Domain Ve Hosting Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz. | Webien.Net: Webmaster Forumu

Domain Ve Hosting Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Şu anda okunan
Domain Ve Hosting Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Konular
19
WBN Puanı
3
 Ticaret: - 0%    
0   0   0
Detay  
WBN Puanı
3
0   0   0
Hazırlanan web sitelerinin bir alana ihtiyacı vardır. Web siteleriniz için ayrılan alana hosting adı verilir. Tasarlanan web sitelerinin internet üzerinde bir sayfaya dönüşebilmesi bilgisayarlardan daha güçlü makineler tarafından gerçekleştirilir. Bir web sitesinin hosting dışında domaine de ihtiyacı vardır. alan adı anlamına gelmektedir. Web sitelerine erişebilmek için kullanılan IP adresine domain denilmektedir. Hosting ve domain hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlar; hız, mb ve desteklenen programlar şeklindedir.

Hosting ve Domain Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hız
Web sitenizin yüklenme hızı, sitenize erişmeye çalışan kullanıcının internet hızı ve hosting hizmetinizin hızı ile alakalıdır. Web sitelerinin yavaş yüklenmesi kullanıcıların siteden çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple hosting hizmeti alırken hizmet sağlayıcının size sunduğu hız çok önemli bir detaydır.

Web siteniz için ayrılmış olan alan (MB)
Hosting hizmetinizi, web sitenizin boyutu, tasarımı ve mail trafiğinizin yoğunluğuna uygun bir alan seçerek almanız faydalı olacaktır. İçeriği yüksek bir site için verilecek alan az olursa site ile ilgili bazı sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple web siteniz için doğru boyutta alan seçimi oldukça önemlidir.

Hostingin desteklediği programlar
Son zamanlarda internet siteleri tanıtım faaliyeti gibi klasik kullanımların yanında iş/işçi bulma ve alışveriş gibi pek çok şekilde kullanılmaktadır. Söz konusu kullanımların işlevselliği için çeşitli formlar asp, php ve asp.net gibi programlama dilleri kullanılarak oluşturulmaktadır. Daha iyi bir performans, istikrarlı ve güvenilir sonuçlar almak için ise kullanılan programlama dili ile en iyi çalışacak sisteminin seçilmesi oldukça önemlidir.

Kolay Okunabilir Uzantı
Bir domain hizmeti alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta domainin kolay okunabilir olması ve firmanız ile ilgili bilgiler içermesidir.

Hosting ve Domain Desteğiniz LimonHost’tan!
LimonHost olarak müşterilerimizin ihtiyaçları dahilinde web sitesi, hosting, domain ve sunucu hizmetleri sunmaktayız. Farklı ihtiyaçlar için çeşitlendirdiğimiz paketlerimiz bulunmaktadır. Bu paketlerden en fazla talep gören ‘Kurumsal Paket’ olarak adlandırdığımız pakettir. Bu paket dahilinde 5 adet web sitesi, limitsiz depolama 5MySQL veri tabanı, limitsiz e-posta hesabı, limitsiz trafik, ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz .com ve .net domain hizmetleri bulunmaktadır. Bu pakete ödenmesi gereken ücret ise sadece 50.70 $’dır. Eğer bu paket ihtiyaçlarınızdan fazlasını barındırıyorsa temel paket ya da başlangıç paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Tips
İpucu
Benzer konular
Başlatan Başlık Forum Cevaplar Tarih
O Hosting ve Domain Nedir Hosting Genel 0
wmgerecleri Satış Özhost vds hosting reseller domain hizmetleri Hosting Alışverişi 5
erkanboz032 Herkese Ücretsiz Domain, Hosting (Sana Bile) 😉 Domain Genel 0
wmgerecleri Özhost | hosting | vds | domain | web tasarım | grafiker hizmetleri Hosting Genel 4
B WordPress Hostinza v1.8.5 – WordPress Hosting Domain Teması İndir Ücretsiz Scriptler 1
wmabi Özel Çekiliş Kazananlara 50 tl lik netflix, domain ve hosting Çekilişler & Yarışmalar 1
Geunes.Int İstek Hosting ve Domain satış otomasyonu (Script) Script İstek 4
B Simple Hosting Domain Satış Scripti Ücretsiz Scriptler 0
ferdi Ücretsiz Domain & Hosting Takip Scripti Ücretsiz Scriptler 26
webien Domain & Hosting Takip Scripti Ücretsiz Scriptler 0
NadirHosting NadirHosting.com / 2018 Temmuz Ayı Başlangıç / Domain-Hosting-Vps-Vds-Oyun Sunucuları Hosting Alışverişi 0
O Kendi Adıma Domain ve Hosting Almak Neden Önemlidir ? Web Site Tanıtım 0
G Satış TR Adsense Domain Onaylı [NET] Adsense Hesap Satışı 0
By_C4 Satış Sohbet Sitesi Harika Jenerik Domain Web Site Alım & Satım 0
M 3 Harften Oluşan Domain Arıyorum Domain Arıyorum 2
wmgerecleri Alış 2.nci el değiştirilebilir domain vbullettin lisans aranıyor Hesap & Lisans Satışı 5
wmgerecleri yeni domain için nasıl bir proje geliştirmeliyim? Off-Topic 4
designeratakan Domain Satan Herkesin Önemle Dikkatine...! Domain Genel 0
KingAbdullah http://domainsor.org/ Domain Satan Birisi Varsa Onun Linkini Eklemek İstiyorum Free Domain Genel 1
Geunes.Int Çekiliş Pinzone.Tech | Tech Uzantılı - Domain Hediyeli Çekilişimiz Çekilişler & Yarışmalar 2
Geunes.Int Çekiliş Sys Clouding | COM Keyword - Domain Hediyeli Çekilişimiz Çekilişler & Yarışmalar 1
Redmi Ücretsiz Domain Satış Şablonu Domain Genel 0
B Instant Domain Search Script v1.0 Ücretsiz Scriptler 0
phpEcho Satış [ .Com ] [ .Net ] Domain Hizmeti [ 15 TL / Yıllık ] Domain Satışı 6
ferdi Açık Kaynak Domain Takip ve İş Takibi Scripti Ücretsiz Scriptler 3
Y Domain forum sitesi açtık Web Site Tanıtım 3
I Muhteşem Dijital Domain-Site-Apps Satış Scripti Platin Üye Paylaşımları 16
EmreKarakaya Domkap - En Ucuz Domain Fiyatları Yeni Özellikleri İle Yayında Domain Genel 5
Geunes.Int Satış Domain Portföyüm Teklif Usulü & Hemen Al Domainler 3
ferdi Website ve Domain Satış Scripti Platin Üye Paylaşımları 7
Geunes.Int Domain Açık Arttırma Kategorisi Kuralları ve Zorunlu Şablon Açık Arttırma ile Domain Satışı 0
tuncayalp Ücretsiz Domain Teklif Takip Scripti Ücretsiz Scriptler 2
Zeki Gelişmiş Domain Teklif Takip Scripti (Ücretsiz) Platin Üye Paylaşımları 17
Geunes.Int Domain Patronundan Satış Tavsiyesi Domain Haberleri 0
Geunes.Int Boşta olan güze bir domain Boştaki Domainler 1
Geunes.Int Hostingcileri İlgilendirecek Domain • Yer Sağlayıcı Domainleri Boşta Boştaki Domainler 0
Geunes.Int Şehirler ile ilgili boşta .Com domain arşivi Boştaki Domainler 0
Bilim Bir Yudum Kahve - Satılık domain! Düşecek Domainler 2
M Satış Domain Kayıt Ve Transfer Sadece 30 TL Domain Satışı 1
must4f4topal Satış Domain Kayıt ve Transfer - 25 TL Domain Satışı 14
Geunes.Int Yeni domain uzantıları geldikçe marka isminizi kötü amaçlı kişilere kaptırmayın! Domain Haberleri 0
Redmi (Ücretsiz) Gelişmiş Domain Teklif Takip Scripti Multi Dil, Telegram, E-Posta Bildirim Ücretsiz Scriptler 3
Bilim Satış [sahaf.shop] Satılık domain... Domain Satışı 0
Bilim Çekiliş Çekiliş ile 1 kişiye domain hediye! Çekilişler & Yarışmalar 10
Geunes.Int Boşta duruyor keyword domain Boştaki Domainler 0
kralmetin0606 Ücretsiz .com .online .eu .store domain alma Domain Genel 5
S Domain Park Nedir? Domain Park ile Para Kazanma ve Domain Park Nasıl Yapılır? Domain Genel 0
deserto Satış Mükemmel Domain Satılık Fitness Spor Blogu Web Site Alım & Satım 14
EmreKarakaya Domkap - En Ucuz Domain Fiyatları Domain Genel 0
tahaaysan Bildiğiniz Güzel Boşta Domain Varmı Domain Arıyorum 5