Neler yeni

8 Adımda Kaliteli Bir Web Sitesi Yapma

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Ad
Soyad
Konular
327
Ticaret - 100%
1   0   0

iletişim
Meslek
Seo Danışmanı
Detay  
Meslek
Seo Danışmanı
Bir web sitesi yapmak için plan ve projenizin cok iyi olması ayrıca hedef kitlenizi yakalama şansının yüksek oldugunu 8 adımda sizlere kaliteli bir web site yapımını ögretecegim.

1. Adım Domain Seçimi :

Domain internet kullanıcılarının websitenizde dolaşmaya gerekli olan websitenizin adıdır.Kaliteli bir Domain seçiminde ilk olarak anahtar kelimenin isminizde olmasına dikkat edin ayrıca kısa ve anlamlı bir isim bulmalısınız.

2. Adım Domain Kaydı :

Domain ismini buldunuz şimdi o domaini kimsenin almadıgını ögrenmek için domain adresilerinden yardım almalıyız.Ben şuanda domain firmalrı olarak türk firmalarıın isimlerini sizler ile paylaşacağım siz isterseniz google aratıp yabancı firmalarıda kullana bilirsiniz. İsimtescil,Godaddy,Güzelhosting ve Natron gibi firmalar kaliteli türk domain ve hosting firmalarıdır.Şimdi Hosting Nedir diyeceksiniz onuda sonraki adımlarda sizlere anlatacağım.

3. Adım Hosting Alımı :

Hosting bir Web sitenin beynidir bütün bilgiler burda toplanacak ve ziyaretçileriniz bunları görecek.Şimdi kaliteli bir hosting firması ile çalışmanızı tavsiye ederiz çünkü hem kaliteli firmaların müşteri hizmetleri daha iyi vede daha ilgilene biliyorlar.Sizler için kaliteli güzel hosting firmaların adlarını sizlere yazacağım.Güzelhosting,Natron,İsimtescil,Türkhosting firmalar gibi.

4. Adım Domaini Hosting Aktarılması :

İlk Domain'nimizi aldık İkinci Hosting'imizi aldık şimdi sırada Domain ve Hostingimizi birbirini baglamamız lazım.Domain firmamızladan kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptık.Kontrol Panelinden Hosting Yönetimine giriş yapıyoruz daha sonra burdan Domainimizin yanında Detaylı Yönetime tıklıyoruz.Birinci sıradaki Dns Yönetimine tıklıyoruz burdan Yeni dns tercihine gelip Müşteri özel Dns'ler - Bu tercihte Kendi belirleyeceğiniz dns'ler kullanılır.Kutucuguna tıklayıp hosting firmamızın bize vermiş olduğu dns leri giriypruz vede güncelleme yapıyoruz.Böylelikle Domain'nimiz Hosting Firmamıza yönlendirmiş bulunuyoruz.

5. Adım WebSite Yazılımının Alınması :

Bir Web Sitesinin ilk aşamada Firmamız veya sitemiz ne üzerine olacagını bilmemiz ve ona göre yazılımımızı almamız gerekir.Firmamız cafe olacaksa bunun yazılımı emlak sirketinin yazımını alırsak uyuşmaz vede bizi zor durumuna sokar .Bunun için firmamızın veya sitemizin ne olacak hangi sektörde actıgımızı iyi bilmemiz lazımdır.Birde sistemimiz Php mi wordpress mi veya Asp üzerinemi olacak bunu web tasarımcılarınızla görüşmeniz lazımdır.Vede bunla birlikte sitemizi kuruyoruz sitemöiz suanda boşta vede öteki adıma geçiyoruz.

6. Adım Sitemize Logo Vede Slogan Bulmak :

Sizemiz bizim için bir markadır ve biz bu marka için bir logo ve güzel bir slogan bulmalıyız ki sitemize gelen insanlar sitemiz için iyi bir etki bırakmalıyız.Logo için bir Grafik Tasarımcı ile çalışırsanız daha profesyonel olur vede sitemiz daha akılda kalır bunun için siteniz ile ilgili sloganlar üretmeniz gerekmektedir.

7. Adım Sitemize İçerik Girmek Vede Site Ayarları :

Sitemizi domain aldık hosting firmamızı aldık web yazılımızı kurtuk sitemizin logosunu vede sloganı bulduk.Şimdi Sıra en önemli konulara geldi sitemizde içerik girip site ayarlaörını yapmak ayrıca sitemizde gelen bir ziyaretçinin sitemize tekrar girmesini sağlamaktır.Bunun için Sitemize özgün vede sitemizin konuları ile ilgili ilginç güzel yazılar yazmamız.Bu adım için iki secenek vardır. Birinci olan kendimiz özgün yazılar yazmamız İkinci olarakda Bir editör veya Makale yazarıyla anlaşıp onunla çalışmaktayız.

8. Adım Seo Çalışması :

Seo işi sitemizin için çok önemli bir şey Seo ikiye bölümmektedir. Birincisi site içi Seo Optimizasyonu İkincisi Seo Dışı back link,index gibi konuları halledecegiz.Bunları yaptığımızda sitemiz hem google de veya diğer arama motorlarında üst sıralara çıkmamıza lazım olur.Bunun içinde Seo uyumlu makale vede seo uyumlu analtar kelimelimiz kullanmamızı sağlayacaktır.

Sizin için bu yazıları yazdım eskilerim olmuş olabilir yorumlarda yazarsanız sevinirim.

Ad
Soyad
Konular
8
Ticaret - 100%
1   0   0

iletişim
Meslek
Web Developer
Detay  
Meslek
Web Developer
Tecrübe
12
Uzmanlık alanları
Web Tasarım
Grafik Tasarım
Üyelik tipi
  1. Bireysel
İsim secimi seo bunlar çok önemlidir.

Yorum

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.