Neler yeni

MSN ve Yahoo için SEO İpuçları

Ad
Soyad
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
327
Mesajlar
493
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
Tüm zamanınızı trafiğe çıkma yolları hakkında endişeleniyorsanız ve zaman harcamazsanız içerikte siteniz hiçbir zaman bir yer almayacaktır. İçeriğiniz iyi ise insanlar gönüllü olarak karşılıklı olmayan bağlantılar verecektir. SEO, trafik teknikleri ve diğer her şey ikincil, içeriğiniz insanların sitenize gelmesinin nedeni. İnsanları kapının içinden geçirmek için harika bir iş çıkarsanız bile, içeriğiniz kötüyse geri dönmeyecekler.

"Bize Bağlantı" oluştur ve "Bağlantı Ekle" sayfası ve bunları site haritanıza ekleyin. Bu, sitenizi ziyaret edebilecek diğer web yöneticilerinin, bağlantı değişimlerine açık olduğunuzu bilmelerini sağlar. Ayrıca, diğer kişilerin sitenize bağlantı vermesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyorsunuz. Bize olan bağlantınız için, insanlara görüntülerden metne kadar çeşitli seçenekler sunmalısınız. Sitelerine kopyalayıp yapıştırmak için onlara HTML kodunu verin. Sunucunuzda bulunan görüntülerin kodlarını hariç tutmamalısınız, bu çok fazla bant genişliği kullanır ve web sitenizin istatistiklerini sitenize gelmekten çok daha benzersiz IP'leri göstererek toparlayabilir. Bunun yerine görüntüyü görüntüleyin ve insanlara sağ tıklamayı, farklı kaydetmeyi ve ardından kendi sunucularına yüklemeyi söyleyin.


Tüm arama motorları, kaç tane bağlantının bulunduğunu hesaba katar. diğer sayfalarda site. İlgisiz alanlarda diğer sitelere ayrım yapmaktan ve Google’da endekslenmemiş sitelere bağlantı vermekten kaçınmalısınız. Çünkü bunlar cezalandırılmış olabilir ve sitenizin cezalandırılmasına neden olabilir. Bağlantıları geri almanın en iyi yolu, benzer bir konuya sahip siteleri ziyaret etmek, "bize bağlantı" ya da benzer bir sayfa aramak ve daha sonra bu sitenin iletişim bilgilerini aramaktır. Bağlantılarını önce sayfanıza yerleştirin, ardından başka bir sitenin web yöneticisiyle bağlantı kurun ve onlara bir bağlantı alışverişi yapmak istediğinizi ve sitenizdeki bağlantılarını bulabileceklerini söyleyin. Ardından karşılıklı bir bağlantı isteyin ve onlara bağlantı bilgilerinizi verin. Bazı web yöneticileri bundan hoşlanmadığı için bağlantı bilgilerinizi html biçiminde göndermekten kaçınmalısınız. Bunun yerine, sayfanızı TITLE, URL ve AÇIKLAMALARI (19659004) 4.) Yanlış Anahtar Kelimeleri Optimize Etmeyin

Büyük ihtimalle bir anahtar kelimenin ne kadar çok kez daha fazla arandığını düşünmeniz, o anahtar kelimeyi optimize etmektir. YANLIŞ! Aslında bunun tam tersi. Çok az sayfalı veya hiç sayfa sıralaması olmayan yeni bir sayfaysanız, yüksek rekabet gücü olan anahtar kelimeler için gösterilmesi zor olacaktır. Hangi anahtar kelimelerin optimize edileceğine karar vermenin en iyi yolu, bu ifadenin Google'da o arama için gösterilen sayfaların sayısına göre kaç defa arandığını ayırmaktır. Bu size sonuç oranını aramanızı sağlar. Oran ne kadar yüksek olursa o anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği için optimizasyon da o kadar iyidir.

Paylaş
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.