Mobil İnternet Paylaşımları Ücretli Oluyor! | Webien.Net: Webmaster Forumu

Mobil İnternet Paylaşımları Ücretli Oluyor!

Şu anda okunan
Mobil İnternet Paylaşımları Ücretli Oluyor!

Konular
272
WBN Puanı
183
Ticaret - 0%    
0   0   0
  • Konuyu başlatan
  • Admin
136

Ülkemizin en büyük GSM operatörlerinden olan Turkcell, 15 Ocak tarihinden itibaren akıllı telefonunuzdaki mobil veriyi paylaşma özelliğine ücret getireceğini duyurdu.

Özellikle Wi-Fi’ın olmadığını durumlarda hayat kurtaran mobil veriyi paylaşma yani Hotspot özelliği karşımıza pek de hoş olmayan bir haber ile çıktı. Adil kullanım kotası 1 Ocak itibariyle hayatımızdan çıkıyor fakat bu kez mobil internet paylaşımına ücret geliyor.

Tüm operatörlerin ortaklaşa verdiği bir karar olarak konuşulan bu adıma dair ilk paketlerini ise Turkcell duyurdu. Ülkemizin en büyük GSM operatörlerinden olan Turkcell, 15 Ocak tarihinden itibaren akıllı telefonunuzdaki mobil veriyi paylaşma özelliğine ücret getireceğini duyurdu.

Bugüne kadar akıllı telefonunuzdaki interneti başka cihazlarla paylaşmak için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyordu. Kısacası eğer 10 GB‘lık bir internet paketine sahipseniz bu 10 GB’ın tamamını hiçbir ek ücret ödemeden başka cihazlar ile paylaşabiliyordunuz.

2 ve 4 GB Hotspot paketleri
Turkcell’in 15 Ocak itibariyle yapacağı değişiklik ile birlikte tarifenizde yer alan mobil interneti paylaşmak için ücretödemeniz gerekecek. Kısacası eğer tarifenizde yer alan interneti başka cihazlarla paylaşmak istiyorsanız aylık en az 9 TL gibi bir bedel ödemeniz gerekiyor. Şu an için karşımıza Hotspot 2 GB ve Hotspot 4 GB Paketi olmak üzere iki farklı paket çıktığını da ekleyelim.

Hotspot 2 GB paketi aylık 19, yıllık ise 9 TL’lik bir fiyata sahipken, Hotspot 4 GB paketi aylık 19, yıllık ise 29 TL fiyat etiketine sahip. Bu paketler sayesinde hem internet paylaşımı yapabileceksiniz hem de internet paylaşmak için 2 veya 4 GB ek internete sahip olacaksınız. Söz konusu 2 GB veya 4 GB bittiğinde ise Hotspot kullanımınız kendi tarifenizüzerinden devam edecek.

Bu uygulamanın sadece içinde konuşma da bulunan paketler için geçerli olduğunu da belirtelim. Son olarak sadece internet kullanılan tarifelerde mobil veri paylaşımını sınırlayan herhangi bir kota bulunmayacak. Yurt dışında özellikle ABD‘de benzer uygulamalar olduğunu da hatırlatalım. Fakat ABD’de bu uygulamaların olmasının nedenin mobil internet kullanımının genelde sınırsız olması olduğunu da ekleyelim.

Son düzenleme:
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
Zeki Adsense Reklam Yerleşimlerini Mobil Kullanıcılar için Optimize Edelim İpucu 0
Zeki HTML5 E-Dergi Scripti - Mobil Uyumlu Zoom Efektli Webien Ücretsiz Tasarımlar 2
Zeki Ücretsiz Mobil Uyumlu HTML5 Çok Amaçlı Tema HTML - CSS - XML 0
Soner General Mobil Gm9 Pro General Mobile 2
Zeki Sorunsuz Çalışan Seri İlan Scripti Mobil Uyumlu + Demolu Ücretsiz Scriptler 34
Zeki WBN TASARIM WBN - Açık Kaynak Mobil Uyumlu Php Haber Portalı Webien Ücretsiz Tasarımlar 0
Zeki phpKF: Yeni Türkçe Forum Yazılımı Mobil Uyumlu - Ücretsiz Ücretsiz Scriptler 0
K Tanıtım ZSohbet.Net Sohbet Chat Mobil Sohbet Sitesi Web Site Tanıtım 0
ferdi Güzel Bir PHP Mobil Uyumlu Blog Scripti Ücretsiz Scriptler 0
ferdi Ücretsiz PHP Firma Rehberi Scripti %100 Mobil Ücretsiz Scriptler 2
A İlan ✅ Fakeonay.com ile Mobil Onaya Takılmayın! ✅ 🔥Webien'e Özel İlk 10 Kişiye Referans Vardır. 🔥 Genel İlanlar 8
Geunes.Int Web Mobil Etkileşimli Android Uygulamaları Gerçekleştirme (Ücretsiz) Video Anlatımlı Konular 0
Zeki Not-Metin Paylaşma Scripti {Ücretsiz-Mobil Uyumlu-Çoklu Dil Seçeneği} Ücretsiz Scriptler 5
MsqNetwork İstek Mobil Onay Scripti Script İstek 3
N Satış 📣 Satılık mobil onay Sitesi 📣 Web Site Alım & Satım 2
Zeki Mobil uygulamamızı kimler kullanıyor? Duyurular 6
N Satış 🔥 En Gelişmiş Mobil Onay Scripti | 6 Sağlayıcı | 4 Ödeme Entegresi | 3 Tema |200 TL Ücretli Script Satışı 18
MsqNetwork İstek Mobil Onay Scripti Script İstek 17
kralmetin0606 Mobil Uyumlu Admin Panelli Blog Scripti Ücretsiz Scriptler 0
B Admin Panelli Mobil Uyumlu Çiftlik Scripti Ücretsiz Scriptler 0
wmgerecleri arka plandaki otomatik mobil uygulama indirme hakkında Off-Topic 11
MsqNetwork Satış ⭐ Web Sitenizi Mobil Uygulamaya Dönüştürelim - Kampanya ⭐ Android & IOS Alışveriş 2
N Tanıtım mobil sohbet sitesi Web Site Tanıtım 0
MsqNetwork Satış ⭐ Web Sitenizi Mobil Uygulamaya Dönüştürelim - Kampanya ⭐ Android & IOS Alışveriş 0
Mehmettbeyy Mobil uygulamalarinızı trendlere sokalım Android & IOS Alışveriş 3
ferdi Türk Yapımı Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti (mobil uyumlu) Ücretsiz Scriptler 5
Zeki mobil görünüm alt kategoriler aktif edildi Duyurular 5
724MobilOnay Yeni bir grup Oluşturuldu - Mobil & SMS Onay Hizmeti Sosyal Gruplar 0
burakbasgan JRKurumsalV2 Script %100 Mobil Uyumlu Php Ücretsiz Scriptler 1
Geunes.Int Uzman OpenCart E-Ticaret Paketleri - SEO Uyumlu ve Mobil Uyumlu E-Ticaret Sisteminiz Olsun. Ücretli Script Satışı 0
Redmi Mobil Uyumlu Blog Scripti (Otomatik kurulumlu) Ücretsiz Scriptler 2
Rio BroadCast MySelf (Mobil Yayın Programı) mIRC Scripting 1
ferdi Mobil Uyumlu Seri İlan Scripti Yenilerden (Seveceksiniz) Ücretsiz Scriptler 63
Redmi Sürücü Kursu Scripti Mobil Uyumlu Hemde Ücretsiz Ücretsiz Scriptler 0
Zeki Web Sitenizi Mobil Uygulamaya Çevirin Download + (Videolu Anlatım) Ücretsiz Scriptler 87
tuncayalp 2020 Yılında Sahip Olmanız Gereken En İyi 10 Android Mobil Uygulama Uygulama Tanıtımı 0
aFa Tanıtım Ciceksohbet.Com - Sohbet, Mobil sohbet odaları Web Site Tanıtım 0
ferdi Not-Metin Paylaşma Scripti - Ücretsiz-Mobil Uyumlu-Çoklu Dil Seçeneği Ücretsiz Scriptler 1
ferdi Profesyonel Prolines Firma Scripti Mobil Uyumlu (Ücretsiz) Ücretsiz Scriptler 32
tuncayalp Mobil Uyumlu Ürünler Listesi Html5 – Css3 HTML - CSS - XML 1
ferdi MyBB Siyah Generic Teması - Mobil Uyumlu MyBB 9
ferdi İnstagram Şifresiz Takipçi Hilesi - Mobil Uygulama Instagram 6
B Kontackt 1.12 – Mobil Dostu Arkadaşlık Scripti Ücretsiz Scriptler 0
tuncayalp Mobil Uyumlu Ücretsiz Sohbet Teması Ücretsiz Scriptler 0
B Tank Wars – HTML5 Tank Savaşları Mobil Uyumlu Oyun Scripti Ücretsiz Scriptler 0
ferdi Mobil Uyumlu Süper Sohbet Teması Ücretsiz Scriptler 0
tuncayalp MyBB Teması: BootBB Mobil Uyumlu Ücretsiz MyBB 0
ferdi Go Video Scripti Mobil Uyumlu Ücretsiz Ücretsiz Scriptler 0
D Tanıtım Mobil Onay Web Site Tanıtım 0
ferdi Sahibinden Benzeri Mobil Uyumlu İlan Scripti Ücretsiz Scriptler 11