efsane Forum Tanıtımı ★ 20 Seo Uyumlu Makale ile 100 Forum Tanıtımı Yapıyorum!! SEO Hizmet Paketleri 4
Onur Mybb Google Seo 404 hatası MyBB 0
LordSalindor Almanca Keyword Ve SEO? SEO 1
deserto Seo uyumlu makale yazdırılacaktır İş Verenler 3
E ★Wordpress Kurulum, Tema Kurulum, Seo Ayarları, Hızlandırma İşlemi, Güvenlik Ve Daha Fazlası 40 TL★ Ücretli Wordpress İşleri 8
Erdy Uzman OpenCart E-Ticaret Paketleri - SEO Uyumlu ve Mobil Uyumlu E-Ticaret Sisteminiz Olsun. Ücretli Script Satışı 0
obirninja Tanıtım obir.ninja <- Webmaster / seo paylaşım blog Web Site Tanıtım 0
ferdi 9 Adet SEO Kitabı - PDF Ücretsiz SEO 1
ferdi Dersimiz SEO Kitabı - PDF Ücretsiz SEO 1
ferdi Visual SEO Studio PRO v1.9.9.9 + Yama (kendi Seonuzu Yapın) Webmaster Pogramları 1
B AtoZ SEO Tools v2.7 – Arama Motoru Optimizasyonu Araçları Scripti Ücretsiz Scriptler 0
tuncayalp Aramalarda Sitenizi Geriletecek Sık Yapılan SEO Hataları Webmaster Haberleri 0
tuncayalp Ücretsiz Haber Scripti - Seo & Adsense Uyumlu Ücretsiz Scriptler 5
Redmi Güzel Tasarım Seo analiz scripti Ücretsiz Scriptler 2
B Blog V3 Ücretsiz Script – Seo & Adsense Uyumlu Ücretsiz Scriptler 0
kurumsalshop Ücretsiz Haber Scripti - Seo & Adsense Uyumlu Ücretsiz Scriptler 0
ferdi Yeni Başlayanlar İçin A'dan Z'ye Her Yönüyle SEO Rehberi SEO 0
ferdi Visual SEO Studio v1.9.9.9 + Yama Webmaster Pogramları 0
ferdi Hızlı SEO aracı 2.9 Full - Rapid SEO Tool Kral'a Yer Açın (Çalışıyor) Webmaster Pogramları 5
kurumsalshop Satış Php Haber Scripti - Haber Blog Yazılımı - Adsense & Seo Uyumlu - Emoji Sistemi Ücretli Script Satışı 0
ferdi İlk Sayfa Seo Garantisi Verene Güvenebilirmiyiz? SEO 3
ferdi Ücretsiz Web Site SEO Programı Webmaster Pogramları 0
ferdi Ücretsiz 18 Seo Aracı SEO 0
Zeki Yerel (Local) Seo Nedir? Nasıl Yapılır? SEO 0
webien Yanlış Yapılan SEO Hataları SEO 0
localseoturkey Danışman Seo Danışmanlığı: Spamsız, Gerçek ve Doğal Seo (Sadece 4 Müşteri Alınacak / 500 TL İle Başlama) Sosyal Medya & SEO Danışmanlığı 0