Neler yeni
Webien.Net: Webmaster Forumu

Bir dakika'da kayıt ol. İkinci dakika'da paylaş ve yayınla...

Microsoft xCloud Pc ve Xbox Sistemlere Kullanılacak

onlinehitfilm

yönetici
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
19
Tepkime puanı
1
Konum
site yönetimi
Microsoft, tablet ve telefonlar için kontrolcü geliştiriyor

Microsoft, geçtiğimiz E3 2019 etkinliğinde bulut tabanlı oyun sistemi olan xCloud’ı bir kez daha sergilemişti. İster Microsoft’un serverlarını isterseniz de evinizdeki Xbox One X’i sunucu olarak kullanabileceğiniz bu sistem, hem PC hem de mobil cihazlarda çalışacak.

Microsoft, tablet ve telefonlar için kontrolcü geliştiriyor


2020 yılında kullanıma sunulması beklenen xCloud servisi için Microsoft’un başka planlarının da olduğu ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi mobil cihazların dokunmatik ekranlarında konsol oyunlarını oynamak resmen bir işkence. Firma, bunu bildiği için oyunlarının daha rahat oynanması için kontrolcü geliştirmeye başlamış. Bu kontrolcü Xbox One’ınki gibi direkt sabit olmayacak. Ortadan bölünerek telefon ve tabletlere takılacak olan bu kontrolcünün siyah ve beyaz renk seçeneklerinin olacağı söyleniyor.
6efdc3cb0791ed7b72f8c5d31dda2da3fd820dd9

Bu kontrolcülerin henüz ne zaman tanıtılacağı ve fiyatının ne kadar olacağı bilinmiyor. Hem iOS hem de Android tabletler ile uyumlu olması beklenen bu kontrolcüleri iPhone ve iPad’de kullanmak için iOS 13 ve iPadOS 13 kurmanız gerekecek.
 

Bu Kategorideki Diğer Konular

Üst