Bu Siteler Ahrefs'e Alternatif ve Ücretsiz

Bu alanda resimli text reklam vererek yer alabilirsiniz.
Ad
Soyad
Katılım
29 Kasım 2018
Konum
#
 /
Yaş
40
Konular
263
Mesajlar
453
Beğeniler
214
 /
WBN+
183
Ticaret - 0%
0   0   0
  
iletişim
Meslek
webmaster
Detay  
Meslek
webmaster
Hem kurumsal olması hem de işlevselliği ile dünyanın en önemli sistemlerinden biri olan Ahrefs.com benzeri siteler ya da Ahrefs'e alternatif olabilecek siteleri bulmaya çalıştım. Karşımıza aynı kalitede çok fazla site çıkmıyor.

Günümüzde gittikçe daha fazla web sitesi sahibi kendi SEO'larını uyguluyor. Bir web sitesini Google’da üst sıralara çıkarmak için optimize etmek, bir bilim kadar sanattır ve Ahrefs, site sahiplerinin araştırma ve içeriğe odaklanmasına yardımcı olan güçlü bir araçtır. Bir yarışmacının SEO konusunda ne yaptığını bilmek, güçlü bir avantaj olabilir. Ahrefs ile birlikte verilen araçlar arasında web izleme, sıralama takibi ve rekabetçi analiz sayılabilir. Program ayrıca, anahtar sözcükleri de analiz ederek site sahiplerinin daha iyi değere sahip ancak aynı zamanda iyi bir değere sahip içerik oluşturabilir.

Ahrefs kullanmanın bir avantajı, hepsi bir arada bir SEO aracı olmasıdır. Çok ağır bir fiyat etiketi ile geliyor. Yedi gün boyunca 7 dolarlık bir deneme var, ancak bundan sonra temel plan kullanıcılara ayda 99 dolara mal olacak. En üst seviye, aylık 999 ABD doları olan bir ajans planıdır. Bir ajansın sahip olduğu müşteri sayısına bağlı olarak bu, benzer servislerden daha uygun bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, birey için fiyat çok yüksektir. Bununla birlikte, programın çok sayıda araca erişim sağlamasına itiraz etmek mümkün değildir.

Ahrefs tarafından üretilebilecek raporlar arasında konum takibi, anahtar kelime araştırması, backlink analizi ve sayfa optimizasyonu konularını içeren raporlar bulunmaktadır. Bunlar SEO konusunda çok az deneyime sahip olanlar tarafından kullanılabilecek pratik araçlardır. Programın arayüzü de gezinmek için çok kolaydır ve özelliklerin çoğunu bulmak için sadece birkaç dakika sürer.

Ahrefs'in en önemli özelliklerinden biri, devasa backlinkler veri tabanıdır. Program, diğer programlar tarafından kullanılanları cücelerce süren bir işlev kullanır. Siteleri tarayabilmek, ayrıntılı bir backlink analizi sağlayan şeydir ve çoğu SEO aracı, tarama robotlarının gücü ile ölçülür. Bu program bu bağlamda eşleştirilemeyebilir, bu nedenle sağlanan veriler yüksek düzeyde bir alaka ve doğruluğa sahiptir.

Moz veya SEMrush'u kullananlar, Ahrefs kullanmaya gelince bir avantaja sahip olacaklar, ancak bu kullanıcılar fiyatlandırma tarafından kapatılabilir. Bu programın rakiplerinden çok daha pahalı olmasının haklılığını haklı çıkarmak için yeterli olup olmadığını söylemek zor. Peki Ahrefs alternatifi olabilecek Ahrefs benzeri SEO sitelerini sıralayacak olursak hangi siteler alternatif olarak görülebilir? İşte Ahrefs alternatifi olan siteler.


Ahrefs alternatifi siteler

MOZ.com
Semrush.com
Serpstat.com
SEOPowerSuite.com
HubSpot.com
Majestic.com
UpCity.com
SpyFU.com
BrightEdge.com
AgencyAnalytics.com
KWFinder.com.com
Raven.com
Yext.com
Woorank.com
BrandYourself.com
WebCEO.com
 
Üst