Bilgisayarsız Root Atmak İçin En İyi 11 Android Uygulaması

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Ad
Soyad
Katılım
31 Mayıs 2020
Konum
İtalya
Konular
8
Mesajlar
77
Beğeniler
8
 /
WBN+
8
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Web Developer
Detay  
Meslek
Web Developer
Tecrübe
12
Uzmanlık alanları
Web Tasarım
Grafik Tasarım
Üyelik tipi
 1. Bireysel
Bilgisayarsız Root Atmak İçin En İyi 11 Android Uygulaması
[Resim: https://justpaste.it/img/r/1080/675/a006...46bce1.jpg]
Biliyor musunuz? Rootlu bir Android telefon, rootsuz bir cihazdan on kat daha güçlü olabilir. Bugün Android için en iyi root uygulamalarına ve bilgisayarsız nasıl root atılacağına dair bir yazıyla karşınızdayız. Aslında, bir Android’i rootlamak, gerçekleştirmesi çok zor ve büyük bir iş değildir. Eğer rootlama terimine yeniyseniz, o zaman bilgisayarsız root atmak zor olabilir. Her halukarda endişelenmenize gerek yok. Yardım etmek için buradayız.

Android marketi çok sayıda root uygulaması içeriyor, ancak sizin için en iyi root programlarını seçtik. Birkaç dakika içinde faydalı bilgilerden oluşan bir listeyle karşılaşacaksınız. Bu yüzden okumaya devam edin.

TELEFON ROOTLAMAK NE DEMEK?
Yeni kullanıcılar, root atmayı hacklemek ile ilişkilendirirler. Aslında hiç de doğru değil. Android telefonu veya tableti rootlamak, uyumsuz görevleri gerçekleştirmek için cihazdaki kısıtlamaları ve sınırlamaları kaldırmak anlamına gelir.
Bir örnekle anlayalım. Bir öğrenci (Android telefon) olduğunuzu ve okul personelinin (Telefon şirketi) sizin ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini kısıtladığını varsayalım. Bu benzetmede siz telefona root atarak okulun getirdiği sınırlamaları kaldırmış olursunuz. Yani şimdi okulun tadını kuralsız bir şekilde çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde, Android telefonunuza root attıktan sonra cihazınızı dilediğiniz gibi özgürce kullanabilirsiniz.
Rootlamak süper kullanıcı erişimi olarak da bilinir. Hackleme terimi ise uzaktan erişim için bir bilgisayarın veya cihazın güvenliğini bozmak anlamına gelir. Umarız, Android telefona root atmanın ne demek olduğunu anlamış oldunuz.


ANDROİD TELEFONU ROOTLAMANIN AVANTAJLARI
Android cihazınızı rootlamak istiyorsanız muhtemelen root atmanın avantajlarını bilmek istersiniz. Android telefonlarda root ayrıcalıklarına sahip olmanın sayısız avantajı var.
İnsanları bilgisayarsız root atmaya zorlayan avantajlardan bazıları aşağıdadır.
 • Özel Romlar: Android cihazlara root atmanın bir numaralı nedeni özel ROM’lar yüklenebilmesidir. Evet, özel ROM’lar cihazınız en son güncellemeyi almadıysa bile en son Android sürümünü test etmenin mükemmel bir yoludur.
 • Farklı uygulamalar yüklemek: Süper uygulamaların çoğu, herhangi bir Android cihazda çalıştırılmak için root erişimi gerektirir. Bunlar, sistem donanımını ve yazılımını özelleştirmemize ve değiştirmemize yardımcı olabilecek uygulamalardır. Telefonunuzun sesini artırmak için Doby Atmos ses modunu da kurabilirsiniz.
 • CPU hızı: CPU’yu kullanımlarımıza göre ayarlayabiliriz. CPU frekansının azaltılması, pil ömrünün uzamasına yol açar. Kernel Auditor CPU hızını ayarlamak için harika bir uygulamadır.
 • Pil ömrü: Telefon bataryası kullanım süresini artırmak, insanları Android cihazlarını rootlamaya iten önemli faktörlerden biridir. Arka plan uygulamalarını öldürmek için Greenify gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu da daha iyi batarya performansı demek.
 • Tam Yedeklemeler: Root olmadan tüm cihazı yedekleyemezsiniz. Ancak diğer tarafta rootlu telefonlarda, oyunlar da dahil olmak üzere cihazınızı tamamen yedekleyebilen titanyum yedekleme gibi uygulamalar var.
 • Reklam Engelleme: Sitelere göz atarken veya uygulama çalıştırırken özellikle pop-up reklamlar keyfimizi kaçırır. Tüm reklam türlerini engellemek için iyi reklam engelleyicileri bulunduğundan Android telefonları rootlamak tercih nedenlerinden sadece biri.
 • Dayatılan Programları Kaldırmak: Akıllı telefon markaları, pazarlama stratejilerine çok meraklıdır. Kullanıcı deneyimini dikkate almadan, cihazları çok sayıda aptalca uygulama ile doldururlar. Bu uygulamaları kaldırmak isteyenler için rootlu cihazlara özel birçok uygulama bulunmaktadır.
 • Özelleştirme: Android cihazınızı rootladığınızda, istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. “Özelleştirme” kelimesini bir sonraki seviyeye taşımak için çok sayıda uygulama bulunmaktadır.
[size=undefined][size=undefined]

ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMANIN DEZAVANTAJLARI
Her hapın yan etkileri olduğu gibi root atmak da bazı komplikasyonlara sebep olabilir. Rootlamanın bazı dezavantajlar veya risk faktörleri de vardır. Android telefonların rootlanması hakkında daha önceden bilginiz varsa, bu riskler tehlikeli değildir.
[Resim: https://justpaste.it/img/r/1200/1200/30e...b0686c.jpg][/size][/size]
 • Telefonun brick olma tehlikesi: Muhtemelen tek bir yanlış hareket, cihazınızı kullanılamaz bir tuğla parçası haline getirebilir. Yumuşak brickli cihazlar çözülebilir ancak sert brickler sadece telefonun ana kartını değiştirerek çözülebilir.
 • Root atmak garantiyi bozar: Markaların çoğu, root erişimine izin vermez ve root erişimi sağlandıktan sonra garantiyi geçersiz kılar. Bu durumda, root atmadan önce garanti hususunu müşteri hizmetlerine sormayı düşünebilirsiniz.
 • Güncelleme kesintileri: Android telefonlarını rootlayan kullanıcıların çoğunluğu otomatik güncelleme sorunuyla karşılaşıyor. Bu durumda, resmi güncellemeleri almayacaksınız. Cihazınızı manuel olarak güncellemeniz gerekir.
 • Güvenlik sorunları: Android cihazının rootlanması yüksek güvenlikten taviz vermek demektir. Bankacılık uygulamalarını kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekir. Bunun arkasındaki sebep, root uygulamaları güvenlik konusunda sağlamcı değiller. Yani, istmeden bilgisayar korsanlarına kapı açmış olabilirsiniz.
 • Virüs bulaşması: Pek çok süper kullanıcı uygulaması, android telefonunuza zarar verebilecek zararlı virüslerle gelir.
 • Reklam engelleme: Aslında bu, dolaylı olarak bir dezavantaj. Çünkü uygulama veya web sitesi sahipleri reklamlarla para kazanıyor, bu da daha fazla büyümesine yardımcı oluyor. Reklamların yayıncıları desteklemesine izin vermek bazen iyi bir fikirdir.
[size=undefined][size=undefined]

ROOT ATMADAN ÖNCE HATIRLANMASI GEREKEN NOKTALAR
Herhangi bir Android cihazı rootlamadan önce dikkate alınması gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Risk veya başarısızlıktan kaçınmak için bunları dikkate aldığınızdan emin olun.[/size][/size]
 • Cihazınızın Bootloader kilidinin açık olması gerekir.
 • Telefon en az % 70 şarjlı olmalıdır.
 • Verilerinizin tam yedeğini almalısınız (önerilir).
 • Ayarlar> Geliştirici seçenekleri> USB hata ayıklama seçeneğini açın.
 • Bu yazı sadece eğitim amaçlıdır. Bu nedenle, size ve cihazınıza kötü bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyoruz.
[size=undefined][size=undefined]


PC VEYA BİLGİSAYAR OLMADAN TELEFONA NASIL ROOT ATILIR?
PC veya bilgisayar olmadan telefonu rootlamak oldukça basittir. Sonuçta, işimizi daha kolay hale getirmek için tek tıkla çalışan uygulamalar çağındayız. Yeni başlayanlar için tüm root işlemlerini yapmak karmaşık gelebilir. Endişelenmeyin, telefona root atmak sizin için de kolay olacaktır.
Programsız Root Atmak: Uygulama ile root atma yöntemlerinin hepsi birbirine benzer. Her adımı dikkatli bir şekilde takip edin. Uçuşa geçmeye hazırlanın.[/size][/size]
 • Ayarlar> Güvenlik ayarları> Geliştirici seçenekleri>Usb hata ayıklama seçeneğini etkinleştirin.
 • Aşağıdaki listeden herhangi bir root uygulamasını indirin ve uygulamayı yükleyin. (Uyarı mesajlarından korkmadan yüklemeyi tamamlayın.)
 • Her root uygulamasının, cihazı rootlamak için belirli bir düğmesi vardır. Sadece bu düğmeye tıklayın.
 • Sadece işlemi tamamlamak için bekleyin. Cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacak (Bazı durumlarda otomatik olarak yeniden başlatılmaz.)
 • Tebrikler, Android telefonunuz artık başarılı bir şekilde rootlandı.
[size=undefined][size=undefined]

ROOT UYGULAMASI KULLANMANIN FAYDALARI
Araştırmamıza göre, yeni başlayanların çoğu root atmayı özellikle başta Facebook grupları ve Youtube videoları olmak üzere sosyal medyadan duyuyorlar. Çoğu kişi root adını öğrendikten sonra karmaşık bir şey olduğu hissine kapılıyor. İnanın En iyi Root Uygulamaları yardımıyla bu iş düşündüğünüzden daha kolay.
GÖZ ATIN WhatsApp Konuşmaları Yeni Telefona Nasıl Aktarılır: Kolay Yol
Aşağıda, root atma uygulamaları kullanmanın önemli faydalarından bazıları verilmiştir.[/size][/size]
 • PC veya bilgisayar gerekmez. Evet, bilgisayar olmadan telefona root atılabilir.
 • Çoğu zaman bu uygulamalar risksizdir.
 • Android telefonunuzun brick olma şansı çok az veya sıfıra yakındır.
 • Root uygulamalarının kullanımı her zaman kolaydır.
 • Ücretsiz, bunları satın almanıza gerek yok.
 • Bilgisayara bağlamadan root’u en hızlı şekilde atabilirsiniz. (Sadece root butonuna basmanız yeterlidir)
 • Herhangi bir veri kaybı riski yok (yine de verilerinizi yedeklemelisiniz).
 • Herhangi bir Android sürümünü (Gingerbread 2.2, Ice-cream Sandwich 4.0- 4.1, Jellybean 4.2-4.3, KitKat 4.4, Lollipop 5.0-5.1, Marshmallow 6.0-6.0.1, Nougat 7.0-7.0.1, Oreo 8.0) rootlayabilirsiniz.
 • Ayrıca herhangi bir markanın Android cihazını (Samsung, Xiaomi, Lenovo, General Mobile, LG, HTC, Huawei, Sony, Nokia ve diğerleri) rootlamak mümkün.
 • Veri kaybetmeden Android’e root atma imkanı.
[size=undefined][size=undefined]
Bilgisayar olmadan Android telefon/tablete root atma uygulamalarının bazı faydalarını öğrendiniz. Birkaç dakika sonra bu root uygulamalarının özellikleri ve çalışmaları hakkında bilgi edineceksiniz. Okumaya devam edin.[/size][/size]
Alıntı:Not: Yeni cihazlara bu uygulamalarla root atmak mümkün olmayabilir. Çünkü, şirketler en son çıkardıkları cihazları bootloader’ları kilitli olarak piyasaya sürüyorlar. Başarılı bir şekilde root atmak için ilk önce telefonunuzun bootloader’ının kilitli olmadığından emin olun.
[size=undefined][size=undefined]

BİLGİSAYARSIZ ROOT ATMAK İÇİN EN İYİ ANDROİD UYGULAMALARI
İnternet üzerinden bilgisayara bağlamadan root atmak işini yapabildiğini ***** eden birçok uygulama var. Gerçekte, uygulamaların çoğu hiç çalışmıyor. Aslında, cihazınıza virüs bulaştırmak için çeşitli kötü amaçlı yazılımlar içeriyorlar.
Bilgisayarsız telefon rootlayabilen bazı uygulamaları çok fazla araştırma ile keşfettik. Hadi şimdi en iyi root apk’ları hakkında daha fazla bilgi verelim.

SONUÇ:
Son olarak, 3000’e yakın kelimeden oluşan bu kılavuzu tam olarak okuduysanız birçok şey öğrenmişsinizdir. Umarız, şimdi bilgisayar olmadan root atma uygulamalarından birini kullanarak cihazınızı rootlayabilirsiniz.

Not: “Congratulations!” ile başlayan mesaj çıkmıyorsa, o zaman android telefonunuz rootlu değildir. Başarılı bir şekilde root atmak için yukarıdaki adımları dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir. Başka bir husus, telefonunuzun bootloader’ı kilitliyse bu Android root uygulamaları çalışmaz. Bu nedenle, rootlama işlemine başlamadan önce bootloader kilidinin açık olduğundan emin olun.
 
Ad
Soyad
Katılım
31 Mayıs 2020
Konum
İtalya
Konular
8
Mesajlar
77
Beğeniler
8
 /
WBN+
8
Ticaret - 100%
1   0   0
  
iletişim
Meslek
Web Developer
Detay  
Meslek
Web Developer
Tecrübe
12
Uzmanlık alanları
Web Tasarım
Grafik Tasarım
Üyelik tipi
 1. Bireysel
dikkat etmek gerekir cihaz brick olabilir
 
Yorum
Üst