Neler yeni
20TL'den başlayan fiyatlarla kendi bütçenize göre reklam verin.  DETAYLAR
Webien.Net: Webmaster Forumu

Bilgi paylaşım, Tanıtım ve E-Ticaret İçin şimdi aramıza katılın...

Google ile resim optimizasyonu

deserto

İlaydam
Genel Mod
Developer
Katılım
23 Eyl 2019
Mesajlar
30
Tepkime puanı
8
Konum
Çorum
Site
www.megaimg.netGoogle’da resim optimizasyonu basit bir işlemdir, ancak aynı zamanda, iyi sonuçların alınabilmesi için vazgeçilmez bir cihaz kümesidir.

Bir web sayfasının kodunu optimize ettiğinizde, her bir öğeyi gereğinden fazla abartmadan doğal olarak yönetirsiniz; böylece, arama motoru mükemmel bir şekilde ya da Google, sitenizi ağırlar ve arama sonuçları sayfalarını daha kolay bir şekilde sürmenize olanak tanır .ALT Etiketi

Bunu zaten duymuşsunuzdur, herkes nasıl kullanılacağını çözmemiş olsa da, bir web sayfasını hiç kaçırmamanız gereken belirli bir HTML özelliğidir.

Alt etiketi, seçtiğiniz anahtar kelimeyi içermelidir, ancak aynı zamanda, belirli bir sayfadaki içeriğin ne olduğu ile herhangi bir zorlama olmadan aşırı doğallıkta mantıklı bir bağlantı olması önemlidir.

Bu özelliğin avantajından yararlanarak, özellikle fiili optimizasyonda birçok avantaj vardır, bu nedenle bu öğeye hak ettiği tüm önemi verin.

Diğer bir özellik de, kör sesin belirli web sayfalarına erişmesini, ses okuyucular tarafından yürütülen belirli bir çalışma yoluyla sürekli olarak "Google Görseller" tarafından kullanılmasıdır.

Başlık ve Açıklama

Google’da resim optimize etmekten bahsedersek, işte diğer kilit unsurlar. Sadece Başlık etiketi ile tanımlanan başlık en iyi şekilde kullanılmalıdır. Yapılacak ilk şey, makalenin anahtar kelimesine uyarlamak, hemen önemsiz bir "IMG_200" gibi tamamen görünmeyecek geçici başlığın yerini almaktır.

Boşluklara dikkat

Görüntülerin başlıkları her zaman bu temel kuralları göz önünde bulundurarak, örneğin kelimeleri asla bir alt çizgi ya da boşlukla ayırmamak gibi büyük bir dikkatle ele alınmalıdır.

Bir sayfanın URL’sinin atanması için geçerli olan aynı prensiptir, bu yüzden çok dikkatli olun. Her zaman normal bir çizgi tercih edin, böylece sorun yaşamayacaksınız.

Örnek: fotoğrafımızın "Google’da Resim optimizasyonu" olarak adlandırılmasını istiyorsak, doğru yolumuz, bir kelime ile diğeri arasına normal çizgiler eklenmesi, bu nedenle nihai sonuç: "Google’da-Resim-optimizasyonu". dur.

Ağır resimlerden kaçının

Hepimiz biliyoruz ki, orijinal ve yüksek çözünürlüklü görüntüler eklemek, web sitemizdeki belirli bir makale veya sayfaya daha fazla güzellik vermek anlamına gelir, ancak ağırlıklarına göre bayt cinsinden ağırlık vermemiz gerekir, çünkü çok ağır bir görüntü otomatik olarak hızı düşürür ve sayfamızın hızlı yüklenmesini engeller.

Google, fazla megabytlı resimleri kabul etmiyor. Sıkıştırılmış görüntüleri iyi çözünürlükte, hafif ve web için ideal şekilde ekleyin.

Resim boyutu

WordPress gibi bir CMS kullanıyorsanız, yüksekliğini (genişliğini) ve genişliğini (genişliğini) belirterek her resimlerinizin boyutunu belirten sistemin kendisidir. Başka platformlar kullanıyorsanız, her bir resimin yüksekliğini ve genişliğini manuel olarak girmeyi unutmayın.
 

webien

Yönetici
Genel Mod
Katılım
29 Kas 2018
Mesajlar
434
Tepkime puanı
20
Faydalı bilgi özellikle seo konusunda alt etiketleri çok önemli. Bu çok unutuluyor.
 
Üst