Neler yeni

Alexa'da nasıl hemen yükselirsiniz.

webien

WAdmin
Katılım
29 Kas 2018
Mesajlar
470
Tepkime puanı
61
 • Öncelikle kendinize bir
  Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
  edinin.
 • Ziyaretçilerinize özellikle sadık ziyaretçilerinize Alexa Toolbar kullanmaları konusunda teşvik edin. Blogunuzda Alexa Toolbar’ı tavsiye edebilirsiniz.
 • Alexa Widgets‘i edinin ve bunu blogunuza ekleyin.
 • Alexa Toolbar kullanan kişileri blogunuzda hedefleyin, onlara özel içerikler üretin. Örneğin Webmasterlar alexa toolbarı kullanma oranı en yüksek kitledir.
 • Sitenize gelen ziyaretçilerinizi daha uzun süre sitenizde tutup daha çok sayfa gezmesini sağlayın.
 • Webmaster forumlarında blogunuzla alakalı ziyaretçi çekmeye çalışın.
 • Alexa Toolbar kullanan kişilerle grup kurun ve karşılıklı ziyaretlerde bulunun.
Alexa Seo’ya Faydalı mıdır?

Alexa çekirdek olarak yukarıda da bahsi geçen bazı kriterlere göre listeleme yapan ve Google’den bağımsız bir projedir. Google 1000 civarı kriterleri içerisinde 1 tanesi Alexa rank değerini dolaylı olarak değerlendirmektedir. Fakat doğrudan Alexa değerinden faydalandığını belirtmek zordur. Fakat Google kendi rank sistemini geliştirmiş ve ziyaretçi akışlarını takip ettiği için Alexa akışına ihtiyaç duymayabilir. Diğer arama motorlarında bu durumdan bahsetmek zordur. Onlar bir şekilde hit listelerine değer vermek zorundadır ve Alexa bu konuda kendi alanında en güvenilir sitedir.
Alexa Google’de dolaylı fakat diğer arama motorlarında direkt olarak etkisi mevcuttur. İyi bir SEO uzmanı tüm arama motorlarını düşünen kişi olmasından dolayı bu faktörde kendisi için önemli olmalıdır.
Legal Olmayan Yöntemlere Başvurmayın

Bazı web sayfalarında Alexa değerini artırmak için “Hit Programları” tavsiye etmektedir. Kesinlikle programla yapılmış bir hit işine blogunuzu bulaştırmayınız. Çünkü bu durum geri dönülemez bir sıkıntıyı peşinden getirebilir. Sıkıntının adı Google’de kaybolmak olabilir. Çalışmalarınızı, emeklerinizi tehlikeye atmadan yukarıdaki dediklerimizi uygulamanız Alexa artışında sizi yeterli seviyeye getirecektir.
Eğer firmanız için bir seo danışmanı edindiniz ve kendisi programlarla alakalı bir seo çalışmasından bahsediyorsa kesinlikle kendisi ile çalışmaya başlamayın veya durdurun. Çünkü karşınızda dünyanın en zeki insanları var ve bunlar o program yapılmadan önce önlemini çoktan almışlardır.
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör

Yeni WBN Tasarımları

Üst