Neler yeni

WordPress Etiketlerinin SEO’ya Etkisi

Full Nvme SSD Disk Desteği Sayesinde Çok Daha Hızlı Web Siteleri! 7/24 Destek. Ücretsiz Antispam Koruma. Ücretsiz Domain. Anında Aktivasyon
Ad
Soyad
Konular
2
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim

WordPress şu anda dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi (CMS), platformudur. Kolay ve profesyonel siteler oluşturmak için kullanışlı bir platformdur. Böylelikle sorunsuz bir hizmet sunar, çünkü oldukça popülerdir.
Eğer bir WordPress siteniz yada blogunuz varsa, yayınları etiket ya da kategoriler kullanarak ayrıştırabilirsiniz. Böylelikle okurlarınız ve ziyaretçileriniz sitenizi daha işlevsel kullanabilir.

Böylece makalelerinizi farklı şekilde sınıflandırabilmenize olanarak sağlar ve insanlar istediği ya da aradığı içeriği daha kolay ve hızlı bir şekilde erişebilir.

Şuan baktığımızda ise, etiketler neredeyse bir spam gibi kullanılıyor. Çünkü etiketlerin Google’ı yönlendirdiği şeklinde yanlış bir anlaşılma var diyebiliriz.

Etiketin spama varan şekilde kullanılmasının nedeni, bir dünya kelime yada kelimeler etiketlenirse, makalenin arama motorlarında daha yukarıda çıkacağının düşünülmesidir.

Bu yazıyı yazmaktaki amacım etiketlerin daha az ve sade kullanılmasıdır. Ama eski yazıların etiketlerini de silmeye hiç gerek yok.

Şahsen 2015 dönemlerinde bende sıkça etiketleri kullanırdım. Bu akımın kendi kendine başladığını düşünüyorum. Çünkü nasıl ortaya çıktığına dair bir gelişme yok. Uzun bir süre sonra bende bu tür spam etiketlemelere devam etsem de bir süre sonra bıraktım ve kararında -doğru- bir şekilde kullanmaya başladım.

Yıllardır pek çok insanın hala pek çok etiket kullanıyor ve sıralamaya etkisi olacağını düşünüyor. Etiketler, blog yazınızın sitenizde daha kolay erişmesine yardım eder, sıralamada yükseltmez. Fakat bu özellik de aşırı kullanılınca, kullanıcılar etkilerden aradığı içeriği de bulamıyor. Çünkü onlarca etiket arasında boğuluyorlar.

Yazınıza yapacağınız fazla ve gereksiz etiketlemeler sadece kullanıcının içeriğinize kolay bir şekilde erişmesini engelleyecektir. Farklı da bir katkısı olmayacaktır.

Google sıralamayı yaparken yazının içeriğine ve anahtar kelimenin yoğunluğuna bakar. URL adresinde olması, H1, H2, H3, H4 ,H5 ,H6 gibi başlık etiketlerinde kullanmanız makalenin biraz baş kısımlarında bu kelimeleri kullanmak sıralamanıza etki eder. Etiket kullanımının normal bir kelimeden fazla bir etkisi de olmayacak.

WordPress üzerinde SEO eklentileri kullananlara da ufak bir öneride bulunmak istiyorum. Etiketleri “noindex” içerisinde kullanmak sizlere katkıda bulunacaktır. Çünkü etiketlerin Google’da bulunması, tekrarlanan içerik problemlerine neden olarak yazılarınızın ve sitenizin genel sıralamasına olumsuz etkide bulunabilir.

Özet
Hedeflediğiniz anahtar kelime de üst sıraları hedeflerken gereksiz etiket kullanımı olmamalıdır. Etiket kullanımı site içindeki ziyaretçilerin, dilediği yazıyı kolay bulması için bir alternatiftir. Bunun yerine “H1-6” arası başlık etiketleri, yazının adresinde, paragraf içlerinde aşırıya kaçmadan hedeflediğiniz odak kelimeyi kullanmanız yetecektir.

Kaynak :

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ad
Soyad
Konular
0
Ticaret - 0%
0   0   0

iletişim
Meslek
Wm
Detay  
Meslek
Wm
Merhaba, içeriğimi paylaştığınız için teşekkür ederim.
DMCA'dan bir uyarı aldım.

Kaynak linkini yazı altına eklerseniz memnun olurum.

Yorum

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.