Film siteleri hakkında

Probably

Kullanıcı
Katılım
25 Ocak 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Konum
fransa
Selamlar,
Film/dizi siteleri hakkında birkaç sorum var. Çünkü ben de bu işi yapmak istiyorum. Yurtdışında yaşıyorum ve anonim kimliğim var.
Sorularımı sıralamak istiyorum.
1. Film/dizi siteleri telif şikayeti alan içeriği neden hemen kaldırıyor? Offshore hosting almışsın, kimliğin gizli, (örnek)filmizle1 filimizle2... Gibi onlarca alan adı almışsın, biri kapatılsa bile diğerine geçebilirsin, neden korkuyorlar tam olarak?

2. Ben bu işi para kazanmak için değil, film sitesi sahibi olmak için yapıyorum. Reklam almak istemiyorum. Bu yüzden fazla da emek sarf edecek vaktim yok. Akıllı bi yazılım mümkün mü? Editöre ihtiyaç duymadan film yükleme, bozuk linki düzeltme vs gibi işlemleri kendi kendine yapabilecek bi yazılım üretmek mümkün mü?

3. Diyelim Afilm sitesinden bot ile içerik çekiyorum. O site, gelen trafik yoğunluğundan, benim çektiğimi anlayamaz mı? Böylece benim botumu banlayamaz mı?

4. Bu sitelerde ya film ya da dizi var. Her ikisinin de bulunduğu çok nadir siteler var. Neden bu işi yapanlar ikisini birden barındırmıyor sitesinde?
 

Zeki

WAdmin
Katılım
18 Ocak 2019
Mesajlar
481
Tepkime puanı
51
(örnek)filmizle1 filimizle2... Gibi onlarca alan adı almışsın, biri kapatılsa bile diğerine geçebilirsin, neden korkuyorlar tam olarak?
Bu soruya şöyle cevap vereyim film sitelerinin kazancı reklam adsense ve benzeri platformlarda reklam alamadıkları için genelde bahis reklamları alırlar şimdi şöyle düşün ne kadar çok domaine sahip olurlarsa okadar fazla kazanırlar. Ve google aramalaŕındakı payı daha çok olur.

Diğer konu sen nekadar wois bilgini ip ni sunucunu gizlesende mahkeme siteni bi şekilde kapatır sadece vpn ile yada dnsleri değiştirerek girebilirler. Buda üye kaybı yaratır. O yuzden telif hakkı bildirimlerini bu yüzden önemsiyorlar.
 

Probably

Kullanıcı
Katılım
25 Ocak 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Konum
fransa
Hocam buraya kadar eyvallah saolun peki botla içerik çektiğim site içerik çektiğimi anlarmı?
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör

Yeni WBN Tasarımları

Üst