Neler yeni

Metin Düzenleme Programları

Soner

Yönetici
seo danışmanı
Ad
Soyad
Katılım
30 Mayıs 2019
Konum
web master
Konular
328
Mesajlar
494
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
Yazılım işlemleri yapanlar için bu yazımızda en iyi metin düzenleme programları hakkında bilgi vermeye gayret göstereceğiz. Özellikle web tasarımı yeni başlayanlar için bu gerçekten de çok önemli. Not defteri iyi bir kod editörü olmadığında özellikle yeni başlayanlar için gerçekten zor olabilir. Tabii ki sıradan bir not defteri aslında işimizi görür. Ancak yeni başlayanlar için bu gerçekten de zor olabilir. O yüzden siz de kod editörleri aracılığıyla farklı şekilde yazılımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Biz sizler için derledik ve en çok tercih edilen metin editörlerini sunarak sizlere yardımcı olmaya gayret göstereceğiz. Bunlar hepsi kendine temelinde aslında aynı işi yapmakta olan editörler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu programlar sayesinde çok daha rahat ve kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.
1588801776290.png


Metin Düzenleyici Programlar Hangileridir?
En iyi metin düzenleyici programları
denildiğinde ücretsiz seçenekler arasında öncelikle karşımızda notpade gelmektedir. Metin editörleri türleri arasında son derece popüler bir editör olarak bilinmektedir. Özellikle yazılım işlemleri denilince akla hemen gelen popüler bir işlem editörüdür. Notepad tamamen ücretsiz olarak Windows üzerinde çalışıyor. Süblime Text yeni metin editörlerinden biri. Daha çok kod yazmak için sizlere sunulmuş sofistike bir metin editörü olarak biliniyor. Html ve düz yazı için ideal bir sistemi var. Çekici bir arayüzü olan programın sıradışı özelliklerinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Notepadden daha ayrıntılı bir programla karşı karşıya kalıyorsunuz.

En İyi Metin Düzenleme Programları Alternatifleri
En iyi metin düzenleme programları
konusunda yine sizlere sunacak farklı alternatifler de var. Bunların içerisinde Atom çok ön plana çıkıyor. Metin editörü olarak yeni nesil ve modern bir metin editörü. Pek çoklarına göre Notepad ile kıyaslandığında çok çok daha iyi bir program olarak karşımıza çıkıyor. Program her yönüyle kişiselleştirilebilir ve değiştirilebilir yönleriyle ön planda. İstediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Verimliliğini arttırırken aynı zamanda da kolaylığı ve konfigüre yapısıyla ön plana çıkıyor. Vim, aslında kelime tamamlama ve İleri düzey bir metin editörü olarak karşımıza çıkıyor. Etkili düzenleme yapmak isteyen çeşitli modları kullanarak bunları sağlayabiliyor.
 

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 1) Detayları gör

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.