Neler yeni
Webien'de artık kendinize ait bir e-ticaret sayfası oluşturarak ürün ve hizmetlerinizi buradan sunabilirsiniz.  TIKLAYIN
Webien.Net: Webmaster Forumu

Bilgi paylaşım, Tanıtım ve E-Ticaret İçin şimdi aramıza katılın...

Mobil İnternet Paylaşımları Ücretli Oluyor!

webien

yönetici
Katılım
29 Kas 2018
Mesajlar
420
Tepkime puanı
7
136

Ülkemizin en büyük GSM operatörlerinden olan Turkcell, 15 Ocak tarihinden itibaren akıllı telefonunuzdaki mobil veriyi paylaşma özelliğine ücret getireceğini duyurdu.

Özellikle Wi-Fi’ın olmadığını durumlarda hayat kurtaran mobil veriyi paylaşma yani Hotspot özelliği karşımıza pek de hoş olmayan bir haber ile çıktı. Adil kullanım kotası 1 Ocak itibariyle hayatımızdan çıkıyor fakat bu kez mobil internet paylaşımına ücret geliyor.

Tüm operatörlerin ortaklaşa verdiği bir karar olarak konuşulan bu adıma dair ilk paketlerini ise Turkcell duyurdu. Ülkemizin en büyük GSM operatörlerinden olan
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
, 15 Ocak tarihinden itibaren akıllı telefonunuzdaki mobil veriyi paylaşma özelliğine ücret getireceğini duyurdu.

Bugüne kadar akıllı telefonunuzdaki interneti başka cihazlarla paylaşmak için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyordu. Kısacası eğer 10 GB‘lık bir internet paketine sahipseniz bu 10 GB’ın tamamını hiçbir ek ücret ödemeden başka cihazlar ile paylaşabiliyordunuz.2 ve 4 GB Hotspot paketleri
Turkcell’in 15 Ocak itibariyle yapacağı değişiklik ile birlikte tarifenizde yer alan mobil interneti paylaşmak için ücretödemeniz gerekecek. Kısacası eğer tarifenizde yer alan interneti başka cihazlarla paylaşmak istiyorsanız aylık en az 9 TL gibi bir bedel ödemeniz gerekiyor. Şu an için karşımıza Hotspot 2 GB ve Hotspot 4 GB Paketi olmak üzere iki farklı paket çıktığını da ekleyelim.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
aylık 19, yıllık ise 9 TL’lik bir fiyata sahipken,
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
aylık 19, yıllık ise 29 TL fiyat etiketine sahip. Bu paketler sayesinde hem internet paylaşımı yapabileceksiniz hem de internet paylaşmak için 2 veya 4 GB ek internete sahip olacaksınız. Söz konusu 2 GB veya 4 GB bittiğinde ise Hotspot kullanımınız kendi tarifenizüzerinden devam edecek.

Bu uygulamanın sadece içinde konuşma da bulunan paketler için geçerli olduğunu da belirtelim. Son olarak sadece internet kullanılan tarifelerde mobil veri paylaşımını sınırlayan herhangi bir kota bulunmayacak. Yurt dışında özellikle ABD‘de benzer uygulamalar olduğunu da hatırlatalım. Fakat ABD’de bu uygulamaların olmasının nedenin mobil internet kullanımının genelde sınırsız olması olduğunu da ekleyelim.
 
Son düzenleme:
Üst