Neler yeni

E-Spor Nasıl Ortaya Çıktı?

wbn

Ad
Soyad
Katılım
25 Mart 2019
Konum
yalova
Konular
10
Mesajlar
10
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
ESpor Hakkında Her ŞeyESpor'un rekabetçi oyun dünyasını tanımladığını söyleyebiliriz. Elektronik oyunların kısa adı olarak geçen ESpor, farklı liglerden veya takımlardan gelen oyuncuların birbiri ile yarışmasıdır. Fortnite, League of Legends, Counter Strike, Call of Duty, Overwatch, Madden NFL gibi oyunlar oynanmaktadır. Bu oyuncular dünyadaki milyonlarca hayranları tarafından izleniyor, canlı etkinliklere katılıyor. Twitch gibi sitelerden izleyiciler, en sevdikleri oyuncuları yarıştıkları esnada izleyebiliyorlar.

180827133151-03-esports-overwatch-league-exlarge-169-440169a0-b9ba-4a24-81a7-6a2085f4891a.jpg


ESporlar bir çok kişi tarafından izleniyor. Bilgisayar oyun araştırma şirketi Newzoo'ya göre İngiltere'de Oyuncular 2016 yılında bilgisayar oyunları için yaklaşık 3.3 milyar £ harcadılar ve yaptıkları başka bir araştırmaya göre dünya çapında 380 milyon insan bu yıl ESporları izleyecek. Bunların arasında 165 milyon ESpor meraklısı bulunmaktadır. Bu meraklıların büyük bir kısmı Kuzey Amerika, Çin ve Güney Kore'den. Turnuvalar ve diğer etkinlikler, en geleneksel profesyonel spor turnuvalarına rakip olacak kadar izleyici kitlesi çekebilir. 2017 League of Legends Dünya Şampiyonası 80 milyondan fazla izleyiciyi çekti ve bu sayede şimdiye kadarki en popüler ESpor yarışmalarından biri oldu. Temmuz ayında ESPN ve Disney XD, Overwatch ligini yayınlamak için uzun süreli bir anlaşma sağladıklarını duyurdular. Newzoo'da yapılan araştırmaya göre, 2017 yılında 588 Espor etkinliği düzenlendi.

4919985-0f602a20-c779-4cd3-9bdb-dbe33bfebded.jpg


NFL veya NBA gibi geleneksel spor ligleri tarzında hayal etmek zor olsa da, ESporlar en az onlar kadar benzer işliyor. Hatta Nisan ayında, NBA basketbol temalı NBA 2k oyun serisinin etrafında toplanan yeni ESpor liginin lansmanı için bir taslak hazırladı. Taslak sırasında 102 profesyonel ESpor oyuncusu seçildi. Bazı insanlar sporun fiziksel olarak daha aktif olmayı içermesi gerektiğini düşünüyor. Ancak diğerleri, tenis ya da futbol gibi fiziksel olarak atletik olmasa bile, kendilerini bu alanda başarılı buluyor. İşiniz için bilgisayar oyunları oynamak, bir rüyanın gerçekleşmesi gibi gelebilir ama ESpor oyuncuları çok fazla sıkı çalışmaya ve eğitime katlanmak zorunda. Bazı oyuncular son derece hızlı refleksleri ve tepkileri olduğundan emin olmak için günde 14 saate kadar eğitime tabi tutulabiliyorlar.

92123983035525802-1-9434a647-e356-40bb-a745-b3a1e9b2fbd8.jpg


Premier League futbol takımları gibi "geleneksel" spor kulüpleri, ESpor oyuncularını yarışmalarda temsil etmek için satın almaya başlıyor. 2016'nın başlarında ESpor, FIFA'nın futbol için yaptığı gibi spordan sorumlu olmak üzere Dünya ESpor Derneği olarak adlandırılan resmi bir organizasyon yapacağını açıkladı.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.