En İyi Yüksek Çözünürlüklü Stok Fotoğraf Siteleri | Webien.Net: Webmaster Forumu

En İyi Yüksek Çözünürlüklü Stok Fotoğraf Siteleri (1 Kişi içerde)

Şu anda okunan
En İyi Yüksek Çözünürlüklü Stok Fotoğraf Siteleri (1 Kişi içerde)

webien  

Wadmin
Adı
Soyadı
Katılım
29 Kasım 2018
Konum
#
 /
Yaş
38
Konular
272
Mesajlar
598
Beğeniler
203
 /
WBN+
183
 Ticaret - 0%    
0   0   0
  
Site
webien.net
Detay  
Adı
Soyadı
Katılım
29 Kasım 2018
Mesajlar
598
Beğeniler
203
WBN+
183
Yaş
38
Konum
#
Site
webien.net
 Ticaret - 0%
0   0   0
 Ticaret - 0%
  • Konuyu başlatan
  • Admin
  • #1
Fotoğraf Siteleri


En iyi Fotoğraf Siteleri | 21 Ücretsiz Yüksek Çözünürlüklü Stok Fotoğraf Sitesi

Fotoğraf ve fotoğrafçılık her zaman tasarımın en büyük parçalarından biri olmuştur. Tasarımın her alanında fotoğraflar yapılan işin değerini artıran, etkisini en üst düzeye çıkarmaya yarayan ve akılda kalmasını sağlayan en önemli araçlardandır. Grafik tasarım olsun , web tasarım olsun, reklamcılık olsun özellikle internetin her bir noktasında fotoğraflar dahil olduğu her konunun en öne çıkan özelliklerinden olmayı başarıyor. Bizler de bir web tasarımcı , seo uzmanı , reklamcı veya internet üzerinde herhangi bir işle uğraşanlar olarak hemen hemen her gün bir projemizde yüksek çözünürlüklü fotoğraflar kullanma ihtiyacı duyuyoruz. İşte bu noktada ücretsiz fotoğraf siteleri aramaya başlıyoruz. Bugün sizlere projelerinizde kullanabileceğiniz ve lisans sorunu olmayan en iyi 21 ücretsiz stok fotoğraf sitesi ( free stock photos )paylaşacağım. Bana sonra teşekkür edersiniz.
Stok fotoğrafçılık, eski katalog fotoğrafçılığının günümüz teknolojisine uyarlanmış hali. Katalog fotoğrafçılığı derken katalog tasarımı olarak değil de eski usül katalog stok fotoğrafçılığını kastediyorum. Yani eskiden bir projede veya bir basılı materyalde belirli konudan bir görsel kullanılacağı zaman fotoğrafçılara gidilirdi fotoğrafçıların katalogları olurdu o kataloglarda projeye uygun fotoğraf varsa fotoğrafçıya güzel bir meblağ ödenerek satın alınırdı. Ancak artık bu sistem kalktı, özellikle kurumsal firmalar fotoğraf başına cüzi miktarlar ödeyerek stok fotoğraf sitelerinden telif hakkı olmayan stok fotoğraflar satın alabiliyorlar. Diğer yandan da günümüz fotoğrafçıları bu fotoğraf siteleri aracılığı ile stok fotoğraf satarak para kazanabiliyor.
Stok fotoğraf sitelerinin ücretli olanları olduğu gibi ( Depositphotos, shutterstock vb.) ücretsiz olanları da var. Peki ücretsiz kaliteli fotoğraf siteleri hangi amaca hizmet ediyor ? Fotoğrafçılar neden para ile satabilecekleri fotoğrafları para kazanmadan üstüne üstlük yüksek çözünürlüklü fotoğraflar olarak ücretsiz fotoğraf sitelerine yüklüyorlar ? Niye yüklemesinler, insanlık öldü mü diyebilirsiniz, bu da bir bakış açısı tabi. Bir kısmı portfolyo tutmak için, bir kısmı da isim yapmak için yüklüyor. Bu tarz yabancı sitelerde bağış imkanı da olduğundan ve ülkemizin aksine yurtdışında bağış kültürü gelişmiş olduğundan aslında ücretsiz de dağıtılsa fotoğrafçılar ücretsiz stok fotoğraf sitelerine yükledikleri fotoğraflardan para kazanabiliyorlar.
Siteleri tanıtmadan önce telif hakları konusunda bir hatırlatma yapalım. Bu sitelerin tamamı Creative Commons Public Domain lisansı ile dağıtım yapıyor yani fotoğrafları indirebilir, kopyalayabilir, üzerinde değişiklik yapabilir, iş için hatta para kazanmak için farklı alanlarda izin almadan kullanabilirsiniz.
Ancak yine de fotoğrafları indirirken kendi araştırmanızı yapmanızı da öneririm, çünkü nadir de ola bazı fotoğraflarda kısıtlı kullanım telifi olabilir. Neyse, artık lafı daha uzatmadan sitelerin arasına dalalım.

1 – StockSnap.io Stok Fotoğraf Sitesi
( fotoğraf – alt tag “ücretsiz fotoğraf indir”
StockSnap.io, ücretsiz ve yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflardan çok sayıda seçkin bir içerik yelpazesine sahip. Site üzerinde bulunan gelişmiş arama özelliği mevcut binlerce görüntüye göz atmayı kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra en son eklenenler, en çok bakılanlar, en çok indirilenler gibi detaylı özellikler ile aradığınızı rahatça bulabilmenize olanak veriyor.
Her geçen gün artan fotoğrafçı ve fotoğraf kitlesi ile büyümeye devam eden Stocksnap.io’da ; fotoğraflar telif hakkı olmadan yayınlanmaktadır yani atıf gerekli değildir.

2 – Unsplash Stok Sitesi

ücretsiz stok fotoğraf sitesi


Unsplash bizlere ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflardan oluşan geniş bir koleksiyon sunuyor ve stok görüntüleri için en iyi kaynaklardan biri haline gelmiştir.
Unsplash ekibi, yeni yüklenen ücretsiz stok fotoğrafları elden geçirerek bazılarını ana sayfaya alıyor. Yani anasayfadaki görseller yeniler arasında en iyileri diyebiliriz. . Tüm ücretsiz görseller Unsplash lisansıyla ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

3 – Burst (by Shopify) Fotoğraf İndirme Sitesi

yüksek çözünürlüklü fotoğraf sitesi


Burst, Shopify’a ait, web girişimcileri için ücretsiz stok fotoğrafları sağlayan bir platformdur. Tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 kapsamında lisanslanmıştır ve sizin de gördüğünüz gibi kullanılabilir.
Shopify bu platformu üretirken temel amaç muhtemelen kendi platformunu kullanan kişilerdi ancak sonradan insanlık faydalansın diye ücretsiz olarak açmış olabilirler. Burst içerisinde çok acayip bir çeşitlilik var. Aradığınız hemen hemen herşeyi bulabiliyorsunuz.

4 – Pexels Ücretsiz Fotoğraf Sitesi

ücretsiz fotoğraf siteleri


Pexels benim en çok kullandığım favorilerimden. Tüm stok fotoğraflar tamamen ücretsiz ve çok yüksek çözünürlüklü fotoğraflar bulmak mümkün. 10000×7000 px ( piksel) gibi bir fotoğraf indirmişliğim var. Site içi organizasyon üst düzeyde yani aradığınız herşeyi rahatlıklar eğer mevcutsa bulabiliyorsunuz.

5 – FoodiesFeed Stok Fotoğraflar
yemek yiyecek fotoğraf siteleri


Bilin bakalım FoodiesFeed’de ne var. FoodiesFeed binlerce güzel ücretsiz yemek fotoğraflarını yüksek çözünürlükte sunuyor. Yemek fotoğrafı üzerine niche olan yabancı kaliteli fotoğraf siteleri arasında favorim. Yemek siteleri ve yemek blogcuları için mükemmel bir ücretsiz fotoğraf sitesi.

6 – Gratisography Ücretsiz Resim İndirme Sitesi

ücretsiz resim indir


Gratisography , kişisel ve ticari projelerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunuyor. Yeni harika fotoğraflar haftalık olarak eklenmekte ve telif hakkı kısıtlamaları bulunmamaktadır. Tüm resimler Bells Design’dan Ryan McGuire tarafından çekilerek siteye yüklenmektedir. Ücretsiz resim indirseçeneği ile kolay bir şekilde bilgisayarınıza resimleri kaydedebilirsiniz.


7 – Negative Space Ücretsiz Görsel İndirme Sitesi

çözünürlüğü yüksek fotoğraflar


Çözünürlüğü yüksek fotoğraflar sunan ücretsiz görsel sitelerine devam ederken şimdiki durağımız Negative Space. Burada siteye Creative Commons CC0 kapsamında her hafta 20 yeni fotoğraf ekleniyor. Fotoğraflar aranabilir ve kategorilere, kopyalama alanlarına ve renklere göre sıralanabilir.

8 – Freestocks.org Stok Foto Sitesi

ücretsiz görsel


Ücretsiz görsel arayışlarına devam ederken denk geldiğim bir diğer site Freestocks.org . Bu sitede de Creative Commons CC0 kapsamında yayınlanan geniş bir yelpazede yüksek kaliteli fotoğraflar sunmaktadır.

9 – Picography Hazır Fotoğraf Sitesi

ücretsiz hazır fotoğraflar


Picography, Dave Meier ve diğer çeşitli fotoğrafçılar tarafından siteye yüklenen güzel ücretsiz hazır fotoğraflariçeriyor. Tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 altında yayımlanır.

10 – MMT STock Kaliteli Fotoğraf Sitesi

kaliteli fotoğraf siteleri


MMT Stock, Jeffrey Betts tarafından sağlanan yüksek çözünürlüklü fotoğrafların toplandığı bir nevi kişisel sitedir.. Jeffrey, bilgisayarları ve çalışma alanlarının fotoğraflarını, çiçekleri ve doğayı paylaşmayı seven bir arkadaşımız. Çektiği fotoğrafları insanlığın faydasına sunmuş. Bir nevi kişisel yüksek çözünürlüklü fotoğraf arşivi . Tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 altında yayımlanır. MMT Stock gönül rahatlığıyla fotoğraf indirebileceğiniz kaliteli fotoğraf siteleri arasında yer almaktadır.

11 – SkitterPhoto Stok Fotoğraf Sitesi

en iyi fotoğraf siteleri


SkitterPhoto, çok çeşitli ücretsiz stok fotoğraflar sunar ve Creative Commons CC0 kapsamında piyasaya sürülür. Tüm resimler orijinaldir ve Skitterphoto’nun sahipleri tarafından yaratılmıştır. En iyi fotoğraf siteleriarasında ilk 10’da olmasa da paylaşılan görsellerin tamamı oldukça kalitelidir ve en az 1 projenizde işinize yarayabilir.

12 – Life of Pix Fotoğraf Arşivi

yüksek çözünürlüklü fotoğraf arşivi


Yüksek çözünürlüklü fotoğraf arşivi arıyorsanız Life of Pix işinize yarayacak siteler arasında. Life of Pix, LEEROY reklam ajansı tarafından telif hakkı kısıtlamaları olmaksızın ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflarsunan bir kaynaktır. Yeni resimler haftalık olarak eklenir.

13 – Little Visuals Kaliteli Fotoğraf Sitesi

kaliteli fotoğraf


Kaliteli ücretsiz fotoğraf siteleri arasındaki bu sitenin hikayesi biraz üzücü. Sitenin sahibi ve fotoğrafçı Nic isimli arkadaş 2013 yılında aniden vefat ediyor. Vefat edene kadar haftalık fotoğraflar çekip siteye yükleyen Nic güzel bir arşiv oluşturmuş. Nic’in ailesi de onun anısına siteyi açık tutmaya devam ediyor. Tüm görseller telif haksız. Kaliteli fotoğraf indirebileceğiniz güzel bir adres.

14 – Death to Stock Photos Fotoğraf İndirme Sitesi

fotoğraf indirme sitesi


Bu fotoğraf indirme sitesi adından da belli olacağı üzere ücretli stok fotoğraf sitelerine savaş açmış görünüyor. Her ay belirli bir kategorideki 10 fotoğraf içeren bir fotoğraf paketi, email adresinize gönderiyorlar. Sitenin amacı, mockuplarda, bloglarda veya sosyal medyada kullanabileceğiniz çeşitli kaliteli fotoğraf seçenekleri sunmak.

15 – Picjumbo Ücretsiz Resim Sitesi

ücretsiz resim


Picjumbo, ticari ve kişisel eserleriniz kullanabileceğiniz için tamamen ücretsiz resim indirme sitesi . Yeni fotoğraflar günlük olarak soyut, moda, doğa, teknoloji ve daha pek çok kategoriden çok çeşitli kategorilerden eklenir.

16 – IM Free Stok Foto Sitesi
stok fotoğraf sitesi


Ücretsiz resim dağıtılan sitelerden derlenen fotoğrafların paylaşıldığı stok fotoğraf sitesi olan IM Free’den fotoğraf indirirken telif hakkı konusuna dikkat etmeniz gerekebilir.

17 – New Old Stock Görsel İndirme Sitesi
ücretsiz fotoğraf indirme


Herhangi telif hakkı bulunmayan Vintage stok fotoğraflar paylaşan bir fotoğraf indirme sitesidir.

18 – Pixabay Resim İndirme Sitesi

ücretsiz stok fotoğraflar


Pixabay, ücretsiz stok fotoğraflar, vektörler ve sanat illüstrasyonları geniş bir koleksiyon sunar. Tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 altında yayımlanır.

19 – Jay Mantri Ücretsiz Stok Fotoğraflar

telif haksız ücretsiz stok fotoğraflar


Her gün 7 adet ücretsiz fotoğraf yayınlayan sitede her günün teması farklı oluyor ve tamamen telif haksız ücretsiz stok fotoğraflar.

20 – Kaboom Pics Yüksek Kaliteli Fotolar

yüksek kaliteli ücretsiz stok fotoğraf


Kaboom Pics, soyut, şehir / mimari, moda, yemek, manzara ve daha birçok yüksek kaliteli ücretsiz stok fotoğraf çeşitliliği sunmaktadır. Fotoğraflar ticari amaçlı kullanılabilir, ancak satılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

21 – Epicantus Orijinal Stok Fotoğraf
ücretsiz orijinal stok fotoğraf


Epicantus, Daria isimli fotoğrafçı tarafından dağıtılan ücretsiz orijinal stok fotoğraf sitesidir. Bu yüksek çözünürlüklü fotoğrafları açılış sayfalarınız, blog yayınlarınız ve tasarımlarınız için kullanabilirsiniz. Tüm fotoğraflar CC0 yaratıcı ortak kullanımları kapsamında yayınlanmaktadır.
Sonuç olarak en iyi ücretsiz fotoğraf siteleri yazımın sonuna geldik. Gördüğünüz gibi benim araştırmalarım sonucunda hem ücretsiz hem de harika fotoğraflar paylaşılan onlarca stok fotoğraf indirme sitesi mevcut. Artık eskisi gibi iğrenç stok fotoğraflara veya çok pahalı sistemlere mecbur değilir. Teknolojinin gelişmesinin insanların birbirlerine faydalı olma isteklerinin bir sonucu. Bu sayede web tasarımcı , grafik tasarımcı , blog sahibi, webmaster, dijital pazarlamacı, google seo uzmanı iseniz, kısaca internette içerisinde tasarım geçen en ufak bir işle uğraşan herkes için büyük ve bulunulmaz bir nimet.
 

Bu konuya kimler baktı (Toplam: 1) Detayları gör

Tips
İpucu
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
T İyi Derecede Codeigniter 3 Bilen Varmı ? Sorum Var 0
Zeki Ücretsiz Icon İndirebileceğiniz En İyi Siteler Grafik Tasarım 0
Zeki En İyi Ücretsiz ve Profesyonel Online Logo Yapma Araçları Grafik Tasarım 0
G Kayserinin En İyi Temizlik Firması Web Site Tanıtım 0
greyfon Satış C2C ? Çok Satıcılı E-Ticaret Scripti ? En İyi Teknoloji ? Ücretli Script Satışı 3
Nasilbe İyi Makale Bloğu Web Site Tanıtım 3
Zeki En İyi 18 Magento Teması 2021 Magento 0
EVScreativ EVScreativ Web Sitesi Hizmetleri En İyi Hizmet ?? | Satış Paketleri ?? | Opsiyonel Paketler ?? | Telafili Paketler ?? Sosyal Medya Danışmanlığı 1
EVScreativ Satış EVScreativ Facebook Hizmetleri En İyi Hizmet ?? | Sosyal Paketler ?? | Garantili Paketler ?? | Opsiyonel Paketler ?? | Telafili Paketler ?? Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ Satış EVScreativ İnstagram Hizmetleri En İyi Hizmet ?? | Sosyal Paketler ?? | Garantili Paketler ?? | Opsiyonel Paketler ?? | Telafili Paketler ?? Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ Twitter Hizmetleri En İyi Hizmet ?? | Sosyal Paketler ?? | Garantili Paketler ?? | Opsiyonel Paketler ?? | Telafili Paketler ?? Takipçi Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ YouTube Hizmetleri En İyi Hizmet ?? | Sosyal Paketler ?? | Garantili Paketler ?? | Opsiyonel Paketler ?? | Telafili Paketler ?? Abone Alım & Satım 0
EVScreativ Satış EVScreativ TikTok Hizmetleri En İyi Hizmet ?? | Sosyal Paketler ?? | Garantili Paketler ?? | Opsiyonel Paketler ?? | Telafili Paketler ?? Hesap Alım & Satım 0
EVScreativ EVScreativ Twitch Hizmetleri En İyi Hizmet ?? | Sosyal Paketler ?? | Garantili Paketler ?? | Opsiyonel Paketler ?? | Telafili Paketler ?? Takipçi Alım & Satım 0
A Eniyises - Artık En Kaliteli Ürünler, En İyi Ses'te Web Site Tanıtım 1
ferdi Ücretsiz En İyi 10 WorPress Teması Wordpress Temaları 0
O Satış Tekno-Smm.Com ♛ ⚡★⚡Türkiye’nin En İyi Yeni Açılan Smm Paneli⚡★Takipçi⚡★Beğeni⚡★Yorum⚡★İzleme⚡★⚡ Hesap Alım & Satım 0
Soner En İyi Pinng Siteleri (Ücretsiz) Yeni Başlayanlar 0
tuncayalp Wordpress Siteniz İçin En İyi Duyuru Eklentileri WordPress 1
Zeki İyi, Kötü, Çirkin Filmi Bilmedikleriniz TV, Sinema ve Dizi Yorumları 0
SenatorWebien En İyi Arabada Dinlenecek Yabancı Şarkılar! Müzik Haberleri 2
TeknoWebien Kendinizi İyi Tanıtın. (İletişim) Kişisel Gelişim 3
ferdi Bedava Hosting Veren En İyi 10 Şirket Hosting Genel 11
Soner En İyi Ekranlı Telefon Seçilen OnePlus 8 Pro Akıllı Telefonlar & Tablet 0
Zeki Ücretsiz Ses Efektleri İndirebileceğiniz En İyi Siteler Hazır Ses Efektleri 0
Soner Aamir Khan'in En İyi Filmleri TV, Sinema ve Dizi Yorumları 0
Soner Wordpress En İyi Seo Eklentileri WordPress 2
Soner Asgari Ücret İle Alınabilecek En İyi Telefonlar Telefon Önerileri 0
ferdi En İyi 100 Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi (2020 Güncel) Backlink 0
farukwp Bilgisayarsız Root Atmak İçin En İyi 11 Android Uygulaması Off-Topic 1
Soner En İyi Bloglar Yeni Başlayanlar 0
tahaaysan Smm Panel - Sosyal Medya Paneli - En İyi Smm Panel - SmmPanelcim Firma Dizinleri 0
Redmi Udemy En İyi Ücretsiz Online Java Kursları ve Eğitimleri Yeni Başlayanlar 0
wmgerecleri En İyi 3 Tarayıcı Off-Topic 4
tuncayalp En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları (Android & İos) Uygulama Tanıtımı 1
jdsezer Sevgiliye Uzun İyi Geceler Mesajları WBNGeyik 0
tuncayalp 2020 Yılında Sahip Olmanız Gereken En İyi 10 Android Mobil Uygulama Uygulama Tanıtımı 0
Redmi En İyi İnstagram Takipçi Paneli Yenilerden Ücretsiz Scriptler 38
Zeki Programlamada En İyi 10 Yazı Tipi Grafik Arşivi 0
Zeki İyi Bir Veri Tabanı Nasıl Olmalı? 10 Maddede Sıralayalım Veritabanları 0
Zeki İyi Bir CSS Kodu Yazmak İçin 8 İpucu HTML - CSS - XML 0
Zeki Ücretsiz En İyi MyBB Temaları MyBB 0
N Vaynat: İyi Bir Gelecek Web Site Tanıtım 0
N İyi Beslenme – Sağlıklı beslenme ve Diyet listeleri Web Site Tanıtım 0
webien İyi bir seo çalışması nasıl yapılır? SEO İpuçları 0
webien İyi Bir Meta Açıklama Nasıl Oluşturulur? Ahrefs 0
webien İyi bir web site nasıl olur? İşte öneriler. Ahrefs 2
Zeki İyi bir web site için yapılması gerekenler HTML - CSS - XML 0
webien 2019 En İyi Domain (Alan Adı) Kayıt Firmaları Webmaster Genel 0
Zeki 2019 En İyi Domain (Alan Adı) Kayıt Firmaları Webmaster Genel 1

Benzer konular

Üst