ALIŞ Domain Ve Hosting Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

onlinehitfilm

Kullanıcı
Hazırlanan web sitelerinin bir alana ihtiyacı vardır. Web siteleriniz için ayrılan alana hosting adı verilir. Tasarlanan web sitelerinin internet üzerinde bir sayfaya dönüşebilmesi bilgisayarlardan daha güçlü makineler tarafından gerçekleştirilir. Bir web sitesinin hosting dışında domaine de ihtiyacı vardır.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
alan adı anlamına gelmektedir. Web sitelerine erişebilmek için kullanılan IP adresine domain denilmektedir. Hosting ve domain hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlar; hız, mb ve desteklenen programlar şeklindedir.

Hosting ve Domain Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hız
Web sitenizin yüklenme hızı, sitenize erişmeye çalışan kullanıcının internet hızı ve hosting hizmetinizin hızı ile alakalıdır. Web sitelerinin yavaş yüklenmesi kullanıcıların siteden çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple hosting hizmeti alırken hizmet sağlayıcının size sunduğu hız çok önemli bir detaydır.

Web siteniz için ayrılmış olan alan (MB)
Hosting hizmetinizi, web sitenizin boyutu, tasarımı ve mail trafiğinizin yoğunluğuna uygun bir alan seçerek almanız faydalı olacaktır. İçeriği yüksek bir site için verilecek alan az olursa site ile ilgili bazı sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple web siteniz için doğru boyutta alan seçimi oldukça önemlidir.

Hostingin desteklediği programlar
Son zamanlarda internet siteleri tanıtım faaliyeti gibi klasik kullanımların yanında iş/işçi bulma ve alışveriş gibi pek çok şekilde kullanılmaktadır. Söz konusu kullanımların işlevselliği için çeşitli formlar asp, php ve asp.net gibi programlama dilleri kullanılarak oluşturulmaktadır. Daha iyi bir performans, istikrarlı ve güvenilir sonuçlar almak için ise kullanılan programlama dili ile en iyi çalışacak
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
sisteminin seçilmesi oldukça önemlidir.

Kolay Okunabilir Uzantı
Bir domain hizmeti alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta domainin kolay okunabilir olması ve firmanız ile ilgili bilgiler içermesidir.

Hosting ve Domain Desteğiniz LimonHost’tan!
LimonHost olarak müşterilerimizin ihtiyaçları dahilinde web sitesi, hosting, domain ve sunucu hizmetleri sunmaktayız. Farklı ihtiyaçlar için çeşitlendirdiğimiz paketlerimiz bulunmaktadır. Bu paketlerden en fazla talep gören ‘Kurumsal Paket’ olarak adlandırdığımız pakettir. Bu paket dahilinde 5 adet web sitesi, limitsiz depolama 5MySQL veri tabanı, limitsiz e-posta hesabı, limitsiz trafik, ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz .com ve .net domain hizmetleri bulunmaktadır. Bu pakete ödenmesi gereken ücret ise sadece 50.70 $’dır. Eğer bu paket ihtiyaçlarınızdan fazlasını barındırıyorsa temel paket ya da başlangıç paketlerinden yararlanabilirsiniz.
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Üst