Küba Hükümeti Yaptırımlar İçin Kripto Para Hamlesi

onlinehitfilm

Kullanıcı
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
21
Tepkime puanı
1
Konum
site yönetimi
Site
onlinehitfilm.com
KübaHabertürk'te yer alan habere göre, Küba Bakanlar Kurulu, Salı günü ABD´nin ülkeye yönelik yaptırımlarıyla mücadele edebilmek için alınabilecek ekonomik önlemler kapsamında bir araya geldi. Küba Ekonomi Bakanı Alejandro Gil Fernandez, ABD Başkanı Trump yönetiminin yaptırımlarından daha az etkilenen, sürdürülebilir bir ekonomi modeli oluşturulması için kripto para birimleri teknolojisinin değerlendirildiğini söyledi.
Küba Başkanı Miguel Diaz-Canel´in de yer aldığı bi yuvarlak masa toplantısında konuşan Gil, şu değerlendirmeyi yaptı:"Ulusal ve uluslararası ticari işlemlerde kripto para birimleri uygulamasına yönelik araştırmalar yapıyoruz. Sorunlara çözüm arayışında destek olması için bu tür önlemlerine ne şekilde uygulanabileceğini incelemeniz gerekir."
Gil, söz konusu ekonomik önlemler kapsamında ayrıca ihracatı artırma ve çeşitlendirmenin de değerlendirildiğine dikkat çekerken, bilim ve gıda birliğine yönelik yatırımlarla devlete bağlı şirketlerin güçlendirilmesinin önemini vurguladı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör

Yeni WBN Tasarımları

Üst