Neler yeni

Özgün içrerik yazdığım halde neden web sitem Google'de çıkmıyor?

1604823812291.png


Benim yazılarım özgün fakat yazılar google'de çıkmıyor, sitem hit almıyor diye düşünen bir çok kişi var. Hal böyleyken bu konuya bütünsel bakmak lazım
Bunun bazı nedenlerini açıklayım size...

Öncelikle Google bir web siteyi derecelendirirken sadece özgün yazılara bakmaz web siteniz yavaş olabilir. Bu bir dezavantdır. Düşününki herkez özgün yazı yazıyor, e ozaman herkez google sıralamasında en üste olması gerekiyor, böyle bişey olabilirmi? Hayır. O yüzden sayfa açılış hızınızı kontrol edin rakipleride kontrol edip karşılaştırın.

site hızınızı ölçeceğiniz link Page Speed

Web site hızım düşük çıktı ne yapabilirim?

Web sitelerin vazgeçilmez kazanç kaynağı reklamlardır. Özellikle web siteniz daha yeni ise reklam koymayın!. Çünkü site biraz ağırlaşıyor özellikle javascript kodlu adsense gibi reklamlar sitenin yavaşlamasında büyük rol oynuyor. Bırakın yeni açılan siteniz sade kalsın!, büyük bir hit sağladığınız zaman reklam koymanız daha doğru olacaktır.

Web sitemde reklamda yok ne yapabilirim?

Şimdi burada bakmamız gereken, sitenizin hangi alt yapıya sahip olduğudur. Wordpress'mi Forummu vs...
Örneğin Wordpress sunucuda çok kaynak harcadığı için yüksek sunucu ister vps, vds gibi sunucular gerekiyor. Siz düşük bir sunucuda çalıştırırsanız, ne site hızı ölçümlerinden bir fayda bekleyin, nede ziyaretçilerden gelecek hitten.

Az eklenti kullanın wordpress olsun, forum alt yapıları olsun bunlar ile ilgili yüzlerce eklenti var. Yapmanız gereken en önemlilerinden en fazla 4 veya 5 tanesini kullanmak ne kadar az eklenti, okadar hızlı website

İçeriklerin rekabet seviyesine dikkat.

Ne demiştik bir çok neden var bir diğer neden ise özgün yazınızı hangi konu ile ilgili yazığınızdır. Rekabeti yüksek kelimeler sizin için büyük bir risktir. Örnek vericek olursak Samsung yeni bir telefon çıkarmış diyelim (Samsung S11) sizde Samsung S11 in özellikleri diye bir makale yazdınız, peki yazdığınız websitesi teknoloji sitesimi? Hayır. Genel site her konu yazılabilir. Böyle ise bu konuyu açmanız yanlış. Zaten çok büyük ziyaretçisi olan teknoloji siteleri ve haber siteleri bu konuyu takip ediyor ve bütün bu telefonu merak eden kullanıcılarda bu haberleri merak ediyor, takip ediyor. Böyle olunca ilk haberler bu sitelerden geliyor ve anında kopyala yapıştır ile yayılıyor. Aradan günler geçiyor sizde aynı konuyu açıyorsunuz. Sonuç ne? Google aramalarında sizin konunuz yok, çünkü rekabeti büyük. Fakat siz şöyle bir konu açsaydınız isabetli olacaktı. Atıyorum (1993 te ilk çıkan Samsung T modelinin özellikleri) Böyle bir konuda google aramalarında ilk sırda bile çıkabilirsiniz... Çünkü rekabeti düşük kelime. O yüzden her zaman herkesin bildiği değil, unutulmuş veya akla gelmeyen merak edilen makaleler yazın farklı olun.

Web siteniz spama düşmüş olabilir.
Eğer siteniz Google gözünde spama düşmüşse vay halinize düşme nedeni zararlı içerik nedeniyle olabilir. Zaten Google siteye girenlere bu uyarıyı veriyor. Bu bir eklenti olabilir, kod olabilir vs. Yapmanız gereken bunları analiz edip temizlemek..

Backlink'lere dikkat
Backlink alırsam websitem yükselişe geçer, hit artar diye bir terim var doğru. Fakat backlink alıcam diye önünüze gelen sitelerden toplistlerden backlink alırsanız yükselmeyi bırakın düşersiniz. Web sitenizle alakalı olmayan yerleden backlink almayın!... Bir filim siteniz var gidiyorsunuz yemek sitesinden backlink alıyorsunuz alakaya maydonoz:)
Google bunu spam algılar, web sitenizin biraz hiti varsa o da gider güle güle. Buna dikkat edin ziyaretçisi yüksek sitelerden ve alakalı sitelerden backlink alın toplistlerdende almayın. fakat hiti yüksek kaliteli toplistler istisna. Alabilirsiniz.

Sonuç olarak tüm bu yazdıklarıma dikkat edin. Özgün makale yazdığım halde neden google'de çıkmıyorum, hit almıyorum sorusunun cevabı bu konuların içinde.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.