No Follow Ve Do Follow Nedir Nasıl Kullanılır.

Bu alanda resimli text reklam vererek yer alabilirsiniz.
Ad
Soyad
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
327
Mesajlar
493
Beğeniler
91
 /
WBN+
108
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
No Follow Ve Do Follow Nedir Nasıl Kullanılır.

2 çeşit link seçeneği vardır.No Follow ve Do Follow olmak üzere ikiye ayrılır.Şimdi sizlere bu iki link çeşitin ne anlama geldiği anlatacağız.

No Follow : No Follow yaygın bir likn yapısıdır,rel no follow verilen bağlantının diğer web sitelerine SEO değerini engelleyen ve bunu arama motorlarına ileten bir HTML etiketidir.Bir kelimeye link verdiğimizde, o link’in etiketin’de rel= no follow varsa bağlantı verilen web sitesine bir SEO değer geçişi olmazDo Follow : Web Sitenizin rank’ını artıracak link için kullanılan doğru olarak kullanıldığı zaman SEO çalışması için başarı sağlayan bir siste yönetimidir.Bu link sistemi No Follow’un tam tersi içeriğe sahiptir. Google arama motor botları alğınız linkleri kabul edecek kullanılan link’lerin kalitelerine göre web sitenizin kalitesi artacaktır.

No Follow ve Do Follow Linkleri Kullanım Avantajları

No Foollow yada Do Follow etiketlerini kullanmanız web sitelerine büyük avantaj sağlar.

  • No Follow etiketi sayesinde güvenilir olmayan linkler Google arama motorları tarafından web sitenize ait olarak sayılmayacaktır.Siteler Spam gibi durumlara düşmemek için web siteleri alabileceği zararlardan korunur.
  • Do Follow kullanmak istediğiniz kaliteli linklerin web sayfanıza ait değerlendirmeye dahil edilmesini sağlamaktadır.Bu sayede web sayfanızın kalitesi artacaktır.
  • Backlinkler yönetilmezse negatif SEO çalışmasına maruz kalabilir ve web sayfanızın sıralaması düşebilir.Bu durumda kötü amaçlı linkleri tespit etmeniz durumunda No Follow web sayfanızı kırtarmak için en etkili yöntemlerden biri olacaktır.
  • Google web sayfalarında No Follow linkini kullanan web sayfaları daha güvenilir olarak görmektedir.Bu nedenle en az birkaç tane bu etiketin kullanılması Google’in sizi üst sıralara taşımasına yardımcı olacaktır.
 
Üst