Neler yeni

Grafiker'liğe Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Ad
Soyad
Konular
263
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim
Meslek
webmaster
Detay  
Meslek
webmaster
887

1-) Kendine Güven !
Bu olmazsa olmazdır arkadaşlar.Her işde kendimize güvenmeliyiz.Grafik tasarım diyip kenarı atmayın derim.
Kimi zaman yazılımdan daha zor bir hal alabilir.Hayal gücü gerektirir arkadaşlar.

2-) Malzemeler
Bu kısımda önemlidir.Tasarım kalitesinin %40 %50 lik kısmı malzeme kalitesinden geçer.
Kalanıda grafikere bağlıdır.Öncelikle Brush Texture kavramlarının ne olduğunu iyice kavramanızı öneririm.
Font konusunda biraz üşengeçlik hakkınız mevcut.Bir font paketi indirip hoşunuza gidenleri seçip kullanabilirsiniz.
Ancak png, brush, texture gibi konularda kendiniz seçmenizi öneririm.
Hatta boş vakitlerinizde png arşivleri yapabilirsiniz.Malzemeleride hallettiğimizi varsayıyorum diğer bölüme geçelim.

3-) Arayüz
Kullanacağınız programın arayüzünü çözün.Neyin ne işe yaradığı vs. Burası pek bir önem taşımıyor gibi gözüksede
bir öneme sahiptir.

4-) Eğitim Videoları-Yazıları
Öğrenmekten sıkılmayın.Her zaman bilgiye aç olun.Eğitim kaynağı olarak gerek forumdan gerek youtubedan
onlarca eğitim videosu-yazısı bulabilirsiniz.Her zaman yeni teknikler öğrenin, deneyin.

5-) Orjinal Olun
Gerekirse kötü yapın ama orjinal olun arkadaşlar.Kendi tekniklerinizi üretin.Hep aynı tarzda tasarımlar yapmayın.
Yanlız başkalarının tasarımlarına bakmayın demiyorum.Gelişim sürecinde buda epey yarar sağlamaktadır.
Başkalarının tasarımlarına bakın beğendiğiniz kısımları uygulamaya çalışın.
Zaten bu işte biraz ilerledikten sonra inceleyici bir kişiliğe sahip olacaksınız.Bir tasarım gördükten sonra,
"pattern kullanmış" "flu efekti vermiş" gibi düşüneceksiniz.

6-) Pes Etmeyin
Sıkılsanızda pes etmeyin arkadaşlar.Yeni teknikler deneyin, öğrenin pes ederseniz kaybedersiniz.
"Zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.